Sesja Rady Gminy na żywo

flagi sesja

 

Powoli wszyscy zajmują miejsca więc za chwilę Przewodniczący Witold Dadacz rozpocznie obrady Rady Gminy.

Na obradach obecny jest Pan Michał Świeczak właściciel firmy Akros, Pan Daniel Chudek, a także Dyrektor Szkoły w Jedlance Pani Magdalena Nawara Skwarek.

Przewodniczący otworzył obrady, nieco opóźnioną bo jest 13.12.

Tak wygląda odnowiona sala narad , są nowe krzesła i ogólnie trochę bardziej rześko na sali 😉

Pani Dyrektor Magdalena Nawara Skwarek zaprasza wszystkich obecnych na obchody 100 lecia istnienie Szkoły w Jedlnace. 16 czerwca o godzinie 10.00  ma być msza święta, później występy artystyczne i piknik.

Wójt Marek Czub poinformował, że rezygnację z funkcji Prezesa GKS Armaty złożył Pan Michał Świeczak.

Bardzo fajna okoliczność, bo został również przekazany okolicznościowy dyplom, za ciężką pracę były już Prezes otrzymał gromkie brawa.

Z zarządem również rozstał się Paweł Piskorz wieloletni trener piłkarskiej sekcji GKS Armaty, który również otrzymał stosowne podziękowania i brawa.

Nowym Prezesem został Pan Wiesław Gajowniczek.

 

„Może Wiesław ich twardszą ręką przytrzyma” w taki sposób zwrócił się Przewodniczący Rady do Radnego Pawła Piskorza, dziękując mu równocześnie za wkład, który włożył w prowadzenie drużyny.

3 mln 300 tysiąca złotych do około 300 domów trafią na instalację solarów do ogrzewania wody, mówi Wójt. W tym roku chcemy rozpocząć prace, a dokończyć w przyszłym roku. Do piatku musimy przedstawić w Urzędzie Marszałkowskim uchwałę Rady Gminy, po podpisaniu umowy rozpoczniemy spotkania z zainteresowanymi. Tych spraw jest wiele. Jeśli ktoś chce zrezygnować, to może to zrobić, jeśli ktoś chce się dopisać to tylko na listę rezerwową. Za kpl instalację zainteresowani zapłacą 8% wartości przedmiotu inwestycji.

Wójt powiedział, że zakupione zostanie 200 nowych koszy na śmiecie.

Rada przyjęła zmianę budżetu jednogłośnie.

Rada przyjęła uchwały dotyczące nabycia nieruchomości na terenie Nowych Kobiałek.

Wszystko przebiega zgodnie z planem, kolejne uchwały są przyjmowane.

Winni jesteśmy porządek obrad:

thumbnail of zawiadomienie-_sesja_XLIV

Bardzo ważna uchwała, która „wyzwala” gminę z Obszarów Ochrony Krajobrazu. Przewodniczący wskazał, że ta regulacja blokowała rozwój regionu.

Radny Paweł Piskorz dziękuję całej Radzie Gminy za przyjęcie uchwały wyróżnień dla sportowców, wskazał, że te osoby rozsławiają naszą gminę.

W wolnych wnioskach, Wójt zabrał głos który poinformował o piśmie o Krajowego Zrzeszania Sołtysów, chodzi o nowe obowiązki nakładane na sołtysów wynikające z nowej uchwały dotyczacej prawa łowieckiego.

Ustawodawca nałożył nowe obowiązki  szacowania strat w płodach rolnych.

W imieniu „Antka” radny Paweł Piskorz zaprasza na otwarcie świetlicy w Błażejkach na 10 czerwca.

Za chwilę Przewodniczący zakończył obrady

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o