Sesja Rady Gminy ( NA ŻYWO)

flagi sesja

Zapraszamy na relację na żywo z sesji Rady Gminy

Strona odświeża się automatycznie co 45 sekund

 

Tak więc wszystko co dobre kiedyś się kończy. Zakończyła również pracę Rada Gminy Stoczek Łukowski, na kolejną nową radę będziemy musieli zaczekać do drugiej połowy listopada.

Sesja powoli zmierza do końca, jeszcze pamiątkowe dyplomy dla wszystkich radnych.

Kwiaty wiązanki, podziekowania. „My się nie żegnamy, my dziękujemy za obecną kadencję”- mówi Iwona Brodzik dziękując Wójtowi i Radzie za dotychczasową pracę.

Musi ktos tym dowodzić- mówi Pan Bernard

Bernard Pyra, mówi o sobie jako szeregowym, i mówi, że cztery lata przeleciały bardzo szybko. Nie siedzieliśmy bezczynnie. Jest naprawdę tyle zrobione….

Zrobiło się bardzo słodko 😉

Teraz mówi wiceprzewodniczący Tadeusz Kruk: „Bogactwo tej gminy jest w ludziach, które wydobył Pan Wójt. Mieć taki zmysł to zasługuje na uznanie”

Życzę żebyśmy wszyscy wygrali wybory. Skwitował przewodniczący.

Teraz mówi Przewodniczący Witold Dadacz do Wójta Marka Cuzba: To co zrobiłeś, to mistrzostwo

Nie ma wojen, nie ma pyskówek- to wyróżnia naszych radnych.

W Urzędzie Gminy pracuje bardzo mało osób, według Wspólnoty, jesteśmy jedną z najtańszych gmin w Polsce.

Najważniejsza jest jednak ocena wyborców, jesli będzie to ocena obiektywna to z pewnością wyborcy wybiorą nas jeszcze raz- mówi wójt.

Oświata, sala widowiskowa, i wiele innych inwestycji to jest to czym możemy się pochwalić.

„Tygrysi skok” mówi Wójt w kontekście wielkiej budowy kanalizacji i oczyszczalni ścieków w gminie.

Mówi Wójt, „Pracuję tutaj 20 lat i tak bogatej kadencji nie było, w ciągu 4 lat zainwestowaliśmy kilkadziesiąt milionów w różnych dziedzinach”.

Teraz podsumowanie.

Kolejne uchwały zostały przyjęte, tradycyjnie nie było dyskusji a wszystkie uchwały zostały przyjete jedngłośnie.


Kolejna sprawa, to obszar w miejscowości Chrusty, ludzie tam chcą się budować, a plany nie są do końca aktualne. Trzeba je po prostu zmienić- mówi Wójt

Inna sprawa to granica Rezerwatu Kulak.

Wniosek Pana Adama Jonczyka, który nabył kolejne nieruchomości, i prosi o zmianę planów zagospodarowania przestrzennego, która umożliwi mu dalszą swobodna działalność.

Teraz Wójt omawia sprawę zmianę planów zagospodarowania przestrzennego.

Na sesję przybył również Pan Piotr Giczela, dziennikarz Tygodnika Siedleckiego.

„Trochę to przykre, ale musimy to przeboleć”- mówi Przewodniczący, na okoliczność otwarcia sesji.

O obradach chyba dziś nie będzie mowy, sesja ma charakter uroczysty, i żadnych poważnych tematów czy dyskusji nikt nie będzie podejmował, choć rzecz jasna porządek obrad musi byc zrealizowany.

5 minut przerwy ogłosił Przewodniczący Dadacz.

Wydaje się, że podobnych podziękowań dziś będzie więcej.

Teraz mówi Pani Celina Jastrzębska, która otrzymała okolicznościowy obrazek i kwiaty. Jest wzruszona.

Teraz do podziękowań przyłączył się Wojt Gminy Stoczek Łukowski Pan Marek Czub.

Teraz Przewodniczący dziękuje za pracę Pani Celinie Jastrzębskiej, mówi, że w Starej Róży nie ma osoby, która by powiedziała złe słowo na Panią Celinę.

To ostatnie takie spotkanie w tym składzie, bowiem jakkolwiek by wyborcy nie postanowili, to jednego obecnego radnego nie będzie.

Jest również obecna Pani Celina Jastrzębska Prezes Akcji Katolickiej.

Tak czy inaczej mamy już dziesięć minut spóźnienia.

Na obradach są obecni Dyrektorzy Szkół z Gminy, jest gwarnie. Na biurku przewodniczącego naszykowane okolicznościowe dyplomy.

Niemal wszyscy radni zajęli swoje miejsca, Przewodniczący Rady Witold Dadacz witał wszystkich w drzwiach, mówiąc, że robi tak ze względu na to, że to ostatnia sesja.

W Stoczku mamy nieco problemów z połączeniami telefonicznymi, przez co tez i z internetem. Oznacza to, że relacja może być nieco rwana….

38
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PREZES
Gość
PREZES

EDZIU- SKOŃCZ JUŻ TE MAZGOŁY BO TO JUŻ NIC NIE POMOŻE
WSZYSTKO SIĘ ROZEGRA 21/10
BETON WIDAĆ ŻE PĘKA
a Z….: pokazał podobne działania ‚

Edward
Gość
Edward

Do PREZESA. Nikt nie zabrania wypowiadac się Tobie, więc proszę, nie staraj się narzucać innym swego zdania. Dla Ciebie mazgoły, dla mnie merytoryczna dyskusja.
W jednym masz rację. Wszystko się rozegra 21.10.18r i mam glębokie przekonanie, że Wyborcy zagłosują na rzetelność, konsekwencję, kulturę, rozwój, nowoczesność.

Wyborca
Gość
Wyborca

Edziu, znasz kogś kto dostał prace w jednostkach gminnych i nie jest powiązany z obecnym układem Wójt i Rada.Nie wszyscy jak Ty bezkrytycznie kochają się w Czubie.

Z....
Gość
Z....

do edwarda
w odniesieniu do :

Odniosę się jescze do tej spalarni. Chwytają się niektórzy jak tonący brzytwy tego tematu, rozpaczliwie, resztkiem sił, bo nie widzą innego sposobu zwycięstwa. Tylko (przepraszam za okreslenie i kolokwializm)głupcy uwierzą w taki strzał Wójta. czy jest Ktoś kto jawnie i odkrywając swoją godność, ośmieli się przypomnieć podobne działania Wójta przeciwko społeczeństwu. nie! bo nigdy takowe nie wystąpiły. Nie wylewajmy pomyj na innych, bo kiedyś nas też obleją.

-riposta!!!!!!
w odniesieniu do słów Edwarda KTO CHCIAŁ WYBÓDOWAĆ SPALARNIE I UTYLIZACJĘ AZBESTU W JEDLANCE( kilka lat temu )
TYLKO MIESZKAŃCY Z WIELKIM CHUKIEM SIĘ TEMU Z PRZECIWSTAWILI!!!!!
(to są te pomyje )

Edward
Gość
Edward

Kopiuj wklej anonimowo. Żadna riposta!

PREZES
Gość
PREZES

edward sama sobie zaprzeczasz :Odniosę się jeszcze do tej spalarni……..czy jest Ktoś kto jawnie i odkrywając swoją godność, ośmieli się przypomnieć podobne działania Wójta
w JEDLANCE NIEMAŁA BYĆ UTYLIZACJA AZBESTU I ZARÓWNO SPALARNIA
TYLKO GO CHŁOPY KRÓTKO W ZIELI ZA TO
PRAWDA BOLI
ANIE MYDLENIE OCZU PANI DROGA TAK BYŁO HISTORI NIK NIE ZMIENI

Z....
Gość
Z....

do Edka(p.A) taki cudowny wójt i radni na wszystko mają festyn goni festyn ordery i dyplomy ITP. jak za brerzniewa
dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH NAWET PODJAZDU NIEMA DO GMINY I RESZTY BUDYNKÓW ANI WINDY

edward
Gość
edward

do Z….. Budynek gdzie jest siedziba gminy, jest wspólnym budynkiem z Miastem. Tu należy szukać powodu nieprzystosowania budynku, po prostu Miasto nie ma odpowiednich środków, by być zainteresowanym taką inwestycją. Przypuszczam, że inne budynki użyteczności publicznej, o których piszesz, to np. bank. W tym przypadku zwrócić się należy do zarządzających BŚ. zostają jeszcze krawężniki w mieście, ale to jak samo umiejscowienie wskazuje, również sprawa Rady Miasta i Burmistrza. Nie jestem absolutnie przeciwko osobom niepełnosprawnym. Ba, zawsze kibicuję i całym sercem popieram wszelkie działania na rzecz pomocy ludziom dotkniętym przez los, ale Wójt sam świata nie ocali. Zarzut stawiany w Twoim… Czytaj więcej »

Wiesiniak
Gość
Wiesiniak

Ztego co wiem budynek jest podzielony na miasto i gmine

edward
Gość
edward

rozumiem w takim razie, że Twoim zdaniem pół podjazdu i winda do wysokości stropu pietra Gminy załatwia problem??????

Andrzej Kot
Gość
Andrzej Kot

Edwardzie nad tym problemem trzeba pochylić się wspólnie. Nie przerzucaj całej odpowiedzialności tylko na jeden podmiot. Podobnie sytuacja wygląda przy innych tematach, które muszą być w porozumieniu z gminą załatwione. W przypadku mojej wygranej, jestem otwarty na współpracę z Wójtem ku polepszeniu życia mieszkańców Miasta jak i Gminy.
pozdrawiam

warszawiak
Gość
warszawiak

Ostatni dzien przed ciszą wyborczą.Czas na podsumowanie.O stanowisko Wójta powalczą Panowie Czub i Chudek.Wraz z nimi o miejsce w Radzie postarają sie dwie grupy kandydatów .Lista Pana Czuba to ,,stara gwardia,, ,którą jedni chwalą drudzy ganią .Trzeba im oddac ,ze zgodnie pracują i mają jakies osiagniecia.Prawdą jest rowniez to ,ze nepotyzm i wieloletnie rządzenie sprawiły ,ze wiekszosc stanowisk w instytucjach gminnych zajmuja ludzie powiazani z tą grupą.Mnie boli lizusostwo niektórych radnych wobec Wójta.Nie podoba mi sie tez ,pełne uzaleznienie Rady Gminy od zachcianek Proboszcza.Nowa grupa związana z Panem Chudkiem to wielka niewiadoma i trudno o nich mówic dobrze albo zle.Pozdrawiam… Czytaj więcej »

Wiesiniak
Gość
Wiesiniak

Mam Pytanie Nauczyciel bedący na zwolnieniu Lekarskim czy Moze Zasiadać w Komisji Wyborczej
Czy to nie jest kolesiostwo !!!!!!!!!!!
Czas na zmiany