Sesja już za tydzień. Radni się zreflektują?

Sesja Rady Miasta

Marcin SentkiewiczNa najbliższej sesji zgłoszę uchwałę o obniżenie diet radnym. Jeśli, Rada tej uchwały nie przyjmie, kolejny raz zrobię to na następnym posiedzeniu. Marcin Sentkiewicz

Kończy się lato, kończy się również „sezon ogórkowy”. W tym roku jednak, na miejskim lokalnym podwórku działo się bardzo wiele. Zmienili się kierownicy, są nowi  dyrektorzy, ale największą falę dyskusji wywołała podwyżka diet radnych. Podobna sytuacja miała miejsce w kraju, tam podwyżek zażądali posłowie. Wywołało to falę krytyki i oburzenia (podobnie jak w Stoczku) obywateli. Doprowadziło to do tego, że rządząca partia z pomysłu się wycofała…

Czy naszą Radę Miejską stać na podobną refleksje? Tego nikt z pewnością nie jest w stanie przewidzieć. Pewne natomiast jest, że stosowna uchwała ma być na najbliższej sesji zgłoszona przez Radnego Marcina Sentkiewicza. Jak zagłosują pozostali rajcy, będzie można się przekonać na najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się już za tydzień w piątek o godzinie 13.00.

Czy Twoim zdaniem Radni powinni obniżyć diety?

[wpdevart_poll id=”32″ theme=”0″]

Oto planowany porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Wnioski do porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu z XVII sesji Rady Miasta.
 4. Interpelacje i zapytania.
 5. Informacja Burmistrza Miasta z wykonania uchwał Rady Miasta i działalności w okresie od poprzedniej sesji.
 6. Podjęcie uchwały Nr XVIII/96/2016 w sprawie rozpatrzenia skarg na działalność Kierownika Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Stoczku Łukowskim.
 7. Podjęcie uchwały Nr XVIII/97/2016 w sprawie zmian budżetu miasta na 2016 rok.
 8. Podjęcie uchwały Nr XVIII/98/2016 w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości.
 9. Informacja dotycząca przygotowania szkół i przedszkola do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
 10. Informacja o pismach wpływających do Rady Miasta.
 11. Wnioski stałych Komisji Rady Miasta.
 12. Realizacja wniosków zgłaszanych przez Komisje Rady Miasta na poprzedniej sesji.
 13. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
 14. Wolne wnioski.
 15. Zamknięcie obrad.

 

Najnowsze komentarze

19
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Trochę nudzi to Wasze impertynenckie pisanie i wzajemne pyskówki. Dajcie ba luz i skupcie się na mieście, albo dajcie sobie spokój z tym.

Heinrich
Użytkownik

Masz rację. Mnie też już znudziło. Wyłączam się 🙂

Koziar
Gość
Koziar

Henrich przestań się poniżać do poziomu pewnych ludzi, bo Twoje riposty biją i w Ciebie, świadcząc że łatwo dajesz się sprowokować- a miałem nadzieję na współpracę -ha ,ha

Heinrich
Użytkownik

No właśnie kilka osób już mi tak mówiło. Tyle, że ja lubię jak coś się dzieje 🙂 Nawet już napisałem o tym poniżej, po rosyjsku 🙂 Pod artykułem „Cappuccino na pojedynczym”, też ktoś tam próbował mi pojechać. Wtedy nie odpisałem i jakoś tak nudno było 🙂 Większość czytelników powinna widzieć, że mój adwersarz ma po prostu klasyczny ból zada, a ja się bawię 🙂 Druga sprawa, że jestem też trochę ciekaw co ów jegomość swoimi plwocinami chce osiągnąć… po cichu liczę, że kiedyś przez przypadek odkryje nam rąbka tajemnicy. Bo jeśli chodzi mu po prostu o to, żebym przestał pisać,… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Witaj! Na mój poniższy komentarz odpowiedziałeś Heinrichu, zatem wywnioskowałem, że go przeczytałeś… A tam wyjaśniałem dlaczego zabieram głos w sprawach stoczkowskich, dlaczego się z Wami droczę. Nie doczytałeś, z może to Ty powinieneś nauczyć się czytać ze zrozumieniem? Zatem powtarzam jeszcze raz specjalnie dla Ciebie: „ja po prostu nie lubię kiedy ktoś bezpodstawnie obraża innych i mądrzy się nie mając pełnej wiedzy na podejmowany przez siebie temat”. Pozdrawiam. A tak na marginesie: dlaczego ciągle piszesz „moich plwocinach”? Przecież ja nikogo nie obrażam, nie używam dosadnych słów (często wulgarnych), ja tylko wyrażam swoje zdanie… to Wy macie (tu nastąpi cytat z… Czytaj więcej »

Heinrich
Użytkownik

Ja tam się nawet cieszę, że Ty istniejesz, bo jak piszesz komentarze do artykułów, to znaczy, że je przeczytałeś 🙂 Co do obrażania – jeszcze raz powtarzam – jest różnica pomiędzy wtrąceniem między słowa np. zgrabnej „ku*wy” (co obraźliwe nie jest, najwyżej może razić co wrażliwszych), a nazwaniem kogoś „ku*wą” – to jest obrażanie i tego nie robię. Obrazić mogłem co najwyżej Ciebie w tym komentarzu po rosyjsku 🙂 Co do braku posiadania pełnej wiedzy – nie jestem alfą i omegą, ale też Ty zarzucając to nie byłeś łaskaw wskazać na jakiż to temat moja wiedza kuleje. Co do jęz.… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

I za to lubię Cię – mości Heinrichu! miłego weekendu! (weckendu? łykendu?) Dlaczego nie działa ustawa o ochronie języka polskiego do jasnej Anielki! Pozdrawiam Heinricha i Redakcję „Nad Świdrem”!

Heinrich
Użytkownik

Marek nie jest odważny 🙂 Jego plwociny w komentarzach to oznaka strachu. I tak ma być 🙂

A na Radzie proponuję podnieść w końcu temat jakiegoś rozwoju miasta – nie musi być to „Plan Heinricha”, ale jakikolwiek plan – aby był!

swoj
Gość
swoj

Marek jesteś odważny tylko wtedy gdy ukrywasz się pod nickiem .Podczas rady tego nie widać !?!?

Marek
Gość
Marek

Witajcie odważni! Heinrichu! Postanowiłem uczyć się(wg Twoich wskazówek: „(Marek – ucz się )”. A od kogo uczyć się jak nie od najlepszych… Zatem na Wasze zarzuty, że ukrywam się pod nickiem odpowiem słowami Heinricha, który na podobny zarzut odpowiedział co następuje: ” Skąd wiesz, że jestem człowiekiem i posiadam nazwisko? Może jestem nocnym koszmarem ludzi robiących złe uczynki (…)Zakładając jednak, że byłbym człowiekiem, to nie widzę potrzeby podawania swojej godności. Być może nadejdzie czas, że wszyscy mnie ujrzycie. Czekajcie, a będzie Wam dane. Cierpliwość jest cnotą.” a także ” (…) moje imię i nazwisko jest czytelnikom absolutnie zbędne”. A zatem… Czytaj więcej »

Zuza
Gość
Zuza

He,he. Chyba Markowi strasznie zaimponował Heinrich, skoro uczy się jego wypowiedzi na pamięć :)No i wszędzie go widzi (nawet w lodówce? 😉 ) Na zarzuty swojego odpowiada Heinrichowi :):):)

Marek
Gość
Marek

Owszem – zaimponował. Zuza = Heinrich. Wasz (Twój) styl Was (Ciebie) zdradza: emotikony ( wszędzie buźki wstawiacie 😉 , no i to obcesowe ośmieszanie, wyszydzanie każdego kto myśli inaczej niż Wy (Ty). Pozdrawiam.

Heinrich
Użytkownik

Mareczku, ja już nie powiem, że ze strony osób mających dostęp do panelu administracyjnego (gdzie widać nieco więcej niż tutaj), to Ty dawno zostałeś rozpoznany jako osoba notorycznie zmieniająca nicki 🙂 Nie mam pojęcia kto to Zuza i nie obchodzi mnie kim jesteś Ty. Twoje ukrywanie się za nickami mi absolutnie nie przeszkadza, zatem Twoje wypociny powyżej absolutnie nietrafione. Nie widzę też abym gdziekolwiek coś Ci zarzucał – to Ty wyskakujesz tu ciągle z wyssanymi z palca zarzutami. Ja także nie wiążę Cię z żadną opcją polityczną. A tak na marginesie: skoro nie interesują Cię, jak to nazwałeś, nasze „stoczkowskie… Czytaj więcej »

Heinrich
Użytkownik

Zuza – Marek ma obsesję na moim punkcie. Nie może znieść, że ja istnieję na tym świecie.
Pewnie jest rozżalony, bo sam chciałby pisać felietony, jednak jakichkolwiek predyspozycji brak 🙂

A co do widzenia mnie wszędzie przez Marka – ma na to pełne uzasadnienie. Bo Wujaszek jest wszędzie i widzi wszystko! 🙂

Marek
Gość
Marek

Heinrichu – mój najprzedniejszy, internetowy interlokutorze! Mam wrażenie (graniczące z pewnością), że z Twoich wypowiedzi zalatuje bolszewickim smrodkiem. Dlaczego tak sądzę? Otóż piszesz, że teraz będziesz „bił” w Gminę mimo, że „nie interesują Cię jej sprawy”… W związku z powyższym przypomniało mi się powiedzenie Michaiła Tuchaczewskiego – dowódcy Armii Czerwonej z czasów wojny polsko-bolszewickiej, który na pytanie o motywy swojego zaangażowania w powszechną „światową rewolucję komunistyczną” odpowiedział: „Nie ważne kogo biję, ja lubię szablą machać”. Ty właśnie tak postępujesz – nie ważne kogo bijesz, Ty lubisz szablą machać! Jakie to urocze… Pozdrawiam i życzę dużo sił i zdrowia. Doswidania Tawariszcz!

Heinrich
Użytkownik

Конечно! Толко такие людей, которые любят „розмахивать саблей”, достигают чего-то в жызни. Это зависимость от ревальвации. Болше всего я люблю бить саблей в твою пустую голову. 🙂

Сука блять!!!

Marek
Gość
Marek

Ruski troll w „Nad Świdrem”? A pisałeś gdzieś tam, że masz prawicowe poglądy… to jak w końcu z Tobą jest? Bolszewik, trockista i prawicowiec w jednym? Robisz się coraz bardziej niewiarygodny Bracie… Ciągle piszesz (w celu ośmieszenia mnie – ale mnie to nie rusza), że mam „fobię” na Twoim punkcie. Mam – a jakże ;-). Jednak moja „fobia” jest zdecydowanie mniejszą, niż Twoja fobia na moim punkcie – bo przecież zawsze musisz skomentować moją wypowiedź, ośmieszyć ją i jeszcze co tam gorszego wymyślić. A szkoda, bo zamiast kulturalnej wymiany doświadczeń, uwag, myśli czy nawet żartów, mamy jedynie wymianę ciosów… Ale… Czytaj więcej »

Heinrich
Użytkownik

Radźcie mądrze Rodacy 🙂 Wujaszek patrzy 🙂

Marek
Gość
Marek

Wszyscy trzęsą portkami…