Sala widowiskowa w Starych Kobiałkach otwarta

sala widowiskowa w kobiałkach
źródło: fb

Marek CzubWkroczyliśmy, budując tę salę w tym miejscu, niemal w XXII w. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą z niej korzystać, aby nie stała pusta Wójt Marek Czub

Z wielkim przytupem w minioną sobotę otwarto nowo wybudowaną salę widowiskową Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach. Na uroczystości obecny był również Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski, który wspólnie z Wójtem Gminy Stoczek Łukowski Markiem Czubem i osobami zaangażowanymi w budowę, wspólnie przecięli wstęgę. 

W czasie uroczystości otwarcia odbyło się Narodowe Czytanie, było uroczyste poświęcenie przez Proboszcza Stanisława Bieńko, były również występy taneczne. Całą imprezę zakończyła wspólna biesiada.

Było co świętować, bowiem inwestycja kosztowała blisko 2 miliony złotych, co jest kwotą na nasze warunki nie taką małą. Bezpośrednio z budżetu gminy wyasygnowano na ten cel ponad 300 tysięcy złotych. Sala pomieści 155 widzów, i jest łudząco podobna do byłej już sali widowiskowej w Stoczku Łukowskim, którą przerobiono na salę wielofunkcyjną.

dav

 

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o