Rozpoczęły się zebrania wiejskie 2017 roku

zebranie wiejskie

Wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem wystartowały zebrania wiejskie w Gminie Stoczek Łukowski. Przynajmniej raz w roku, Wójt spotyka się z mieszkańcami aby omówić ważne dla poszczególnych miejscowości problemy i radości. 

W zebraniach może wziąć udział każdy dorosły mieszkaniec miejscowości. Dlaczego warto wybrać się na takie spotkanie?

Choćby z powodu ustaleń jakie tam mogą zapaść. Pierwsza z brzegu, to decyzja na co przeznaczyć fundusz sołecki. Nie każdy wie, że fundusz sołecki to pieniądze które obligatoryjnie należą się każdej wiosce. Jego wysokość zależy od liczby mieszkańców i dochodów gminy. Tymi pieniędzmi zarządzają wyłącznie mieszkańcy. To od nich zależy, czy pieniądze zostaną przeznaczone na budowę drogi, plac zabaw, wyposażenie świetlicy, siłowni  czy zostanie zakupiony stół bilardowy.   W naszej gminie jest tak, że aby zrealizować niektóre inwestycje w postaci budowy świetlic czy też dróg, jedne sołectwa „pożyczają” drugim przypadające na nie środki.

Tak to wyglądało w ubiegłym już roku: thumbnail of UCHWAŁA129ZAŁ8

thumbnail of UCHWAŁA129ZAŁ8

Pierwsze spotkania w tym roku już się odbyły, oto część pierwsza pozostałych:

thumbnail of Harmonogram_cz.I

 

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o