Rada podzielona, ale Burmistrz absolutorium otrzymał.

burmistrz

 

Jaki Pan taki kram! Krzysztof Szczepańczyk

W tym roku nasi radni na nawał pracy nie mogą narzekać. Przewodniczący Artur Piskorz zwołał dotychczas tylko dwie sesje, i to tylko dlatego, że musiał.  Powiedział, że statut miasta przewiduje, że sesje nie mogą się odbywać rzadziej niż na kwartał… Trochę szkoda, bo stoczkowscy radni chętnie na sesjach zabierają głos, a pięciogodzinny maraton ostatnich obrad zmęczył niemal wszystkich.

Sesja, która odbyła się 29 maja, była sesją na której Rada Miasta miała udzielić (lub nie), absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2017 Burmistrzowi Miasta Ireneuszowi Szczepanikowi.

Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie oceniła pracę Burmistrza, podobnie jak Komisja Rewizyjna Rady Miasta. Sam Burmistrz mówił, że choć inwestycji wielkich w 2017 roku nie było, to „wszystkie zakłady pracują aby życie w Stoczku były bardzie przyjazne”. 

Radni już jednak tacy zgodni nie byli.

Szczególnie krytycznie oceniał pracę naszego włodarza  Radny Krzysztof Szczepańczyk, który powiedział:

Absolutorium to nie same cyferki. Funkcja Burmistrza to jest służba. Sporo złego Pan zrobił dla Stoczka, były jakieś pozytywy, ale generalnie  u nas są lata 70 i wstecz. Nie ma inwestycji zwalających z nóg, a nasze społeczeństwo wymarło. Jaki Pan taki kram! Społeczeństwo nie ma  bodźca, dodatkowo jest widoczny rozłam wśród ludzi.

Wtórował mu Radny Marcin Sentkiewicz, który również ubolewał nad zapaścią w inwestycjach, stwierdzając, że nie widzi rozwoju miasta, ba, nie widzi nawet jasnego planu i kierunku i w którym miasto miałoby zmierzać.

W głosowaniu 10 radnych było za 4 głosy były przeciw. Byli tor Radni: Sentkiewicz, Janusz Rosa, Ewa Mokicka i Krzysztof Szczepańczyk.

 

6
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
obserwator
Gość
obserwator

Największą wartością Stoczka, poza jego mieszkańcami, jest czyste powietrze i woda. Dlatego władze powinny robić wszystko, co przyciągnie do miasta tzw. letników.
Należy wytyczać ścieżki rowerowe, trasy do nordic walking, miejsca dla wędkarzy itp. itd. Należy rozwijać bazę noclegową. Szkoda, że gospodarze Izydorów nie bardzo potrafią wykorzystać szanse.
Ale tym, co mogłoby naprawdę przyciągnąć wczasowiczów byłby zalew na Świdrze. Władze miasta (wspólnie z władzami gminy) powinny na poważnie przystąpić do prac nad realizacją takiego projektu.
Ciekawe, czy są w Stoczku osoby, które umiałyby zrealizować ten pomysł, który powstał przed laty i nigdy nie wyszedł poza fazę rozważań.

SAK
Gość
SAK

obserwatorze pomysłów można mieć wiele, ale najpierw trzeba pomyśleć realistycznie. Po pierwsze przy obecnym budżecie nie stać Miasta na zalew- wyjątek jak dostali by dofinansowanie w 100% z czym ja się nigdzie nie spotkałem. Podobnie z rozwojem bazy noclegowej. Nie bardzo rozumie kogo masz na myśli jako gospodarz Izydorów? Jeśli masz na myśli Panią Markiewicz to jesteś w błędzie. Sobota, niedziela to są tłumy przy tzw. hotelu. Nie ma tez tragedii w zwykłe dni. W tym przypadku problem polega, że Miasto nie potrafi sie dogadać z Panią Markiewicz i rozwiązac istniejący problem Izydorów.

obserwator
Gość
obserwator

W wielu miejscowościach o podobnych możliwościach budżetowych są prowadzone inwestycje w bazę turystyczno-rekreacyjną. Zalewy też powstają. Należy takie wydatki traktować nie jako obciążenie, lecz jako inwestycję mającą w przyszłości przynosić dochody.
Na dobrze przygotowany projekt można uzyskać dotację unijną lub z innych źródeł.
A przygotowanie ścieżek rowerowych, tras spacerowych, miejsc biwakowych itp. na pewno nie zrujnuje budżetów miasta i gminy.

SAK
Gość
SAK

Obserwatorze a o jaka gminę Ci chodzi jesli masz na myśli, że nie zrujnuje budźetu? Uważasz, że gmina Stoczek wyłoży kasę na turystykę i zalew w mieście? To po pierwsze, a po drugie podaj konkretnie miejscowości o podobnym budźecie, które rozwijają bazę turystyczno- rekreacyjno i co to za baza. W Stoczku tez przecież rozwijają np. parę huśtawek na skwerku i pare przyrządów na siłkę- oczywiście to żart z takim rozwojem. I po trzecie- podaj gdzie powstają zalewy i o jakich kwotrach jest mowa oraz po czwarte aby dostac dofinansowanie to trzeba posiadać własne środki na dany cel, a to przy… Czytaj więcej »

Franek
Gość
Franek

Przed wojną Stoczek był nazywany bodajże wenecją albo perłą Podlasia, czy jakoś tak. Dzieci z Warszawy przyjeżdżały na kolonie. Były plaże do opalania, miejsca do pochlapania się wodą i do popływania. To jest naprawdę miejsce stworzone do odpoczynku i turystyki. Wystarczy nakopać kilka stawików z torfu i będą kąpieliska uzdrowiskowe leczące raka i inne choroby. Tu powinna być wszędzie strefa chronionego krajobrazu, skanseny, są miejsca by zrobić muzeum, można zrobić miejsce pamięci na skalę światową. Można naebać ścieżek rowerowych, po to są te fundusze. Byle tylko były ulgi podatkowe dla lokalsów na inwestycje w turystykę i tylko w turystykę. Jeśli… Czytaj więcej »

SAK
Gość
SAK

Popieram wypowiedź Krzyśka w 100%. Podstawowe zadanie nowego Burmistrza to naprawić to co zostało zatracone od lat 70-tych. Żaden z dotychczasowych Burmistrzów nie zrobił nic w kierunku rozwoju i nie widzę aby otrzymali zaufanie od stoczkowiaków. Czas na inne osoby. Krzysztofie twórz komitet i wystawiaj kandydata. Wróble ćwierkają, że w waszych szeregach myślicie o Sentkiewiczu. Moim zdaniem pomimo fajnie prowadzonych imprez nie za bardzo trafna kandydatura. Dużo mówienia na sesjach, ale konkretów brak np. najazd na dawnego kierownika MZK bez efektu. Jak były uchybienia i niewłaściwe wykonywanie obowiązków trzeba było skierować sprawę np. do Prokuratury. Poza tym wcześniej padały propozycje… Czytaj więcej »