Rada pęka…

Dziś w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się inauguracyjna sesja Rady Gminy wybranej w wyborach 21 października. Radni i Wójt złożyli ślubowanie, tym samym objęli na pięcioletnią kadencję służbę na rzecz mieszkańców gminy.

Sesje prowadził radny senior Bernard Pyra. 

[pullquote]Zadania Rady Gminy to nie tylko nawiezienie iluś wywrotek tłucznia i piachu na drogę przed wyborami, podkreślanie która z wyrosłych w czasie kadencji Róż jest ładniejsza, ale też szereg zadań z zakresu oświaty i wychowania młodzieży- Radny Andrzej Rosa[/pullquote]

Kolejnym punktem obrad był wybór przewodniczącego Rady Gminy. Zgodnie z przewidywaniami została zgłoszona tylko jedna kandydatura Witolda Dadacza. Jednak w tajnym głosowaniu okazało się, że jego osoba nie cieszy się aż tak wielkim poparciem, bowiem jedna trzecia rady zagłosowała na nie. Wynik 10 do 5 to mała niespodzianka, bowiem w całej poprzedniej kadencji, niemal każde głosowanie było jednomyślne. Dla porównania dzień wcześniej (w powszechnie uważanej za podzieloną Radę Miasta) jej nowy przewodniczący Krzysztof Szczepańczyk otrzymał głosów 12, a w Radzie Powiatu Karol Ciołek zebrał wszystkie 22 głosy.

W dalszej kolejności radni wybierali wiceprzewodniczącego. Kandydaturę Mirosława Kepki zgłosił Witold Dadacz, z kolei kandydaturę Michała Rosy zgłosił Andrzej Rosa. W uzasadnieniu chwalił dokonania młodego radnego, i apelował, żeby właśnie postawić na młodość. Krytykował również sposób pracy niektórych radnych.

W głosowaniu tajnym radni zdecydowali, że nowym wiceprzewodniczącym zostanie Michał Rosa. Zdobył on 8 głosów, a Mirosław Kępka 7. 

Przewodniczący Witold Dadacz wyrażał pogląd, aby „nie dzielić” rady, ale wydaje się, że pierwsza rysa już się pojawiła…

 

13
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ciekawy.
Gość
Ciekawy.

Mam pytanie z innego tematu. Czy ktoś wie ile kosztuje rocznie utrzymanie jednego samochodu strażackiego.

Jacek@
Gość
Jacek@

Tyle co każdego innego…

Paludolog
Gość
Paludolog

Za wcześnie na zachwyty. Cała ta wolta to inspirowana przez wójta zagrywka. Chce się pozbyć leśnych dziadków, a że nie może zrobić tego otwarcie, wykorzystuje sprawdzonych żołnierzy. Nie uwierzę, że sami mieliby tyle odwagi. Widać, że cała akcja była dobrze zaplanowana, a miny Dada za i Kępki, bezcenne.

Mlody
Gość
Mlody

Czas na wielkie zmiany w przyszłych wyborach. Emerytom dziękujemy.

warszawiak
Gość
warszawiak

W mojej ocenie ,wydarzenia pierwszej sesji Rady Gminy swiadczą o słabnącym autorytecie Wójta.Zwłaszcza przegrana Kepki ,wskazuje na dwie grupy interesu.Mam nadzieje,ze nowi ,,młodzi gniewni,, nie pozwolą sie przekupic i uciszyc.Burza mózgów zawsze jest lepsza od grona bezmózgich potakiwaczy.

Niezapominajka
Gość
Niezapominajka

Oświecanie i wychowanie niech pan najlepiej zacznie od siebie,bo jest w tej kwesti dużo do nadrobienia”szanowny panie”

Sekator
Gość
Sekator

O kim piszesz Niezapominajko? Czyżby o Dadaczu? A może o Pyrach dwóch? Sprecyzuj bo nie wiem.