Praca stoczkowskiej grupy doceniona w kraju!

grupa projektowa

Grupa ze Stoczka w finałowej szóstce Konkursu „Rówieśnicy Niepodległej”!
Latem tego roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stoczku Łukowski grupa młodzieży w składzie: Paulina Basek, Krzysztof Bogusz, Karolina Kosil, Olga Łukasiewicz, Dawid Nagadowski, Igor Pazura, Wiktoria Podstawka, Miłosz Rosa i Julia Wiśniewska pod opieką bibliotekarki Agnieszki Barej i prezeski Towarzystwa Przyjaciół Stoczka Łukowskiego Hanny Stosio pracowała nad filmem o nauczycielach i uczniach ze Szkoły Powszechnej w Stoczku, którzy znaleźli się pośród 5,5 miliona obywateli polskich składających w 1926 roku podpisy pod Deklaracją Podziwu i Przyjaźni dla Stanów Zjednoczonych.
Powstały film „Rówieśnicy Niepodległej w Stoczku Łukowskim” został zgłoszony do konkursu „Rówieśnicy Niepodległej” ogłoszonego przez Ośrodek Karta. Praca stoczkowskiej grupy została doceniona przez jury zakwalifikowaniem do szóstki zespołów zaproszonych na uroczysty finału Konkursu 9 listopada 2018 w Domu Spotkań z Historią w Warszawie, podczas którego zostaną tym zespołom przyznane miejsca, wyróżnienia i nagrody pieniężne.
Premierowa projekcja filmu „Rówieśnicy Niepodległej w Stoczku” będzie jednym z elementów obchodów tegorocznego szczególnego Święta Niepodległości – odbędzie się w sali widowiskowej MOK w Stoczku Łukowskim 11 listopada o godz. 17.40 przed okolicznościowym koncertem Orkiestry Dętej OSP.
Więcej informacji o konkursie: TUTAJ

 

5
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maja
Gość
Maja

Bardzo fajnie, gratuluję całej drużynie!

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Niesamowita drużyna! Super ludzie! Tylko działać i działać.

Mama
Gość
Mama

Gratulacje dla Pani Agnieszki Barej, Pani Hani Stosio i oczywiście dla wspaniałej młodzieży! .

Maciej
Gość
Maciej

Gratulacje!

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Gratulacje dla tej grupy!
Wyzwanie dla nowych władz Miasta Stoczek – pora w końcu stworzyć odpowiednie warunki lokalowe i finansowe, które zachęcą i ułatwią podejmowanie takich i większych inicjatyw.
W naszym miasteczku może i mamy niewiele pieniędzy, ale mamy tak niesamowity kapitał społeczny, mamy tak wiele ludzi, którzy chcą i potrafią coś zrobić – wystarczy im nie przeszkadzać, a czasami tylko trochę pomóc!
Chodniki, ulice, i cała miejska infrastruktura to ważne rzeczy i warto w nie inwestować.
Ale może warto też jakiś promil uwagi inwestycyjnej zwrócić w kierunku kapitału społecznego Stoczka?