„Potrzeba świeżej krwi”- mówi kandydat do Rady Gminy Stoczek Łukowski Piotr Brodzik

Dlaczego zdecydował sie Pan kandydować do Rady Gminy? Skąd taki pomysł?

Pomysł zrodził się w wyniku konsultacji społecznych. Kilka osób, zupełnie ze sobą nie związanych, proponowało mi, bym zastanowił się nad kandydowaniem na radnego. Początkowo traktowałem to, z przymrużeniem oka. Stopniowo jednak nabierałem pewności, że mogę wnieść coś ciekawego, wartościowego do prac rady. Ostatecznie uznałem, że dysponuję wolnym czasem i doświadczeniem, którym chętnie się podzielę.

Jak udało się przekonać tyle osób do kandydowania z Pańskiego komitetu. Czy to jest tylko pojedyncza inicjatywa, czy początek dłuższej działalności?
Nikogo nie musiałem przekonywać. Z KWW Mała Ojczyzna kandyduje zaledwie pięć osób. Ubolewam nad tym. Chciałem zgromadzić 15 kandydatów, dać możliwość wyboru wyborcom. W gminie liczącej 7982 mieszkańców nie ma osób zainteresowanych pracą dla rozwoju lokalnej społeczności. Co jest tego przyczyną? Mogę się tylko domyślać.
Mam nadzieję, że nasza inicjatywa, to niezły początek czegoś większego. Trzeba obudzić społeczeństwo, przekonać, że jest suwerenem i wszystko od niego zależy.

Co by Pan zmienił w działalności gminnej jednostki samorządowej?

Chciałbym, żeby w Radzie zasiadały osoby mające wizję rozwoju Gminy. Jest jej potrzebna świeża krew, inne spojrzenie na potrzeby lokalnej społeczności. Rada ma radzić, nie przyjmować wszystkich uchwał bezrefleksyjnie.

Wróciłem właśnie z ostatniej w tej kadencji Rady Gminy. Wszyscy sobie gratulowali i chwalili dokonania. A jak ocenia Pan obecne władze gminy. Czy prawidłowo pełnią swoje obowiązki?

Czy prawidłowo pełnili swoje obowiązki ocenią wyborcy. Ocena jak zawsze, winna być surowa, ale i sprawiedliwa. Z relacji z sesji wynika, że wszyscy chcieliby po wyborach spotkać się w tym samym, wesołym gronie, Ja tego nie chcę. Chociaż wszystkim życzę jak najlepiej.

W jaki sposób na co dzień w gminie radzi sobie osoba niepełnosprawna i czy instytucje są przygotowane?

Domyślałem się, że padnie takie pytanie. Z racji tego, że poruszam się na wózku moje możliwości lokomocyjne na terenie gminy są bardzo ograniczone. Poza Kościołem, GOPS-em i Gminną Biblioteką, nie jestem w stanie funkcjonować bez pomocy. (W GOPS bywam tylko w interesie innych, potrzebujących pomocy osób). Budynki Urzędów Miasta i Gminy, przychodni ZOZ Łuków, BS, Poczty Polskiej to dramat. Do tego nie dość, że samo położenie Stoczka jest dużym utrudnieniem, to wysokość krawężników jest dla mnie nie do przyjęcia. Chciałbym, żeby nasze władze z większą empatią podchodziły do potrzeb ludzi starszych, chorych i z różnych względów nie w pełni sprawnych. Wiele osób pewnie się teraz zastanowi, czy dam radę pełnić funkcję radnego? Odpowiem, że Franklin Delano Roosevelt też był na wózku, a został prezydentem światowego mocarstwa w czasie największego w dziejach ludzkości, zbrojnego konfliktu. Od razu uspokoję, ja takich ambicji nie mam .

Na kogo Pan zagłosuje jeśli chodzi o stanowisko Wójta i dlaczego?

Bardzo mi przykro, ale na to pytanie nie mogę odpowiedzieć. Moja subiektywna ocena któregokolwiek z kandydatów mogłaby być źle odebrana. Zapewniam, że zagłosuję zgodnie z własnym sumieniem.

8
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Natalia
Gość
Natalia

Potrzeba w Radzie ludzi ambitnych i zdeterminowanych. Trzymam kciuki! X

Wyborca
Gość
Wyborca

Redaktorze, _ na miejsce radnego po rezygnacji Antka Kempki startuje trzy osoby.Promowanie tylko Pana Brodzika jest troche nie rzetelne.Jest jeszcze Pan Krzysztof Dziak i Pani ze Starego Jamielnika.

Piotr Brodzik
Gość
Piotr Brodzik

Pani ze Starego Jamielnika to Mirosława Kobojek.

Cham
Gość
Cham

Trzeba było zaprosić redaktora na zorganizowane przez obu Panów,wiece wyborcze do świetlicy w Rudzie i Błażejkach, albo w żwirowni u Antka, to by miał o czym pisać 🙂

Ania
Gość
Ania

Piotrze gratuluję i życzę Ci powodzeniatylko głosować drogie społeczeństwo.

Darek
Gość
Darek

Konkretnie i na temat. Takich ludzi nasza gmina potrzebuje. Życzę powodzenia podczas wyborów.

mieszkanka gminy
Gość
mieszkanka gminy

Mam nadzieje ,że zostanie Pan radnym.Zyczę tego Panu z całego serca.