Pościg, strzały i zatrzymanie. Takie „atrakcje” na ulicach Łukowa

fot.poglądowa

Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 26-latek z gminy Łuków, który kierował osobówką, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i omal nie potrącił interweniującego policjanta. Dodatkowo okazało się, że młody mężczyzna był w przeszłości karany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i aktualnie obowiązuje go sądowy dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Dzisiejszej nocy patrolujący ulice Łukowa policjanci zauważyli „jadące wężykiem” audi. Mundurowi postanowili zatrzymać do kontroli pojazd i sprawdzić stan trzeźwości kierującego. Mimo wyraźnego sygnału nakazującego zatrzymanie auta, kierowca nie wykonał polecenia i rozpoczął ucieczkę ulicami miasta. Do zatrzymania audi włączyli się funkcjonariusze z innego patrolu, którzy ustawili swój radiowóz w poprzek drogi. Kierowca omal nie potrącił jednego z policjantów, niewiele brakowało by uderzył w radiowóz.  Kontynuując pościg jeden z funkcjonariuszy wykorzystując broń oddał strzały ostrzegawcze.  Siedzący za kierownicą audi mężczyzna nie reagował, wyjechał na obrzeża miasta i jadąc z bardzo dużą prędkością zmuszał innych kierowców do zjeżdżania na pobocza. W miejscu, gdzie policjanci ocenili, że nie ma zagrożenia dla innych uczestników ruchu, jeden z radiowozów najechał na tył uciekającego samochodu doprowadzając do jego obrócenia i zatrzymania. Pozostałe radiowozy zablokowały drogę ucieczki audi i mundurowi zatrzymali młodego mężczyznę. Okazało się, że   26-latek z gminy Łuków był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że młodzieniec był w przeszłości karany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i aktualnie obowiązuje go sądowy dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

26-latek został zatrzymany w policyjnej celi. Gdy tylko wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

MJ.

źródło: lubelska.policja.gov.pl

5
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
LLU
Gość
LLU

A jakie są ,,atrakcje” na ulicach naszego miasta i okolicznej wioski????

Edek
Gość
Edek

Na wiosce biją w bramie

edek
Gość
edek

A co tam Łuków.W Stoczku i Zgórznicy też dzieją się sceny jak z filmów akcji a jakoś jest o nich cicho w mediach.

viola
Gość
viola

I nie napiszą , a raczej NIE NAPISZE, bo godzi to w PRACĘ SUKCESU naszego Burmistrza. Miało być przede wszystkim bezpieczeństwo w centrum, a jak jest? Każdy widzi, a przede wszystkim słyszy. Przeszkadzało to pół roku temu, teraz jest wszystko Ok.

Wladek
Gość
Wladek

Normalnie akcja jak z filmu.szok