Policjanci i leśnicy łączą siły

leśnicy

Kradzieże drewna, pożary, zaśmiecanie oraz nielegalne rajdy quadami i motocyklami po lesie to tylko niektóre problemy z którymi na co dzień borykają się pracownicy Nadleśnictwa Łuków. Wczoraj łukowscy policjanci rozmawiali z leśniczymi i funkcjonariuszami Straży Leśnej jak skutecznie zapobiegać takim zjawiskom w obszarach leśnych.

Podczas spotkania jakie odbyło się wczoraj w Nadleśnictwie Łuków, prokuratorzy i łukowscy policjanci informowali o prawach i obowiązkach leśniczych i funkcjonariuszy Straży Leśnej. To głównie leśnicy czuwają nad porządkiem i bezpieczeństwem na obszarach leśnych i współpracując z policjantami interweniują w przypadkach zachowania sprzecznego z prawem przebywających tam osób. Podczas dyskusji omawiano sposoby zwalczania między innymi kradzieży drewna, kłusownictwa, czy też nielegalnych wysypisk śmieci. Policjanci mówili o możliwościach i sposobach zabezpieczenia miejsc oraz śladów ujawnionych przez leśników na miejscach przestępstw do których doszło na terenach leśnych. W trakcie spotkania poruszono również kilka innych ważnych kwestii dotyczących ochrony lasów, dewastacji terenów leśnych oraz sposobach zapobiegania tego typu zjawiskom. Omówiono także problem pojawiających się w lasach kierowców motocrossów i quadów, którzy w poszukiwaniu ekstremalnych przeżyć nielegalnie rozjeżdżają ściółkę i straszą zwierzęta, stwarzając także zagrożenie pożarowe. Leśnicy i policjanci wymieniając się doświadczeniami udzielali sobie porad i wskazówek, które mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo interweniujących w lesie funkcjonariuszy.

Uczestnicy spotkania podkreślili, że wspólne działania leśników i policjantów z pewnością pozytywnie wpłyną na wzrost bezpieczeństwa i porządku na terenach leśnych.

M.J

Najnowsze komentarze

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o