Policja podsumowała…

Blisko 100 skontrolowanych pojazdów, ponad 80 przekroczeń prędkości i 3 zatrzymane prawa jazdy. To efekty pracy mundurowych z łukowskiej drogówki w trakcie policyjnej akcji „Prędkość”. Celem tych działań było zapobieganie zdarzeniom drogowym oraz egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W miniony poniedziałek w ramach akcji „Prędkość” policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość aut poruszających się po drogach, między innymi  w miejscowościach, gdzie według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kierujący pojazdami przekraczają dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość. 

Funkcjonariusze w ramach działań skontrolowali prawie 100 pojazdów. Ponad osiemdziesięciu z nich jechało w obszarze zabudowanym z prędkością znacznie przekraczającą 50 km/h. Każdy z kierowców, który naruszył przepisy został ukarany mandatem, a jego „konto” wzbogaciło się o punkty karne. Dodatkowo, trzech z nich przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą był 26-latek z Łukowa, który po południu w Starych Kobiałkach jechał samochodem marki Opel z prędkością 109 km/h. Młody mężczyzna i dwóch innych kierujących „z ciężką nogą” już straciło prawo jazdy. Zatrzymane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami kierowcy odzyskają za trzy miesiące.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

MJ.

źródło: policja.gov.pl

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o