Pojedziemy jak po stole

wójt marek czub

Na stan jezdni w Gminie Stoczek Łukowski mogą narzekać tylko malkontenci. Może nie są rewelacyjne, ale z pewnością ich stan znacznie się poprawił w ostatnich latach. To nie koniec jednak drogowych inwestycji, Rada Gminy podjęła uchwałę o remontowaniu kolejnych odcinków. Tak więc drogi mają być jeszcze lepsze.


W najgorszym stanie z pewnością jest trasa do Turca. Każdy kto jechał w tamtym kierunku wie, że stan nawierzchni jest zwyczajnie zły.

Właśnie o prace na tym odcinku, apelował niemal na każdej sesji Radny Bernard Pyra. Za każdym razem Wójt Gminy Marek Czub odpowiadał, „że ciężko” bo „odcinek należący do powiatu”, że „w następnych latach”. Na ostatniej sesji jednak okazało się, że apele Pana Bernarda przyniosły skutek. W tym roku na odcinku 1,3 przeprowadzone zostanie remont drogi.

Po sesji zadowolenia nie krył Radny Bernard Pyra:

Widzi Pan, jednak coś drgnęło z drogą, coś będzie robione…

Wójt na pytanie czy to zasługa Pana Bernarda powiedział:

To zasługa wszystkich Radnych, nie wyróżniałbym nikogo.

Rzeczywiście, nie ważne kto się upomina, ważne  że droga zostanie w końcu (częściowo) wyremontowana.

Korzystający z gminnych dróg mogą liczyć również na pozytywne zmiany na innych odcinkach. Oto plan inwestycyjny gminy na ten rok (lista ma być jeszcze powiększona):

Informujemy, że Gmina Stoczek Łukowski zawarła umowę z Wojewodą Lubelskim w sprawie udzielenia dotacji celowej z budżetu państwa na realizację zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych 102790L Zgórznica – Toczyska – Rosy, 102791L Rosy – Róża Podgórna – Aleksandrówka – Stary Jamielnik i 102560L granica województwa – Róża Podgórna na trzech odcinkach tj. we wsi Zgórznica, we wsi Róża Podgórna i we wsi Stary Jamielnik”.

Wartość planowanych do wykonania robót wyniesie 849 201,10 zł.

Dotacja z budżetu państwa na realizację przebudowy dróg wynosi 50% wartości zadania.

Wykonawcą robót będzie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno – Drogowych S.A.,  Al. Wojska Polskiego 61, 21-400 Łuków.

Termin realizacji zadania – 31 sierpnia 2016r.

Partnerem w realizacji zadania jest Powiat Łukowski.

 

Ciemna strona gminy- apel Bernarda Pyry

Najnowsze komentarze

1
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

A co z drogami gdzie ludzie nie mogą czasami dojechać do swoich domów szczególnie po deszczach,nikt się tym nie zajmuje proszę zająć się tą sprawą…..brawo dla pana Bernarda Pyry.