Pobiegną po raz siedemnasty

medal biegi

Już jutro po raz siedemnasty odbędą się Ogólnopolskie Biegi Uliczne „Grzmią pod Stoczkiem Armaty…”. Organizatorami są LKS Dwernicki, Miejski Ośrodek Kultury a także Urząd Miejski. Zawody cieszą się dużym zainteresowaniem biegaczy, z tej bliższej i tej dalszej okolicy. Kiedy w Stoczku odbywał się pierwszy bieg, to takich imprez w Polsce było bardzo niewiele. Z tego powodu nasza impreza należy do najstarszych w regionie.

Aby nie być gołosłownym zamieszczamy film z przed dziesięciu lat:

Jutrzejszy bieg ma być jeszcze bardziej prestiżowy. Przygotowania rozpoczęły się jeszcze wczesną jesienią. Powstała nowa strona internetowa dedykowana tylko i wyłącznie biegom. Znaleźć ją można pod tym adresem: kliknij====>TUTAJ. Organizatorzy również aktywnie działają na portalach społecznościowych, utworzono stosowne wydarzenie i funpage na facebooku. Wszystko to sprawia wrażenie przypływu nowej energii do działania wśród organizatorów.

Trasa biegu pozostała bez zmian, ale w tym roku może być na niej nieco ciaśniej. Po raz pierwszy na dystansie 5 km wystartują zawodnicy nordic walking, w tym mistrz Piotr Wetoszka.

Z pomiarem czasu i końcowym komunikatem nie powinno być żadnych problemów. Tak powiedział nam jeden z organizatorów Konrad Hinz:

Nawiązaliśmy współpracę z firmą, która specjalizuje się w technicznej organizacji tego rodzaju imprez. Już wcześniej można było dokonać rejestracji elektronicznie. Każdy uczestnik otrzyma specjalny chip, który będzie musiał wpleść w sznurowadła. Kiedy biegacz będzie kończył bieg, to dzięki specjalnej macie z antenami które rejestrują sygnał z chipów, będziemy dokładnie wiedzieli jaki czas uzyskał i które ostatecznie zajął miejsce. Na uczestników na skwerze miejskim będzie czekać  ciepły posiłek i gorąca herbata. W budynku MOK, będzie urządzona strefa masażu…

Ale to nie koniec nowości:

Każdy wbiegający na metę otrzyma koc termiczny, który z pewnością się przyda w ten chłodny lutowy dzień. Zespół Oświatowy przygotowuje specjalny występ tańca nowoczesnego, uświetni on uroczystość dekoracji na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury…

Zainteresowanie biegaczy jest większe niż w tamtym roku. Na starcie z pewnością stanie grubo ponad setkę sportowców, i to w samym biegu głównym.

Cieszy regularnie powiększająca  się grupa sportowców ze Stoczka, tutaj rywalizacja zapowiada się bardzo interesująco, choć jak powiedział najlepszy stoczkowski biegacz z przed roku Paweł Sudykowski:

„Jutro oddaję pole młodszym zawodnikom, będą mieli okazję się wykazać. Moim planem jest ukończenie biegu. Ostatnio leczyłem kontuzję, a do wczoraj zmagałem się z grypą, więc moja forma jest niewiadoma. Powtórzenie czasu z przed roku czyli 45 min jest mało realne, 50 będzie dobrym rezultatem….”

Zawody rozpoczynają się jutro o 9.30, kto jeszcze się nie zapisał może to zrobić przed startem. Szykują się niesamowite emocje i piękna pogoda. Kto jeszcze nie był serdecznie zapraszamy!

Paweł Sudykowski

 

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o