Piotr Czarnecki zajął III miejsce, a Emilia Jaśkiewicz z wyróżnieniem. Brawa dla młodych literatów!!!

Temat tegorocznej edycji XV już Wojewódzkiego Konkursu Literackiego organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie nie należał do najłatwiejszych. „Pytania o drogę poznania” – z taką myślą przewodnią zmierzyło się 134 autorów, którzy nadesłali na konkurs zestawy wierszy lub utwory prozatorskie. Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie: Piotr Czarnecki z kl. III Gimnazjum w Kisielsku, który zajął III miejsce w kategorii „proza” oraz Emilia Jaśkiewicz – uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej im. AK w Kisielsku i uczestniczka Gminnej Grupy Literackiej – zdobywczyni wyróżnienia w kategorii „poezja”. Prace konkursowe uczniowie stworzyli pod kierunkiem Barbary Rosa, nauczycielki języka polskiego oraz opiekuna GGL.

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 15 kwietnia 2019 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Poprowadziła je Anna Kistelska – organizatorka konkursu, która powitała wszystkich przybyłych do gmachu biblioteki: laureatów wraz z opiekunami i rodzicami, członków jury w składzie: Maria Brzezińska – dziennikarka Radia Lublin, Ewa Hadrian – starszy kustosz Biblioteki Wojewódzkiej w Lublinie oraz Waldemar Michalski – poeta, krytyk literacki, redaktor kwartalnika literackiego „Akcent”. Wśród gości honorowych znalazł się też Andrzej Miskur z Oddziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oraz Artur Stępoch – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury. Spotkanie rozpoczęło się od koncertu smyczkowego w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublinie. Następnie pracownicy WOK zaprezentowali wybrane prace zamieszczone w pokonkursowej publikacji pt. „Kwestionariusz dla zaangażowanych”. Pani Maria Brzezińska z jury podzieliła się swoimi wrażeniami po lekturze prac konkursowych, udzielając młodym artystom cennych wskazówek warsztatowych. Wreszcie nastąpił wyczekiwany moment ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

Gratulujemy naszym zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do stawiania sobie pytań o drogę poznania, aby mieć odwagę, patrząc w głąb siebie, ciągle odkrywać się na nowo.

Barbara Rosa

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o