Pióro szuka talentów

orle pióro

16 maja 2016 roku odbyły się kolejne już XI Miejsko-Gminne Warsztaty Literackie jak co roku organizowane przez Zespół Oświatowy im. Armii Krajowej w Kisielsku we współpracy z Siedlecką Grupą Literacką „Witraż” oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Starych Kobiałkach, ale tym razem w nietypowej formie i miejscu. Organizatorka przedsięwzięcia, pani Barbara Rosa zaprosiła grupę piszącej młodzieży z terenu Miasta i Gminy Stoczek Łukowski wraz z opiekunami oraz panią Iwoną Brodzik, dyrektor gminnej biblioteki w Starych Kobiałkach do miejskiego amfiteatru w Siedlcach na imprezę plenerową „Pióro szuka talentów” zorganizowaną w ramach Siedleckich Dni Twórczości Literackiej.

W otwartej przestrzeni amfiteatru zasiadło blisko 180 uczestników z naszego regionu. Warsztaty poprowadzili animatorzy SGL „Witraż”: pani Barbara Maksymiuk i pan Krzysztof Tomaszewski. Uczniowie mieli za zadanie napisać wiersz lub wiersze o dowolnej tematyce. Wydawać by się mogło, że poeci znajdują natchnienie w bardziej kameralnych miejscach, a tymczasem literacki plener (mimo mało łaskawej pogody) zaowocował 230 tekstami! Najodważniejsi twórcy zaprezentowali swoje jeszcze „ciepłe” wiersze na scenie amfiteatru.

Nagrodą dla autorów najciekawszych tekstów było zaproszenie na spotkanie ojcem Wacławem Oszajcą SJ 20 maja 2016r. w Sali Białej MOK. Z grupy naszych uczestników wyróżniono następujące osoby (wśród nich znaleźli się również nauczyciele – brawo!):

 1. Iza Chudek – SP w Kisielsku
 2. Agata Świderska – nauczyciel ZO w Starych Kobiałkach
 3. Jan Bazylewicz – Gimnazjum w Stoczku Łuk.
 4. Patrycja Bogusz – Gimnazjum w Starych Kobiałkach
 5. Katarzyna Pazura – Gimnazjum w Kisielsku
 6. Karolina Dadas – Gimnazjum w Starych Kobiałkach
 7. Andrzej Mikusek –  nauczyciel SP w Kamionce
 8. Anita Gasek – Gimnazjum w Starej Prawdzie
 9. Izabela Chmielewska – Gimnazjum w Kisielsku
 10. Natalia Sobór – Gimnazjum w Kisielsku
 11. Dominika Świeczak – Gimnazjum w Kisielsku
 12. Ewa Poźniak – Gimnazjum w Stoczku Łuk.
 13. Julia Słomka – Gimnazjum w Stoczku Łuk.

Więcej przeczytasz tutaj

Najnowsze komentarze

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o