Piękny nasz stoczkowski Orszak

orszak5

W sobotę w święto Trzech Króli ulicami Stoczka przeszedł barwny korowód uczestników ulicznych jasełek. Mowa oczywiście o Orszaku Trzech Króli, który jest tradycją nową w całej Polsce, a który z powodzeniem zadomowił się w naszym społeczeństwie.

W tym roku pogoda nieco oszczędziła uczestników, którzy z uśmiechem na twarzy w miłej atmosferze spędzili ten czas.

Jednym z głównych organizatorów był Ksiądz Tomasz Sałasiński, który podziękował wszystkim zaangażowanym w inicjatywę:

W imieniu Organizatorów III Orszaku Trzech Króli w Stoczku Łukowskim składam wszystkim serdeczne podziękowania za przygotowanie i udział wUroczystości. Dziękuję Księdzu Proboszczowi za życzliwość, wsparcie, przewodniczenie Eucharystii, wygłoszoną homilię poprowadzenie Orszaku.
Dziękuję wszystkim osobom – ze środowiska naszych szkół i spoza nich, dziękuję policji, nauczycielom naszych szkół.

Dziękuję aktorom, którzy przygotowali poszczególne sceny. To nasze wspólne świadectwo wiary i okazja do odkrycia w sobie ducha misyjnego. Dziękuję państwu Smoleniom za udostepnenie swojego tarasu, dziękujemy za ciągłą życzliwość.

Orszak po raz kolejny pokazał, że nasze szkoły to coraz mocniejsze, zwarte, gotowe do działania i dawania świadectwa wiary środowisko, które jednoczy się, umacnia i jest w stanie naprawdę dużo zaoferować innym.

Dziękujemy warszawskiej Fundacji Orszak Trzech Króli, która zainicjowała świętowanie na ulicach miast i pozyskanym przez nią ogólnopolskim sponsorom, to dzięki nim zostały wdrukowane dla wszystkich śpiewniki, korony i sztandary, wszyscy uczestnicy i organizatorzy orszaków zostali ubezpieczeni.

Już dziś zapraszamy na przyszłoroczny Orszak Trzech Króli 6.01.2019 roku.

Najnowsze komentarze

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o