Piękny gest naszych włodarzy. Zobacz co zrobili.

pieniądze

Nasi włodarze, zarówno z miasta jak i z gminy Stoczek Łukowskiej, zdobyli się na bardzo miły gest. Zarówno Rada Miasta Stoczek Łukowski, jak i Rada Gminy Stoczek Łukowski wsparła  Gminę Czersk na Pomorzu.

Pomoc ma związek z ogromnymi stratami jakie spowodowała potężna nawałnica, która przeszła w sierpniu nad Polską.

Do miasta zgłosił się początkowo powiat chojnicki, który prosił o pomoc. Jednak radni zdecydowali, że przekażą pieniądze bezpośrednio wybranemu samorządowi kwotę 10 tysięcy zł. Pieniądze trafiły do Czerska.

Do Gminy Stoczek Łukowski nikt o pomoc się nie zwracał, jednak Wójt Marek Czub sam przedstawił propozycję przekazania 20 tysięcy również Gminie Czersk, a Rada Gminy na tę propozycję przystała.

W obu przypadkach, nikt nie kręcił nosem, ani nie dopytywał, wskazywano jedynie, że taka sytuacja może spotkać każdy samorząd.

Nieco inaczej przebiegała dyskusja na sesji Rady Powiatu. Doszło tam do  kontrowersyjnej dyskusji, zakwalifikowanej nawet do żenady miesiąca:

 

 

Chodziło o dociekliwe pytania radnego Leszka Świętochowskiego o faktyczne szkody, które wyrządziły nawałnice. Nasz radny Andrzej Wisiński powiedział (nie bez racji), że w takich sytuacjach lepiej komuś pomóc nie szukając rozgłosu.

Ostatecznie nasz Powiat Łukowski przekazał Powiatowi Chojnice 30 tysięcy zł.

 

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o