Piękna uroczystość w Pogotowiu Opiekuńczym

„Jak to dobrze, że są Święta, które godzą wszystkich,

kiedy ludzie i zwierzęta są nam drodzy, bliscy”.

16 grudnia był dla nas wyjątkowym dniem. W niezwykłej, magicznej atmosferze odbyło się spotkanie wigilijne. W uroczystości wzięli udział pan Dyrektor, pracownicy i wychowankowie oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas: ksiądz Prałat, ksiądz Proboszcz, burmistrz miasta Stoczek Łukowski, sekretarz miasta Łuków, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz jego pracownicy, Dyrektor oraz z- ca Dyrektor Zespołu Oświatowego w Stoczku Łukowskim, redaktor gazety Tygodnika Siedleckiego oraz sponsorzy naszej placówki: p. Tomasz z Warszawy z pomocnikami św. Mikołaja, p. Monika Kania, motocykliści ze Świdnika – p. Iwona Zadrzyńska i     p. Andrzej Klej – reprezentujący grupę Motomikołajów.

P. Dyrektor powitał serdecznie przybyłych gości. Następnie nasi wychowankowie wspólnie z wychowawcami i pracownikami PO zaprezentowali na scenie Jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Wszyscy w specjalnie przygotowanych strojach i kostiumach oraz przepięknej scenografii pokazali niesamowity kunszt aktorski. Był św. Józef i Maryja, Trzej Królowie, pasterze, dzieci, anioły i diabły. „Aktorzy” z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, wychowankowie i wychowawcy poświęcili wiele czasu na próby i włożyli w nie wiele siły, zaangażowania i serca. Poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z Narodzenia Pana. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Weroniki Wawrzyniak i p. Katarzyny Żaczek z pomocą pozostałych wychowawców i pracowników naszej placówki. Jasełka w takim wykonaniu wprowadziły gości w świąteczny nastrój, a występujący na scenie pokazali kunszt i talent aktorski. Piękny i oryginalny występ podbił serca publiczności. Gromkie brawa nie milkły przez dłuższy czas, co było największą nagrodą dla aktorów. Po części artystycznej wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i przystąpiliśmy do wspólnej wieczerzy. P Dyrektor podziękował gościom za współpracę i wparcie dla naszej placówki. Długo wyczekiwanym momentem dla naszych wychowanków było wręczenie prezentów od św. Mikołaja, który spełnił ich marzenia.

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o