Piękna uroczystość. Dzień Patrona w Zespole Szkół

patron5

Dzień Patrona Szkół z terenu miasta Stoczek Łukowski
187 lat temu – 14 lutego 1831 roku – odbyła się zwycięska bitwa pod Stoczkiem pod dowództwem generała Józefa Dwernickiego.

Stoczkowskie Szkoły: Zespół Szkół oraz Zespół Oświatowy mają wspólną historię
i wspólnego Patrona, którym jest, generał dywizji Józef Dwernicki.
W 1963 roku oddano do użytku trzypiętrowy budynek – Szkołę – Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego i przyjęto osobę Generała za patrona obu miejskich szkół.
Nasze szkoły obchodzą Dzień Patrona w rocznicę Bitwy pod Stoczkiem.
15 lutego 2018 roku już po raz drugi w murach Zespołu Szkół odbyła się wspólna uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Szkół.
Miłą niespodziankę sprawił swoją obecnością – Rektor Komendant Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych generał brygady, pilot, doktor Piotr Krawczyk – absolwent LO im. generała Józefa Dwernickiego w Stoczku Łukowskim. Ponadto na zaproszenie organizatorów odpowiedziało liczne grono gości.
Dyrektor Zespołu Szkół Ewa Mokicka oraz Dyrektor Zespołu Oświatowego Wiesława Milczuk serdecznie powitały: Księdza Kanonika Proboszcza Stanisława Bieńko, Księdza Prałata Józefa Huszaluka, Sekretarza Powiatu Łukowskiego pana Jerzego Siwca, zastępcę dyrektora Powiatowego Zespołu Oświatowego – panią Marzannę Gałach, Burmistrza Miasta Stoczek Łukowski pana Ireneusza Szczepanika, Przewodniczącego Rady Miasta – pana Artura Piskorza wraz z radnymi, Skarbnika Miasta Stoczek Łukowski – panią Grażynę Jasińską, Sekretarza Miasta Stoczek Łukowski – panią Hannę Domańską – Celej, Prezesa Oddziału ZNP – pana Waldemara Kędzierskiego, dyrektorów i kierowników miejscowych zakładów pracy i organizacji współpracujących ze szkołami oraz przedstawicieli Rad Rodziców. Następnie zostali powitani nauczyciele, katecheci, pracownicy szkoły, rodzice
i uczniowie.
Tradycją Zespołu Oświatowego jest wręczanie w Dniu Patrona stypendiów za wyniki
w nauce i osiągnięcia sportowe oraz nagród dla zwycięzców konkursów o tematyce historycznej przez panią Dyrektor Wiesławę Milczuk.
Dyrektor Ewa Mokicka zaprezentowała obraz olejny – portret Generała Józefa Dwernickiego namalowany przez utalentowaną absolwentkę Liceum Ogólnokształcącego – panią Alinę Piętę. Będziemy mogli go podziwiać w honorowym miejscu – w kąciku Patrona naszej Szkoły.
Po oficjalnej części uroczystości uczniowie obu szkół zaprezentowali montaż słowno – muzyczno – taneczny przygotowany przez nauczycieli: panią Alicję Rojek – inscenizacja,
Pana Piotra Rosę – zespół wokalny, panią Kingę Moreń – zespół taneczny, panią Annę Kanię – dekoracja.
Po wspaniałej „lekcji historii”, wysłuchaniu pięknie zaśpiewanych pieśni patriotycznych
i obejrzeniu tańców narodowych: poloneza i kujawiaka głos zabrali zaproszeni goście: Proboszcz Stanisław Bieńko, Burmistrz Miasta Ireneusz Szczepanik oraz Rektor Komendant Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych generał brygady, pilot, doktor Piotr Krawczyk.
Generał w swoim wystąpieniu wspominał czasy szkolne , mówił o marzeniach, które się spełniły. Zwrócił się do uczniów słowami: „Pamiętajcie i bądźcie dumni ze swojej Małej Ojczyzny! Zawsze miejcie marzenia!”. Dyrektor Ewę Mokicką zapewnił o współpracy
i pomocy przy tworzeniu nowego oddziału Zespołu Szkół pod patronatem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych z innowacją wojskowo – ratowniczą. Zapowiedział kolejne wizyty w szkole i pogratulował Dyrektor Ewie Mokickiej pomysłowości, otwartości
i budowania wspaniałej atmosfery wśród społeczności szkolnej.
Dyrektor Ewa Mokicka pochwaliła się świeżo wyremontowaną pracownią historyczno-katechetyczną, którą zaprojektował i wyposażył ksiądz katecheta -Tomasz Sałasiński.
W tej pracowni przyszłe pokolenia uczniów Zespołu Szkół będą uczyły się historii
i pielęgnowały tradycje szkolne i lokalne.
Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości Święta Szkoły – Dnia Patrona Zespołu Oświatowego oraz Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim

źródło: fb Zespołu Szkół

4
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwer
Gość
Obserwer

A kim jest ta pani w czarnej sukience.Oj nie przyzwoita taka dkugość .Nie wypada poprostu nie wypada.Niesmacznie w takim wieku

SAK
Gość
SAK

Jeśli masz na myśli Panią Dyrektor to coś z Tobą jest nie w porządku. Podobnej długości sukienkę ma Pani Gołęgowska tyle tylko, że jest niższa i tak się nie rzuca w oczy. Jako mężczyzna nie widzę w tym nic nagannego. Obie Panie wyglądają elegancko.
Jeszcze jedno w tej sprawie. Gratuluję Pani Mokickiej, że zaczyna myśleć. Wykorzystywanie w celach reklamowych Piotrka Krawczyka jest strzałem w 10. Pani Ewo proszę przeanalizować innych dawnych uczniów czy to SP czy ZS, którzy mogą pomóc w rozwoju ZS, a takich stoczkowiaków nie brakuje. Wystarczy porozmawiać, zachęcić itp.
Pozdrawiam

odido
Gość
odido

chabrowy dygnitarz-zacne:)

Władek
Gość
Władek

Wylup w gościach specjalnych to już jakieś jaja