Papierosy bez akcyzy…

77 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli łukowscy policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. Taką ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych ukrył w swoim domu 37-latek z gm. Stoczek Łukowski. W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości bezakcyzowych papierosów Skarb Państwa straciłby ponad 90 tys. zł.

Wczoraj łukowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej pojechali do jednego z mieszkań w gm. Stoczek Łukowski. Z informacji jakie mieli funkcjonariusze wynikło, że mieszkający tam 37-latek przechowuje w swoim mieszkaniu papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci ujawnili 77 000 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalne wyroby tytoniowe schowane były w mieszkaniu między innymi pod kuchennymi szafkami oraz w piwnicy.

37-latek został  zatrzymany a papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczone. Jak ustalili funkcjonariusze straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w tym przypadku wynoszą ponad 90 tys. zł. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty. Za naruszenie przepisów karno – skarbowych grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

M.J.

źródło: policja.gov.pl

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o