Palcem po mapie … Trójmiasto

5 godzin lub jak kto woli trochę ponad 400 km, dzieli nas od kolejnych miejsc, które pragnę przedstawić jako ciekawy wybór na spędzenie kilku dni urlopu. Trójmiasto jest chyba najbardziej obleganym turystycznie miejscem w okresie letnim. My dziś skupimy się bardziej na zwiedzaniu niż na błogim leżeniu na nadmorskich plażach.

Gdańsk chyba nie tylko Polacy kojarzą z fontanną Neptuna, która jest jedną z wizytówek tego starego miasta. Piękne budownictwo, pełne turystów uliczki i my – spacerujący pośród kolorowych fasad. Ale Gdańsk to nie tylko uliczki, bary i fontanna. Co roku do Gdańska, a dokładniej do muzeum bursztynu, przybywają kupcy na największe na świecie targi tego drogiego kamienia. Gdańsk kojarzony jest również z Bazyliką Mariacką. Mimo iż osobiście nie lubię zwiedzać kościołów, katedr czy bazylik, to ta musi znaleźć się na naszej liście jeśli zamierzamy wybrać się do Gdańska. Całość zwiedzania dopełnia nam Europejskie Centrum Solidarności, w którym możemy wypożyczyć audioprzewodnik aby zwiedzić całe centrum bez pominięcia różnych jego części. Po takim spacerze proponuję odpocząć. Świetnym miejscem na odpoczynek będzie Park Oliwski na Gdańskiej Oliwie czy spacer po ZOO. Telegraficzny spis atrakcji obowiązkowo zakończyć muszę odwiedzinami Westerplatte, które zachęca swym Muzeum II Wojny Światowej.

Z Gdańska proponuję przenieść się do Sopotu. Oczywiście molo, o którym słyszał każdy, oraz sopocki monciak. Jeśli molo to wypada odwiedzić również Latarnię Morską. Swoją sławą zachęca nas Opera Leśna. Nawet jeśli na scenie nie będzie żadnych artystów to nie jest problem. W muzeum figur woskowych możemy zrobić sobie zdjęcia z takimi postaciami, których prawdopodobnie nie będziemy mieli okazji zobaczyć na żywo. Dla tych bardziej leniwych a zarazem lubiących wodę proponuję skorzystać z Parku Wodnego. Crookie House zadziwi nas wariackim pomysłem architekta a cały pobyt w Sopocie osłodzą nam ręcznie robione słodycze w sklepie o nazwie Ciuciu.

Na koniec zostawiam Gdynię. Tu możemy porównać Molo Orłowo z atrakcją z Sopotu. Kolejnym etapem będzie Skwer Kościuszki, przy którym czekające cierpliwie na zwiedzanie zacumowane są ORP Błyskawica oraz Dar Pomorza. Jeśli weszliśmy w klimat jednostek pływających, to zapraszam do Muzeum Marynarki Wojennej oraz do Gdyńskiej Torpedowni jako do wojskowych atrakcji turystycznych. Następnym muzeum wartym polecenia jest Muzeum Motoryzacji oraz Muzeum Emigracji. Centrum Nauki napewno będzie ciekawym miejscem tak dla starszych jak i dla młodszych. A skoro mowa o młodszych: kolej linowo-terenowa na Kamienną Górę będzie ciekawym urozmaiceniem muzealnych odwiedzin. Całą Gdynię będziemy mogli zobaczyć z wysokości jeśli odważymy się skorzystać z koła widokowego. Na sam koniec pobytu w Gdyni, oprócz zwiedzenia oceanarium, obowiązkiem jest rejs na Hel. Tu skuszą nas fokarium jak również różne miejsca historyczne.

Aby zwiedzić te i wiele innych ciekawych atrakcji Trójmiasta, musimy przeznaczyć dobre 5 dni. Oczywiście pominięcie niektórych, wskazanych wyżej miejsc kosztem zwiedzenia innych będzie indywidualnym wyborem każdego z Was.

Tak więc zachęcam zo spędzenia kilku dni w Trójmieście. Napewno nie będzie czego żałować.

Życzę udanego zwiedzania.

8
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
J-23
Gość
J-23

Jak ktoś lubi zwierzęta to warto odwiedzić gdańskie zoo- dla mnie ładniejsze od warszawskiego i nie wiem czy autor nie popełnił błędu- OCEANARIUM jest w GDYNI- warto też odwiedzić.