OSP Jedlanka otrzymała nowy wóz

RADA WÓZ

Na dzisiejszej sesji Rady Gminy, radni a także pracownicy urzędu, mogli z bliska podziwiać nowy wóz strażacki zakupiony dla OSP Jedlanka. Trzeba przyznać, że nowy  samochód robi wrażenie, jest nowoczesny i funkcjonalny. Dodatkowo na życzenie strażaków dokonano wyboru takiego samochodu  który może zabrać w zbiornikach blisko 5000 litrów wody.

Warto wspomnieć, że nie tak dawno OSP Jedlanka otrzymała już nowy samochód, który został przekazany i będzie teraz służył w OSP Stara Róża. Z kolei leciwy samochód ze Starej Róży zostanie wystawiony na sprzedaż.

 

Nie zgadzasz się z treścią? Chcesz coś dodać albo przekazać? Zapraszam do kontaktu. mail: rozwojstoczka@gmail.com

Zostaw komentarz

33 komentarzy do "OSP Jedlanka otrzymała nowy wóz"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
lookoo
Gość

Ilość wyjazdów nie zależny od jednostki. Wszystko w rekach dyspozytora w Łukowie. To ze stoczek był pierwszy w szyszkach u wypadku czy na skrzyżowaniu drogi na szyszki nie oznacza ze inna jednostka wolno się zbierała . Po prostu dyspozytor mógł nie wezwać innej jednostki. Z jakiej okazji niby Jedlanka miała by się dzielić samochodem ze stoczkiem? Ma stoczek władze swoje niech załatwiają im samochody. Kazdy krzyczy ze stoczek tyle wyjazdów. Niech chłopaki jeżdżą tylko pamiętajcie ze z każdym wyjazdem wiąże się czyjaś krzywda wiec oby wyjazdów jednostki miały jak najmniej.

Stoczkowiaczek
Gość

Lookoo co do wypadku na skrzyżowaniu drogi była wezwana inna jednostka ale dlaczegk nie wyjechała? Nie wiadomo, Stoczek zawsze wyjedzie i to ich atut, szybko wyjeżdżają i dlatego są dysponowani, po co dyspozytor ma innych wzywać skoro chłopaki że Stoczka po kilku minutach już jadą i ogarniają temat, masz rację, Jedlanka ma swój wóz bo im się należy, jeżdżą chłopaki kiedy trzeba,więc dostali. To należy do miasta, niech miasto pomoże zdobyć wóz a nie odbierać innym, burmistrz za to odpowiada, a skoro ma to gdzieś to tego nie zrobił

jajeczko
Gość

Bylem świadkiem tego zdarzenia na skrzyżowaniu do szyszek. Rozmawialem i ze strażakami ze stoczka i pozniej ze strażakami z pobliskiej jednostki. Ci drudzy mówili ze u nich nie bylo żadnego alarmu chociaż mieli duzo bliżej wiec tu jest tylko i wyłącznie wina dyspozytora ze deleguje jednostki odlegle niż pobliskie

Stoczkowiaczek
Gość

Nieprawda, Stoczek wyjechał bo jedna z jednostek nie odpowiedziała na alarm. Prawdopodobnie odgarniali i nie mogli dlatego Stoczek wyjechał.

joko
Gość

schowajcie tego Pyrę wszędzie był w PRL jest i teraz

Ciekawy
Gość

Karolu skoro mowa o kierowcach kto przyjechał pod urząd miasta tym wozem?

Karol
Gość

Ale by była jasność,nowe auto dla Stoczka należy się bardziej niż psu buda. Tylko takie gadanie czemu ktos dostał a nie my? to nie ma co sie oburzać, bo jak jest możliwość to gmina kupuje poprostu dają-biore. A czemu wóz bardziej potrzebny do Stoczka nie trafił?,to pytanie do rady miasta,burmistrza no i tej osoby co niby dofinansowan szuka.

Karol
Gość

Ochotnik za FREE!!,jak i każdy inny strażak z nim

Ciekawy
Gość

Karol a czy ten ochotnik moze jeździć? Czy przypadkiem on nie łamie prawa?

Tomek.
Gość

Ale pier….. wszyscy wiedzą że u nas w gminie Jedlanka ma najwięcej z nas za wyjazd.

Ciekawy
Gość

Na zdjęciu było widać 2 strażaków, było ich więcej? Czy na tych zdjęciach jest widoczny kierowca?

Podsumowujący
Gość
Dla mnie to nie do pojęcia, bez urazy dla nikogo ale Jedlanka ile ma wyjazdów? I w nich się inwestuje, Stoczek ma dużo więcej od Jedlanki i nikt w nich nie inwestuje, dla mnie to porażka władz, widać tutaj, że chłopaki się kłócą między sobą ale tak naprawdę jak i w Jedlance tak i w Stoczku staż powinna być dobrze wyposażona i chłopaki powinno się wspierać, jeździć na akcje i nie kłócić się, a tu widać że nie dadzą się sympatią, tak nie powinno być, w dodatku dla nie to też nie do pojęcia, że Stoczek ma około 100 akcji… Czytaj więcej »
KOZIAR
Gość

W dobrym kierunku idzie Janie Twój tok myślenia. Moim zdaniem siedziba w Stoczku , urzyczenie samochodu z Jedlanki i codzienny grafik obsady ( minimum 4 osoby) z każdej OSP Miasta i Gminy. Tylko to jest gwarancją właściwego bezpieczeństwa Miasta i Gminy, ale widocznie nie na tym zależy zarówno Wójtowi jak i Burmistrzowi.

Karol
Gość

Urzyczyc to można rower składak a nie wóz bojowy za grubą kasę.Pozatym stoczek ma kierowcę na etacie,strażacy drobny ekwiwalent pieniężny do kieszeni otrzymują to i zawsze są. Na gminie to jest typowa OSP nikt za nic do kieszeni pieniędzy nie bierze więc mówienie o codziennym obowiązkowym grafiku jest troszkę dziwne w takim wypadku.

KOZIAR
Gość
Karolu to mam rozumieć, że kierowcy na terenie gminy nie mają ZADNEGO wynagrodzenia!!!!! oraz że ochotnicy z gminy nie otrzymują ekwiwalentu za udział w akcji. Jeśli tak to albo są to działania niezgodne z prawem albo ochotnicy zrzekają się ekwiwalentu i przeznaczają go na inny cel. Użyczenie w moim rozumowaniu oznacza korzystanie z samochodu, który będzie w strażnicy w Stoczku i wykorzystywany do akcji w Stoczku i na gminę przez ochotników i z gminy i ze Stoczka, którzy będą pełnić 24 h dyżur zgodnie z ustalonym grafikiem- ot taki pomysł o którym mówił jeden ze strażaków (dla mnie osiągalny i… Czytaj więcej »
Adam Slodowy
Gość

I bardzo dobrze E dostają. Robią konkretna robotę to im się należy. Wiele razy byłem świadkiem jak rezygnowali z pracy i zostawali na akcji, a przecież nie muszą. Np jak na dabku tir stanął w poprzek drogi.

Ogarnięty
Gość

Z tego co wiem do pewnego czasu też był w jedlance kierowca na etacie, też brał za to pieniądze, że stało się jak się stało to nie macie, gdyby nie to dalej byłby na etacie kierowca więc co do czego? Widać że pisal to strażak z Jedlanki i broni się ale w jedlance tak samo jak i w stoczku był kierowcą na etacie

Karol
Gość

Mówimy o tym co jest a nie co było!.

Ogarnięty
Gość

Teraz co było, wcześniej było tak samo i nie przeszkadzało Ci to, a teraz komentujesz? Za jakiś czas bd ktoś na etacie u was i co wtedy już nie powiesz? Wtedy powiedz że kierowca ze Stoczka ma wieksza pensje czy co wymyślisz?

OSP
Gość

Każda jednostka na gminie nic nie bierze dla siebie, więc nie tylko Jedlanka tylko Każda

Obserwator
Gość

KOZIAR masz rację ale strażacy z gminy są niepotrzebni, gdyby kierowca pełnił swój dyżur w straży, reszta chłopaków doleci szybko, gdyby mieszać chłopaków z gminy z chłopakami ze Stoczka to było by źle. Lepiej żeby kierowca albo 2 kierowców tak jak kiedyś siedzialo swoją służbę w staży i Stoczek ma dużo więcej wyjazdów niż teraz. Jeszcze dla nich nowy wóz za tego starego i straż jest bardzo dobrze wyposażona. Można się cieszyć że jest taka straż i są tacy ludzie. Tylko niech miasto pomoże chłopakom bo są tego warci