Osiem lat pięćdziesiątek

29 listopada 2018 roku na długo pozostanie w naszej pamięci!
Tego dnia oprócz tradycyjnych Andrzejek świętowaliśmy dwie inne okazje: Dzień Seniora oraz 8 urodziny naszego Klubu.
Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz Miasta Stoczek Łukowski: Marcin Sentkiewicz – Burmistrz Miasta oraz Krzysztof Szczepańczyk – Przewodniczący Rady Miasta. Nie zabrakło wyrazów uznania i pięknych życzeń, okolicznościowego tortu oraz pamiątek w postaci kolażu zdjęć z ostatnich lat działalności naszego Klubu, które otrzymali wszyscy zebrani.
Bardzo się cieszymy, że nasz dorobek wzbudza tak dużo sympatii i uznania!

Dla tych, którzy jeszcze nie znają naszej działalności – krótka informacja o nas, która wraz ze zdjęciem została umieszczona w Kapsule Czasu, zakopanej niedawno przez stoczkowską młodzież dla naszych potomnych, którzy za 100 lat będą świętować 200-lecie Odzyskania Niepodległości:

Klub 50+
Jesteśmy nieformalną grupą osób młodych duchem ze Stoczka Łukowskiego i okolic działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury od 2010 roku. Zajmujemy się aktywizacją społeczną i kulturalną osób w wieku powyżej pięćdziesiątego roku życia. Organizujemy spotkania tematyczne (np. poświęcone historii Stoczka) i okolicznościowe (np. kostiumowy bal karnawałowy), zajęcia usprawniające (gimnastyka, Nordic Walking) oraz wycieczki (gościliśmy już we wszystkich warszawskich i krakowskich rezydencjach królewskich), zwiedziliśmy Lubelszczyznę, Kielecczyznę, Południowe i Północne Podlasie, Polesie, Roztocze, Ziemię Sandomierską i Krakowską.
Angażujemy się w działania służące społeczności lokalnej oraz promocji naszego ukochanego miasteczka. Opracowaliśmy i wydaliśmy publikacje „Stoczek Łukowski. Przewodnik po mieście z charakterem” z pięcioma tematycznymi trasami spacerowymi oraz „Quest Stoczek Łukowski – Miasto z charakterem”, które pozwalają turystom w angażujący sposób poznać i docenić dziedzictwo historyczne, kulturowe i przyrodnicze naszego miasteczka a także „Nadświdrzański Most Społeczno – Kulturalny. Dobre praktyki od źródeł do ujścia” opowiadający o społecznikach działających na naszą zakręconą rzeką od jej źródeł w Stoczku do ujścia w Otwocku.
Promocji naszej Małej Ojczyzny służyły też inne nasze projekty, takie jak Gra Miejska „Stoczek Łukowski. Miasto z charakterem” dla dzieci, młodzieży i seniorów czy organizacja Rodzinnego Pikniku z babcią i dziadkiem, na którym cała społeczność bawiła się z nami w staroświeckie zabawy (np. toczenie fajerki), degustowała przygotowane przez nas tradycyjne potrawy oraz wzięła udział w potańcówce pod gwiazdami.
Angażujemy się w działania ekologiczne (np. takie jak akcja Big Jump), patriotyczne (np. Niepodległościowy Spacer ze złożeniem biało-czerwonych kwiatów i zapaleniem białych i czerwonych zniczy przy stoczkowskich miejscach pamięci narodowej) oraz wolontarystyczne
(np. społeczna praca przy organizacji imprez i zajęć w MOK) a także bierzemy udział w ogólnopolskich akcjach (np. Tydzień z Internetem, Noc Bibliotek).
Współpracujemy ze stoczkowskimi instytucjami i stowarzyszeniami w miarę możliwości wspierając ich działania, a także ze grupami i stowarzyszeniami spoza Stoczka – np. z grupą uczestników wojennych kolonii warszawskich dzieci w Stoczku czy Ośrodkiem Karta.
Naszym potomnym życzymy, aby ich seniorzy byli równie radośni, aktywni i pożyteczni jak my, a nasz ukochany Stoczek nadal był miastem z charakterem, któremu warto oddać serce i umiejętności.

źródło: https://www.facebook.com/Klub50plusStoczek/

3
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
LLU
Gość
LLU

Piękna rocznica ale gdzie ksiądz?

Pozdrowienia
Gość
Pozdrowienia

Piękny dorobek tej grupy finansowany przeważnie ze środków zewnętrznych oraz ze składek wpłacanych z niezbyt zasobnych emeryckich portfeli zasługuje na uznanie. Pewnie żaden z kapłanów nie odmówiłby tu swojego błogosławieństwa, więc nie ma co antagonizować sztucznie.

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Jak tak dalej pójdzie, to na dziesięciolecie jakiś ksiądz na pewno przyjdzie. 😉 Trwały dorobek się liczy, a tego Pięćdziesiątkom na razie nie brakuje. Kościół czas mierzy w dekadach, stuleciach i tysiącleciach, więc zdąży docenić 😉