Oni powalczą o fotel Wójta

W tym roku Gmina Stoczek Łukowski będzie obchodziła jubileusz dwudziestolecia istnienia. Tyle własnie minęło od podziału na dwie jednostki samorządowe, miasta i gminy Stoczek Łukowski. Od początku istnienia jednostki samorządowej Wójtem Gminy jest Marek Czub.

Gminą zarządzał na tyle dobrze, że w dwóch poprzednich wyborach nie miał nawet kontrkandydata…

Ale nie zawsze tak było…. W 2002 roku w wyborach samorządowych, na przeciw Marka Czuba stanął Adam Bieniek, był to ten czas kiedy Samoobrona Andrzej Leppera miała w kraju duże poparcie. Wójt otrzymał 3074 głosy, a jego konkurent 817. 

W kolejnych wyborach 2006 para znowu się spotkała, i w drugim starciu również wygrał Marek Czub otrzymując 2970 głosów, a Adam Bieniek 708.

W 2010 i w 2014 roku Wójt o wynik wyborczy był spokojny, bo nie musiał mierzyć się z żadnym rywalem. 2010 to rekordowy wynik 3454 głosów na tak, przy 322 przeciwnych (bez głosów nieważnych). W 2014 już tak dobrze nie było, Marek Czub otrzymał od mieszkańców gminy 3101 głosów,  ale głosów nieważnych i przeciwnych było już 577. Warto również zauważyć, że o ile liczba osób uprawnionych do głosowania jest porównywalna, to liczba mieszkańców gminy od 2006 do dziś spadła o blisko 1000….

W najbliższych wyborach na przeciw Marka Czuba stanie Daniel Chudek, który też może się pochwalić niezłym startem w ostatnich wyborach, tyle że parlamentarnych. Uzyskał on ponad dwa tysiące głosów, i jeśli powtórzy ten wynik możemy być świadkami ciekawej rywalizacji… 

Jak będzie, o tym zdecydują wyborcy 21 października….

 

45
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marlena
Gość
Marlena

Stawiam na wiedzę i doświadczenie dlatego swój głos oddam na pana Marka Czub.

Pan Chudek NIE ma żadnego doświadczenia na stanowisku w administracji lub w samorządzie. NIE pracował społecznie choć przez chwilę dla innych ludzi. NIE udzielał się społecznie w jakiejkolwiek inicjatywie.
Żeby kandydować na publiczne stanowisko trzeba mieć trochę „pojęcia” o pełnionej funkcji i zadaniach nie tylko w teorii.

Stanowisko Wójta to nie miejsce dla osób którzy traktują tą funkcję jako „PIERWSZA PRACA”

Cham
Gość
Cham

Urzekła mnie Twoja historia. Otóż, pojęcie to nic innego jak teoria. Teraz czas na zdobycie wiedzy praktycznej.

Ania
Gość
Ania

Również popieram kandydaturę pana MARKA CZUB obecnego Wójta.Oraz post pani „Marlena” – Brawo! dobre podsumowanie

Alina
Gość
Alina

Nie brońcie wójta bo tylko samych swoich zatrudnia! Całe klany. Począwszy od gminy, przez gminny urząd pomocy, szkoły , banki itp.same ciotki , dzieci , stryjki , wnuczki. Przez 4 lata nie robili nic, przed wyborami postawili przystanki jak nie ma autobusów , to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto bo przystanki były dobre, tylko się wychwalają na wszystkich „uroczystościach” z proboszczem na czele, klepią po plecach i nagrody sobie przyznają . Żenada Trzeba zmienić wszystko od zera. Zmienić wszystko.

Cham
Gość
Cham

Wasz wspaniały wójt, robi sobie żarty z praworządności. Organizuje za pieniądze gminy więc wyborczy pod szyldem 20 rocznicy jej powstania. Dla zainteresowanych, podział wszedł w życie 1 stycznia 1998. Przypadek? Nie sądzę. Ciekawe, jak rozliczy to komitet wyborczy wójta. Dopilnuję, żeby za to zapłacił. Miłej zabawy.

Edward
Gość
Edward

Ogarnij się czlowieku i nie szukaj sensacji tam, gdzie jej nie ma! Zazdrość, aż budzi zażenowanie!!!

Cham
Gość
Cham

Edziu, spokojnie, weź tabletki, usiądź i oddychają. Zażenowanie to budzi arogancja obecnej władzy, ale to się zmieni po wyborach. Już czas!!!

Edward
Gość
Edward

A w czym owa arogancja obecnej Władzy się przejawia? Czyzby w tym, że Gmina Stoczek rozwija się jak mało która? Że macie wspaniałe drogi? Że uczniowie każdej gminnej szkoły mają doskonałe warunki edukacji i rozwoju fizycznego? Że mogą korzystać z nowoczesnych obiektów sportnowoczeŻe dzięki obecnej Władzy powstała sala widowiskowa, ktora poziomem dorównuje scenom warszawskim?
Ktoś powie „za pozyskane środki”! To proszę spróbować pozyskać! Przecież to proste.

Onn
Gość
Onn

Czyżby to sam Wójt zachwalał sam siebie?

Edward
Gość
Edward

Zgadles! Bingo!!!

Cham
Gość
Cham

Pan wójt przestał odpowiadać na pytania mieszkańców na stronie internetowej gminy (ostatni wpis 07.03.2018). Pan wójt, nie podejmuje tematu solarów, ,,Inwestycja montażu solarów będzie realizowana. Nasz wniosek otrzymał dofinansowanie i czekamy na podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie,,. Co, nie ma czasu podpisać? Słyszałem, że solarów nie będzie, bo w/g wójta jest za małe nasłonecznienie gminy. To może niech rozbłyśnie gwiazda wójta i oświetli ciemnogród?

Paludolog
Gość
Paludolog

Czy wiesz może, kiedy na stronie gminy pojawiło się zaproszenie na uroczystą sesję rady gminy? Wczoraj go nie było, dzisiaj jest. Robicie z ludzi durniów? Edwardzie, zazdrość, to najgorszy z grzechów, ale pamiętaj, pycha kroczy przed upadkiem.

prezes
Gość
prezes

dobre,dobre,dobre!!!!!!!!!!!!!! -trzeba się starać żeby za 4 lata ktoś wybrał pana albo pnią

mieszkanka gminy
Gość
mieszkanka gminy

Podejrzewam, że nie wszyscy sa świadomi tego jak wiele mieszkańców Gminy Stoczek Łukowski kibicuje Danielowi Chudek i jak dużą cieszy się sympatią???. Większość osób z którymi rozmawiałam bardzo pozytywnie zareagowało na to, że startuje On na Wojta. Nie należy również podejmować klasyfikacji kto do jakiej ligi należy, ponieważ nasz obecny Wojt jeśli ktoś zna jego historię, również nie był tą ligą dla swoich konkurentów i osób które w tamtych czasach były zainteresowane tym stanowiskiem. I zapewne jak by jego konkurencji się udało mogli by ten Urząd równie dobrze sprawować. :))) Więc Skoro obecnemu Wujtowi kiedyś się udało (20 Lat temu)… Czytaj więcej »

Tracz
Gość
Tracz

Witam. Mieszkanko gminy! Chyba Ci się hejt pomylił z subiektywna oceną… Ja tylko zadałem kilka pytań i w WŁASNEGO doświadczenia napisałem o MOICH odczuciach wobec pana Chudka… I tylko tyle. Nikogo nie hejtuję. W przeciwieństwie do Ciebie, ja piszę wprost co myślę. I jeszcze kilka uwag: 1. Człowiek , który postanawia startować na stanowisko publiczne powinien liczyć się z tym, że będzie „pod obstrzałem”. jak Chudek zostanie wójtem, top będzie miał co dzień 10 ludzi z pretensjami i problemami. I co? Wtedy też to będzie hejt? Bo pod jego adresem tylko peany trzeba recytować…? Zastanów się nad tym. 2. Na… Czytaj więcej »

mieszkanka gminy
Gość
mieszkanka gminy

Dawno mnie tutaj nie było, Dziękuje Panie Tracz za tak wyczerpującą i rzeczową odpowiedz. postaram się również Panu odp.w miarę rzeczowo i szybko: Rozumiem subiektywna ocena= doświadczenie, 1.Skoro 10 ludzi potrafi w ciągu dnia, a nawet tygodnia (nie bądźmy tutaj hejterami bo 10 na dzień to 50 na tydzień) przyjść do Wójta lub pracowników naszego Urzędu Gminy z pretensjami i problemami? oczywiście jest to Pańska sugestia zapewne z doświadczenia? bo ja taka wiedzą nie dysponuje. To znaczy, że pomimo takich superlatyw odnośnie naszego UG i władz jest coś nie halo?! WNIOSEK PROSTY: CZYLI SĄ LUDZIE- MIESZKAŃCY NASZEJ GMINY NIE ZADOWOLENI… Czytaj więcej »

Tracz
Gość
Tracz

Wie Pani co? Myślę, że zamiast tej „wojenki” bezproduktywnej lepiej poczekajmy do poniedziałku… Ludzie, wyborcy, mieszkańcy sami ocenią najlepiej, kto jest wart, aby objąć stanowisko wójta. Ja myślę, że to będzie sprawdzony gospodarz i poprostu porządny, dobry człowiek – czyli Marek Czub. Całuski!

Wyborca
Gość
Wyborca

Brawo Tracz. Ludzie toż Gmina Stoczek Łukowski nigdy nie będzie miała lepszego gospodarza niż Marek Czub. Ogarnijcie się i nie gadajcie bzdur o takich kandydatach jak Pan Chudek

Ewa
Gość
Ewa

Również głosuję na pana MARKA CZUB

AnnaS
Gość
AnnaS

Sentkiewicz to przynajmniej umie się zaprezentować i przekonać do swoich pomysłów, pełni rolę Radnego.
A Chudek…. nie umie się nawet wysłowić, tak „skacze” w wyborach bo może gdzieś się „dostanę” jak kandydował do Sejmu to afiszował się jako „Polityk” – zastanawiające…..”POLITYK”- ciekawe na jakiej podstawie? może coś mnie ominęło….bo żeby tak się podpisywać to trzeba mieć ku temu podstawy a nie pisać bo tak brzmi „fajnie”!

Głosuję na pana MARKA CZUB