Obchody wydarzeń wrześniowych w Jedlance

obchody wrzesnia

W niedzielę 24 września 2017 r. w kościele parafialnym w  Jedlance odbyła się uroczystość upamiętniająca 78. rocznicę wydarzeń wrześniowych z 1939 roku:                  

IX – rocznica agresji Niemiec na Polskę i początek II wojny światowej;                

17IX – rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę;

27 IX – Dzień Polskiego Państwa Podziemnego.

Patriotyczne obchody rozpoczęły się uroczystym przemarszem pocztów sztandarowych, orkiestry, delegacji szkół, instytucji kultury oraz lokalnych władz miasta  i gminy z wójtem, panem Markiem Czubem na czele do świątyni na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny. Eucharystię poprzedziło wzruszające widowisko słowno-muzyczne w wykonaniu uczniów  Zespołu Oświatowego w Jedlance, którzy w autorskim scenariuszu przybliżyli sylwetkę swojego patrona kpt Wacława Rejmaka ps.Ostoja, dokładnie w 100. rocznicę jego urodzin. Następnie ksiądz proboszcz Piotr Kardas rozpoczął celebrację Eucharystii, modląc się za wszystkich walczących i poległych w obronie Ojczyzny. 

Po nabożeństwie delegacje udały się na cmentarz parafialny, aby złożyć kwiaty na grobie nieznanych żołnierzy.

źródło: stoczeklukowski.pl

Najnowsze komentarze

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o