Obchody Święta Niepodległości

Obchody

11 listopada tradycyjnie w Stoczku Łukowskim zorganizowane zostały obchody Święta Niepodległości. W tym roku przypadła 99 rocznica odzyskania przez Polskę suwerenności. 

W sobotę przed Urzędem Miasta i Urzędem Gminy zebrały się poczty sztandarowe, przybyli przedstawiciele szkół, jednostek administracyjnych, Straży Pożarnych Policji a także Przewodniczący Rady Miasta Artur Piskorz, Przewodniczący Rady Gminy  Witold Dadacz, Wójt Marek Czub i Burmistrz Ireneusz Szczepanik.

Obecna była również Orkiestra Dęta OSP Stoczek Łukowski, która poprowadziła uroczysty pochód do kościoła parafialnego WNMP w Stoczku Łukowskim. W kościele Zespół Oświatowy ze Starej Róży recytując i śpiewając przedstawił drogę Polski do niepodległości, a także postać Adama Nenckiego. Głos zabrał też Ksiądz Proboszcz Stanisław Bieńko, który zwrócił uwagę na nierozerwalność historii kraju i Kościoła Katolickiego. „Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska będzie Polską, a Polak Polakiem” mówił, cytując słowa z wiersza Karola Bielińskiego.

Następnie pochód udał się pod pomnik Ignacego Braulińskiego, ps Kandyda, który pochodził z Transboru k. Latowicza, a który zginął w 1918 roku wyzwalając miasto z rąk niemieckich.

Pod pomnikiem delegacje złożyły wiązanki, krótkie przemówienie wygłosił Wójt Marek Czub. Następnie pochód został rozwiązany, a w wąskiej grupie część oficjalnych delegacji udała się busem pod pomnik POW.

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o