Nowy wóz strażacki dla Stoczka? Warto podjąć próbę!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sfinansuje zakup 16 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych.

Warunkiem zdobycia nowoczesnego samochodu pożarniczego jest wykazanie się obywatelską postawą. Pojazdy ufundowane przez MSWiA trafią do jednostek w gminach do 20 tys. mieszkańców, po jednym na województwo.

Samochody trafią do jednostek w gminach, w których odnotowana zostanie najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich. Pojazdy przekaże Komenda Główna PSP po uzgodnieniu z danym wójtem lub burmistrzem.

Miasto Stoczek Łukowski jest jednym z mniejszych obwodów wyborczych, dlatego mieszkańcy mówią głośno, że warto się zmobilizować i do urn pójść w jak największej liczbie. Nowy wóz dla naszego OSP z pewnością by się przydał, koszt jego zakupu to ok 800 tysięcy złotych.

W 2015 roku frekwencja w województwie lubelskim wyniosła 54,30 procent, w powiecie 56, 22 a w Stoczku 60,11 %. Liczba uprawnionych do głosowania była 2146 głosowało 1290… Atutem miasta jest to, że głosujących jest mało i teoretycznie bardzo łatwo dotrzeć i zmobilizować wyborców. Warto się postarać.

60 procentowa frekwencja zwycięstwa w bitwie nie da, bo na terenie województwa są gminy, które miały w poprzednich wyborach choćby 71,20. Mowa o gminie Godziszów w powiecie janowskim.

17
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wladek
Gość
Wladek

No i pojechalo to nasze auto i naczelnik wilk nie bedzie mial brum brum

Szymon
Gość
Szymon

Panie Marcinie z całym szacunkiem, ale dlaczego zaprzestał Pan relacji z sesji rady gminy?

obserwator
Gość
obserwator

Wozy miały trafić do 16 gmin, po jednym do gminy z najwyższą frekwencją z każdego z województw. Znane są już rezultaty – w dziesięciu takich gminach wygrał Rafał Trzaskowski, w sześciu – Andrzej Duda.

Chyba nie o to władzy chodziło 🙂

Wladek
Gość
Wladek

Jaka jest frekwencja? Bedzie ten woz strazacki?

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Frekwencja bardzo dobra ponad 65% , ale za mało głosów oddanych na Dudę.

Moje miasto Stoczek
Gość
Moje miasto Stoczek

Czy to jakaś kpina? Ludzie takie wozy powinny stać w każdej OSP która wyjeżdża do zdarzeń, która angażuje się w różnego rodzaju akcje. W całej Polsce tak powinno być, to co się dzieje ze strażą i ogólnie to się wpale nie mieści. Temat straży, to będę mówił o straży, uważam, że nowe wozy powinny trafić do mobilnych jednostek, nie za głosy, nie za znajomości tylko za to, że się ratuje ludzi, tutaj jest tylko przekupstwo, nic więcej, problem zacznie się w gminie która to wygra i ma kilka jednostek, np gmina Stoczek, w tej gminie jest kilka jednostek, która dostanie… Czytaj więcej »

Wladek
Gość
Wladek

Ja mialem sen ale ty czlowieku to juz majaczysz…

Eleonora
Gość
Eleonora

Panie burmistrzu, nie wierzę, że Pan tego nie czytał, niech coś Pan odpowie człowiekowi, zadał pytania to oczekuje odpowiedzi