Nowi dyrektorzy już jutro?

zespoł szkoł kobiaki
fot.facebook

Sezon letni wakacyjny już powoli dobiega końca. Pierwszego września uczniowie wrócą do szkolnych ław. W Zespole Oświatowym w Starych Kobiałkach i Szyszkach ogłoszony został konkurs na dyrektorów tych placówek.

Już jutro odbędzie się przesłuchanie kandydatów. Każdy z nich będzie miał godzinę na przedstawienie swojej wizji rozwoju szkoły. Po czy komisja wybierze najlepszą ofertę.

Co ciekawe konkurs nie cieszy się dużą popularnością, bowiem zarówno na stanowisko dyrektora w Starych Kobiałkach i Szyszkach wpłynęły tylko pojedyncze oferty.

Na kolejną kadencję, Dyrektorem Zespołu Oświatowego w Szyszkach, może zostać Pani Grażyna Podstawka a Dyrektorem w Starych Kobiałkach może zostać Pan Krzysztof Czub. Może, bowiem komisja pomimo jednej oferty może jej nie wybrać. Takie przypadki już się zdarzały.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, są również pewne ( drobne co prawda), wątpliwości prawne. Chodzi o to, czy organ jakim jest przewodniczący Rady Miasta i Radny, może sprawować funkcję Dyrektora w innej jednostce samorządowej. Dodatkowo, powstaje pytanie czy dwóch radnych pracujących w Zespole Oświatowym w Starych Kobiałkach będzie mogło swobodnie sprawować swój mandat, mając za przełożonego Przewodniczącego Rady Miasta..

Najnowsze komentarze

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o