Niebezpieczne pomysły tuż pod naszym nosem.

O ekologii już tu pisałem. Porównywałem auta o napędzie elektrycznym do hybrydowych czy spalinowych. Opisywałem również kilka elementów tzw. zielonej energii. Wtedy jeszcze nie przyszło mi do głowy, że za kilka tygodni będą wprowadzane bzdurne ograniczenia, a dokładniej zakazy używania niektórych narzędzi ogrodniczych.

Od używania opisywanych poprzednio żarówek wolframowych nikt nas nawet nie próbował przekonać. Zwyczajnie został wprowadzony zakaz sprzedaży i tyle. Niestety zakazy takie zataczają coraz większe kręgi. Na szczęście narazie tylko na terenie województwa mazowieckiego, ale to jest już pod naszym nosem.

O ile zakaz palenia w kominkach w tzw. dni smogowe potrafię zrozumieć, oczywiście tylko w wielkich aglomeracjach, w których poprzez wieloletnie zaniedbania włodarzy stref wolnego przepływu powietrza zostały zabudowane, o tyle nie potrafię zrozumieć takich zakazów w małych miejscowościach. Mało tego. Nie potrafię zrozumieć zakazu palenia ognisk czy grilla. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie będzie piekł kiełbaski nad ogniem trawiącym właśnie opony czy inne śmieci. W obu przypadkach używa się drewna (lub węgla drzewnego), który jak zostało udowodnione – jest najczystszym i najmniej toksycznym środkiem opałowym. Więc o co chodzi w takich zakazach? O zakup gazu? Jeśli tak to wiadomo, że chodzi o kasę. Może to być też chęcią stworzenia martwego zakazu. Dni smogowe zazwyczaj przypadają na okres grzewczy, czyli dni chłodne lub zimne. Kto zatem siedzi przy grillu przy +5°C?

Zakazy „opalania” to jednak nie wszystko. We wrześniu, w woj.mazowieckim został wprowadzony zakaz używania kosiarek spalinowych. Złamanie zakazu może skutkować nałożeniem grzywny. Zatem jeśli chcesz być EKO – kup kozę, która ekologicznie „wykosi” Ci trawę.

A nie! Niejaka europosłanka Sylwia stwierdziła, że hodowla bydła jest gorsza dla klimatu niż wszystkie samochody razem wzięte, zatem należy dążyć do zmniejszenia ilości takich hodowli. Do tego, jak informuje pani doktor nauk prawnych, bydło jest gwałcone. Naprawdę nie wiem w jakim towarzystwie owa osoba bawi. Ale zostawmy prywatne życie myślicielki. Podparła się ona raportem Greenpeace. Tej samej organizacji pseudo-ekologicznej, która nie raczyła zauważyć (zapewne za wysokie wsparcie) budowy kompleksu w Stobnicy na terenie Natura 2000.

Następne zakazy w woj.mazowieckim wchodzą od 1 stycznia 2021 roku. Będzie to zakaz używania dmuchaw do liści i trawy. Ludzie! To już jakieś szaleństwo. Nawet jeśli są to aż tak mocno nieekologiczne urządzenia, to ile takich jest używanych? Ile znacie osób, które używają dmuchaw do usunięcia trawy po skoszeniu trawnika? Mam wrażenie, że ktoś tu dostał wysokiej gorączki. A może wpłynął nowy datek na konto jednej z organizacji eko-terrorystycznych?

Podsumowując:

Jedni krzyczą, że to średniowiecze gdyż ktoś raczy debatować nad aborcją. Ja stwierdzam coś innego: głupota terrorystycznych organizacji pseudo-ekologicznych zaiste cofa nas, może nie do średniowiecza ale o kilkadziesiąt lat. Żyw będzie ten, który podobnie jak Pawlak z „Sami Swoi” dostał w spadku sierp: cyt.”… Może to i przeżytek, ale to jeszcze sierp tatowy, ja z jego ręki przejął i tobie jako następcy przekazuję…”. Choć patrząc na to z innej strony… cyt.”… oj, minęli te czasy, kiedy ja miał koszyk granatów i karabina…”. Tylko oby nam zamek nie „wylatał”.

9
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Baczny Obserwator
Gość
Baczny Obserwator

Ech… znowu zaczyna Pan politykować na portalu. Z większością felietonu bym się zgodził jednak nie z podsumowaniem. Zmieniłbym w nim treść na taką która lepiej oddaje aktualną sytuację :
„głupota terrorystycznej partii pseudo-politycznej jaką jest PIS zaiste cofa nas, może nie do średniowiecza ale o kilkadziesiąt lat”
To Zdanie idealnie pasuje do aktualnie prowadzonych wojenek z: kobietami, rolnikami, lekarzami, sądami, nauczycielami ect.