Nie rozmieniajmy się na drobne!

brodzik2

Dlaczego mieszkańcy regionu mają głosować właśnie na Panią?

Od wielu lat jestem związana z Gminą Stoczek Łukowski – tu się urodziłam, wychowałam, tu mieszkam i pracuję. Od 13 lat pracuję w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Kobiałkach jako dyrektor. Wieloletnia praca w instytucji kultury daje mi wiele satysfakcji ale też umożliwia kontakt z ludźmi a dotychczasowe doświadczenie pozwala mi na skuteczne i bardzo efektywne działanie. Przekłada się to na dobre wyniki w pracy i pozytywny odbiór wśród mieszkańców. I właśnie to doświadczenie chcę wykorzystać dla naszego wspólnego dobra. Jako pracownik instytucji kultury mam stały kontakt z naszymi mieszkańcami – znam ich problemy i oczekiwania względem rządzących.
Chcę być Waszym głosem w walce o lepszą przyszłość!

Dlaczego zdecydował się  Pani kandydować?

Rada Powiatu to bardzo ważny organ, który decyduje o kluczowych dla powiatu sprawach: strategii rozwoju, funkcjonowaniu szpitali i przychodni, inwestycjach drogowych, placówkach oświatowych średniego szczebla czy działalności kulturalnej. Jako dyrektor instytucji kultury mogę kreować rozwój kultury jedynie na terenie gminy, a ja chciałabym zrobić coś więcej dla lokalnej społeczności. Stąd moja decyzja o kandydowaniu do rady powiatu.

Co będąc radnym/ radną jest Pani w stanie zmienić w przestrzeni społecznej a będącej domeną władz powiatu w naszej społeczności?

Trudno jest mi dzisiaj powiedzieć, co jestem w stanie zmienić. Mogę jedynie powiedzieć, jakie mam przemyślenia i co będę starała się zmienić, by mieszkańcom Miasta i Gminy Stoczek Łukowski żyło sie lepiej. Zacznę zdecydowanie od kultury. Od wielu lat boli mnie brak współpracy na arenie miejsko-gminnej i powiatowej. Od wielu lat „rozmieniamy się na drobne”, organizując niewielkie wydarzenia w wielu miejscach jednocześnie. Brakuje porozumienia i scentralizowanego systemu informacji o wydarzeniach na terenie powiatu. Chciałabym skonsolidować siły w organizacji ważnych dla mieszkańców wydarzeń i wypracować markę, która przyciągnie do nas i turystę i przedsiębiorcę i nowych mieszkańców.
Moim priorytetem jest także oświata, a w tym jedyna w Stoczku Łukowskim szkoła średnia. Dołożę wszelkich starań, by w naszej szkole z wieloletnią tradycją młodzież mogła kontynuować naukę na wysokim poziomie.
Jako radna powiatu chciałabym także z większą uwagą wsłuchiwać się w głosy ludzi młodych oraz korzystać z doświadczenia osób starszych, dlatego zaproponuję powołanie Rady Młodych i Rady Seniorów.
Na drogach się nie znam, ale wiem, że nie wystarczy wybudowanie dobrych dróg, ale trzeba przede wszystkim zadbać o to, by mieszkańcom żyło sie dobrze i zadbać o ofertę spędzania czasu wolnego, bo w końcu wyjadą nam tymi pięknymi drogami do miejsc, gdzie jest praca, dobra szkoła oraz oferta zajęć dodatkowych dla najmłodszych!

 

2
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wyborca
Gość
Wyborca

Jak Pani zamierza pogodzić obowiązki dyrektora i radnej jednocześnie.Jakieś konkrety proszę -jakie instytucje kultury chce Pani powołać i jakie miejsca relaksu widzi Pani w okolicy?Dlaczego budując sale przy bibliotece nie zadbała Pani o to,żeby było w niej małe Kino? Wszyscy chętnie obejrzeli by,, Kler,, w Kobiałkach.

warszawiak
Gość
warszawiak

Sekretarz ,Pan Kruk jakos ,,godził,, te obowiązki przez co trafił na liste najlepiej zarabiających .Ja osobiscie ,każdemu życzę powodzenia w polityce ale uwazam,ze powinna Pani zacząc od Rady Gminy ,zeby zobaczyc jak to wygląda.Napewno zbierze Pani premie za ,,nowosc,, i za rozpoznawalnosc.Wszyscy mają raczej dosc obecnie Nas reprezentujących ,wojujących ze sobą radnych do powiatu.