Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Tegoroczny spis powszechny jest drugim od czasu, kiedy Rzeczpospolita Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Fakt ten nakłada szereg zobowiązań, wśród których jest konieczność dostarczenia informacji z dziedziny demograficzno-społecznej oraz społeczno-ekonomicznej, w terminach określonych przez Komisję Europejską.

Tegoroczny spis jest na dobrą sprawę samopisem, gdyż spisać musimy się wszyscy samodzielnie online. Gdyby jednak okazało się to niemożliwe, możemy poprosić o spis telefoniczny lub wizytę rachmistrza w mieszkaniu. Brak spisania się grozi grzywną nawet do 5 tys zł. Ramy czasowe, które ograniczają nas do dokonania spisu zaczęły się 1 kwietnia 2021 i zakończą się dopiero 20 września 2021. Początkowo spis kończyć miał się 30 czerwca, lecz za sprawą specjalnej ustawy data końca spisu została przesunięta.

Spisu dokonać możemy na stronie https:/spis.gov.pl lub pod numerem specjalnej infolinii spisowej: 22 279 99 99.

Zanim jednak przejdziemy do samego spisu radzę skompletować pewne informacje. Pominę pierwszą część dotyczącą dane osobowe członków rodziny. Trudniejsze pytania znajdziemy w części stanu posiadania: mieszkania, wielkości zajmowanej nieruchomości, źródła ogrzewania czy (najgorsze) daty oddania budynku do użytku.

Spisu, jak już wspomniałem, dokonać musi każdy. Są części dla obywateli zamieszkujących teren Polski jak również emigrantów krótko i długoterminowych. Jeśli zatem macie rodzinę przebywającą po za granicami RP warto przypomnieć im, że ich również obowiązuje spis.

4
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Max
Gość
Max

A czy wiadomo już kto został dyrektorem ośrodka kultury ???? Może jakiś artykuł na ten temat panie redaktorze 🙂

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Myślę, że czytelnicy chętnie też by przeczytaliby o tym, ile osób w Stoczku choruje na COVID, ile na kwarantannie, ile osób umarło w Stoczku na COVID. Bo poza tym, to chyba nic się nie dzieje?

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Dorzucam 3 grosze. Spis się odbywa od czasów Starożytnego Rzymu i tym razem nikt nikogo do domu wpuszczać nie musi.