Myjnia polityczna. Mieszkańcy są zdesperowani…

myjnia bezdotykowa
fot poglądowa

Burzliwy przebieg miała wczorajsza sesja Rady Miasta w części dotyczącej projektu uchwały obywatelskiej. Radni nie mogli się zdecydować, czy poprzeć czy odrzucić uchwałę, którą na sesję w imieniu mieszkańców bloku przy ulicy Targowej przynieśli byli burmistrzowie miasta Bogdan Gołęgowski i Hanna Stosio. O co chodzi w tym całym zamieszaniu?

W ubiegłym roku miasto sprzedało prywatnej osobie niewielką działkę budowlaną przy ulicy Świętochowskiego, przylegającą do innej jego nieruchomości.

Wszystko wskazuje na to, że inwestor korzystając z połączenia działek pokroił teren w ten sposób, że jedna z części działek nie ma sąsiadów.

Właśnie na tej części została zaplanowana inwestycja w postaci myjni całodobowej. Tym samym właściciel nie musiał się oglądać na sąsiadów.

Mieszkańcy bloku przy Targowej twierdzą, że informacja o budowie spadła na nich jak grom z jasnego 15 grudnia i na drugi dzień już protestowali. Jednak informacja o budowie, i sposobie podziału gruntów krążyła już w drugim obiegu od początku listopada.

Można się spierać, czy myjnia jest uciążliwą działalnością czy nie, to w tym przypadku sytuacja mieszkańców bloku jest nie do pozazdroszczenia. Pomijając fakt, że nieruchomości znacznie straciły na wartości, to wizja hałasu, nocnego oświetlenia i życiu obok detergentów nie nie wygląda sielsko.

Dlatego mieszkańcy podjęli szereg działań mających na celu zablokowanie, legalnej i posiadającej wszystkie wymagane prawem dokumenty inwestycji, które wydaje w większości Starostwo Łukowskie.

Wykorzystują do tego celu wszystkie możliwe ścieżki i sposoby nacisku, co na tę chwile przyniosło efekt w postaci wstrzymania prac budowlanych, do czasu dokładnego sprawdzenia wszystkich dokumentów i pozwoleń. Wspólnota mieszkaniowa do tego postępowania nie została dopuszczona.

Kolejnym punktem było wczorajsze nakłonienie radnych, żeby przyjęli uchwałę zmieniającą plan zagospodarowania przestrzennego miasta(lub sam opis) w ten sposób, żeby zabronić podobnych inwestycji w miejscach gdzie przewidziano zabudowę mieszkaniową. Nie wiadomo, czy forma, a także sama uchwała jest zgodna z prawem, ale głosami pięciu radnych przy ośmiu wstrzymujących Rada Miasta ją przyjęła. Oczywiście prawo nie działa wstecz i dla losów inwestycji uchwała pewnie ma małe znaczenie, ale mieszkańcy liczą na to, że ich głos z takim poparciem będzie mocniejszy w Starostwie…

Budowa jest w zaawansowanym stanie i zostały poniesione duże nakłady finansowe, z drugiej strony protesty mieszkańców wszystko to sprawia, że o kompromis w tej sprawie może być bardzo trudno…

12
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gośc
Gość
Gośc

Myjnia została postawiona na prywatnej posesji z zachowaniem przepisów i pozwoleniem na budowę oraz planu zagospodarowania ktoś wydał pozwolenie.Widocznie komuś żal d…ę ściska ze to jego interes lub jego dzieci

Marian
Gość
Marian

Tak o niczym bardziej nie marzę jak o wyrzuceniu kilkuset tys zł na myjnię w kiepskim miejscu przy okazji utrudniając życie innym 😉

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Pralnia na ten przykład bardziej pasuje w tym miejscu niż myjnia. Tylko, że to wymaga pewnych kwalifikacji, kompetencji i jakiejś odpowiedzialności. Gdy zaś ktoś nie ma kwalifikacji i kompetencji, to stawia sobie myjnię, a pieniążki same sypią mu się z automatu.

Wladek
Gość
Wladek

Lepsza była by ,,agentura,,też kasa by leciała a i kościół miał by diabła do zwalczania…

Gsgdh
Gość
Gsgdh

Myjnia to tez pralnia 😉

Wladek
Gość
Wladek

Nie mów tego głośno…

Roberto
Gość
Roberto

Jak dla mnie bez sens stawianie myjni w takim miejscu gdy za grosze można nabyć w mieście albo okolicach dużo lepsze miejscówki.

A już w ogóle nie rozumiem tych kombinacji z podziałem żeby starostwo nie uznało sąsiadów za stronę postępowania.

Sąsiadom współczuć jedynie co uda się osiagnac to może inwestor umyje okna raz na miesiac albo zamknie myjnie w nocy.

Wyrazy współczucia

Wladek
Gość
Wladek

Myjnie mieć pod oknem średnia Przyjemność a może na 14 lutego postawic kolejną.stoczek myjkami będzie stał a co a i na następne podwyżki będzie ha ha ha