„Moc Niepodległej” w Starych Kobiałkach

druchowie

W dniach 24-25 marca 2018, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Kobiałkach odbył się biwak pod hasłem „Moc Niepodległej”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez  7 Drużynę Harcerzy Starszych „22 Południk”, w ósmą rocznicę istnienia drużyny oraz 27 Gromadę Zuchową „Poszukiwacze Przygód”, która niebawem będzie świętować pierwszą rocznicę istnienia.

Fabułą do zajęć była stena rocznica odzyskania niepodległości. Uczestnicy zapoznali się z sylwetkami wybitnych Polaków. Mogli zastanowić się w jaki sposób w dzisiejszych czasach być patriotą i kochać Boga i Polskę. W czasie spotkania uczestnicy zdobyli sprawność znawcy historii Polski.

W czasie spotkania, przy współpracy z Gminna Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, zostały zorganizowane warsztaty profilaktyczne pod hasłem „ Harcerz jest wolny od nałogów”. Tematyka zajęć koncentrowała się wokół negatywnego wpływu alkoholu i innych używek na człowieka. Harcerze i zuchy wspólnie wykonali plakaty, promujące zdrowy styl życia.

Zuchy po raz pierwszy wzięły udział w nocnej grze terenowej – „Wszystkim z zuchem jest dobrze”. Gra uczyła odpowiedzialności, kreatywności oraz twórczego rozwiązywania problemów. Harcerze natomiast wzięli udział w nocnej drodze krzyżowej oraz w wielkim konkursie geograficznym „ A to Polska właśnie”, który przybliżył młodym ludziom wiedzę z zakresu krain geograficznych Polski oraz zabytków z naszego regionu. Konkurs pokazał także w jaki sposób ciekawie można kształtować umiejętności czytania i interpretowania mapy.

Nad przebiegiem biwaku czuwała komenda w składzie: phm. Anna Maksymowicz- komendantka, dh. Nina Rosa – zastępca komendantki ds. organizacyjnych, dh. Marta Rombel- instruktor- wychowawca, dh. Aleksandra Pieniak – oboźna, dh. Łukasz Dadacz  – kwatermistrz.

źródło: stoczeklukowski.pl

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o