Młodzież wyjechała na Ukrainę…

skwarek
ukraina-wymiana

10 października 2016 roku grupa odważnych i kreatywnych młodych ludzi z terenu gminy Stoczek Łukowski pod opieką nauczycieli rozpoczęła swą międzynarodową przygodę.

Na miejsce, czyli do Winogradowa dotarliśmy o godzinie 15.00 czasu kijowskiego. Podróż, mimo że długa upłynęła szybko i w zabawnej atmosferze. Zachwycały piękne widoki jesiennego Zakarpacia. Winogradow przywitał nas słońcem. Tuż przed hotelem JJ  czekała na nas ekipa ukraińska.

My powitaliśmy naszych partnerów prezentując flagi narodowe: polskie, ukraińskie, amerykańskie i gminy Stoczek Łukowski, powitalne okrzyki i napisy w językach naszych narodów. Na ręce pani dyrektor Marii Sigetii przekazaliśmy kosz pełen słodyczy wyprodukowanych przez polskie firmy.

Kolejnym etapem integracji był wspólny obiad, podczas którego wszyscy mieli możliwość przedstawienia się i otrzymali identyfikatory z logo projektu. Miłą niespodzianką był tort z kolorową tęcza i tytułem projektu. Uczestniczyliśmy w warsztatach „Cechy lidera grupy”.

Następnie odkrywaliśmy osobliwości miasta Winogradowa m.in. greko-katolicką cerkiew, pomniki związane z historią miasta.

Pierwszy dzień minął…

źródło; stoczeklukowski.pl

Najnowsze komentarze

Zostaw komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o