Marek Czub odznaczony

marek czub pawlak

W piątek 15 grudnia 2017r., w Lublinie uroczyście przekazano samochody ratowniczo-gaśnicze Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu województwa.  Samochody ratowniczo-gaśnicze zakupione zostały w ramach wspólnego projektu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, samorządu województwa lubelskiego i gmin w ramach projektu pn.: „Zabezpieczenie przeciwpożarowe i przeciwpowodziowe województwa lubelskiego poprzez zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych”

Gmina Stoczek Łukowski ze środków Regionalnego Funduszu Operacyjnego z projektu kluczowego otrzymała  400 tysięcy złotych na samochód strażacki dla OSP Jedlanka.

To jest bardzo dobra wiadomość – mówi Marek Czub wójt gminy Stoczek Łukowski – bowiem tylko 43 gminy z województwa lubelskiego dostały dofinansowanie a więcej pieniędzy unijnych już do 2022 roku nie będzie. W poprzedniej perspektywie budżetowej nasz powiat otrzymał tylko trzy samochody w tym właśnie my, też do Jedlanki. Dzieje się tak dlatego, że tylko Jedlanka należy do KSRG. W tej perspektywie  oprócz naszej jednostki wozy otrzymają straże w Krzywdzie i Serokomli. Jeden z samochodów z Jedlanki zostanie przekazany innej jednostce co sprawi, że tylko jedna jednostka nie będzie miała nowego wozu.

Podczas uroczystości wręczono Złoty Znak Związku OSP RP – odznaczenia za aktywną działalność społeczną na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych województwa lubelskiego oraz w uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju i umacniania związku i osób zaangażowanych w realizację projektu.

…jest to wyróżnienie dla całej Gminy Stoczek Łukowski – podkreślił wójt Marek Czub, odbierając odznaczenie z rąk Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP Waldemara Pawlaka.

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o