Łyżeczka dziegciu w beczce z miodem

radni w otoczeniu wójta

W miniony wtorek odbyła się XXVIII sesja Rady Gminy. Tradycyjnie już, miała ona spokojny i konstruktywny charakter. Wójt Marek Czub miał, do przekazania radnym wiele pozytywnych informacji. Władzom bowiem udało się pozyskać kolejne dofinansowania na budowę kanalizacji, o tym szerzej pisaliśmy ====>TUTAJ.

Za sukcesy związane z przyznanymi środkami zewnętrznymi Wójt złożył na ręce Zbigniewa Bogusza podziękowania. Jak zaznaczył, „mało która gmina w województwie może się pochwalić podobnymi osiągnięciami”.

Doskonałą wiadomością jest również to, że gmina za lata  2010/2011 otrzyma zwrot nadpłaconego podatku VAT w wysokości, bagatela, 1 miliona zł. Kolejne zwroty, na które liczą włodarze to 300 tysięcy za rok 2012. 

Rada Gminy jednogłośnie przyjęła uchwałę dotyczącą zwolnienia z opłat za przedszkole. Koszt dla budżetu to około 14 tysięcy złotych.

Zakupione zostaną również  nowe pojemniki dla mieszkańców na odpady. Mają być one wykonane z PVC, bowiem poprzednie metalowe ulegają szybkiemu niszczeniu.

Wśród wielu pozytywnych informacji, jedna powinna nieco burzyć sielankowy nastrój gminnych rajców. Jak powiedział Wójt, z danych, które posiada wynika, że w przyszłości liczba dzieci korzystających ze szkół z obecnych 1240 może się skurczyć do 600. To niezbyt dobra prognoza, bo wskazuje na to, że gmina się wyludnia. Jako pierwsze z pewnością odczują to szkoły i ich personel…

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o