Kpina powiatowa

pomoc

Pierwsza informacja, która najbardziej interesuje mieszkańców jest taka, że Pomoc Nocna i Świąteczna w Stoczku Łukowskim została na dwa miesiące zawieszona. To tragiczna wiadomość, ale po kolei…

W piątek w Starych Kobiałkach odbyła się III sesja Rady Gminy Stoczek Łukowski. Na obrady przybył również Starosta Łukowski Pan Dariusz Szustek i Dyrektor SP ZOZ w Łukowie Pan Mariusz Furlepa. Mieli oni bojowe zadanie, przekonać radnych, że w zasadzie nie było innego wyjścia jak tylko pomoc w Stoczku zamknąć.

W pierwszych zdaniach, powiatowy włodarz (chodzi o Szustka), wyraził swoje zdziwienie, że materiał „mediów lokalnych” nie został jeszcze sprostowany. Chodzi o ten wpis.

Stojąc pod takim pręgierzem i taką presją, nie wypada nic innego jak treść sprostować, zatem:

„Redakcja nadswidrem.pl oświadcza, że nieprawdziwie insynuowała, że Starosta chce podzielić Powiat Łukowski co jest absolutną nieprawdą. Piszący artykuł mieli złe intencje wskazując, że pozostawienie Pomocy Nocnej i Świątecznej tylko w Łukowie podzieli powiat. Jest wprost przeciwnie! Mieszkańcy Stoczka i Wojcieszkowa pozbawieni pomocy na miejscu będą musieli jeździć do Łukowa, przez co możliwa będzie nawiązanie wielopokoleniowych więzi z mieszkańcami Łukowa, którzy punkt Pomocy Nocnej i Świątecznej będą mieli na ulicy Partyzantów i dodatkowo w na szpitalnym SOR. Oczywiste jest, że takie działanie łączy nie dzieli, bo będą korzystać z tej samej pomocy! Nieprawdą jest również fakt, że jeśli mieszkańcy miasta i gminy Stoczek Łukowski zechcą odłączyć się od powiatu łukowskiego, to będzie to podział. Nie! To będzie co najwyżej dojrzałość demokracji „

Następnie Starosta zapewnił o swojej trosce i dobrych chęciach. Że wspiera, że rozumie takie tam ble, ble, ble… Jedyny konkret był taki, że jeśli wszystkie samorządy w powiecie się opodatkują na rzecz SP ZOZ(pogłówne, 6 złociszy od łebka) to wtedy punkty pomocy będą. Czyli w zasadzie po kilku minutach było wiadomo, że chodzi o kasę. Nie ma sianka, nie ma granka, jak mawiał klasyk, i całe obrady można było rozgonić.

Później zabrał głos ON! Dyrektor SP ZOZ w Łukowie Pan Mariusz Furlepa, ten, co to ma BMW szybsze nawet od „Jarońca”.

Niech każdy sobie wyobrazi skupioną Radę Gminy, każdy rajca wytęża wzrok i słuch. Każdy ma jakiś dorobek życiowy, jeden jest nauczycielem, inny policjantem, tudzież przedsiębiorcą czy rolnikiem. Ale żaden z nich na służbie zdrowia, włączając w to Wójta się nie zna. Więc ON, Dyrektor (co ma BMW szybsze od „Jarońca”), początkowo nieśmiało, badawczo cedzi argumenty, a to że nikt do przetargu się nie zgłosił, a to zaczyna z minusem, a to NFZ, a to słupki nie takie. Nikt mu nie przerwał, że gada głupoty bo powód zamknięcia został ustalony na wstępie. Szybko orientuje się, że trafia w podatny grunt słuchaczy zaczyna fantazjować. Wskazuje, że DK 63 jest tak fatalna, że lekarze z Siedlec nie chcą dojeżdżać do Łukowa. Problemem jest również to, że jak mąż przyjdzie z żoną to też chce się przebadać u kardiologa. Na koniec „argumenty” tak przygniotły radnych, że Ci zbyt wielu pytań nie mieli.

Widocznie „wyposażeni” wcześniej w zapewnienia Wójta, że będzie dobrze, niczym Albert 1525 złożyli deklarację Staroście: „Panie ile mamy płacić, to wszystko zapłacimy”. Chociaż, Ryszard Pasik celnie wypunktował, że solidarność jest wtedy, kiedy punkty pomocy są dalej od Łukowa.

Sytuacja stała się tak zabawna, że rozluźniła nieco atmosferę. Starosta, tak się wyluzował, że o mały włos nie powiedział rajcom o co tak naprawdę może chodzić. Mianowicie stwierdził, że przyszli do niego pracownicy szpitala, ale nie lekarze, tylko tacy co to podwyżek sobie wywalczyć nie potrafią. Grupa wyborcza jak na miasto Łuków nie mała, bo jak powiedział włodarz powiatowy to 500 osób. Dorosłych z prawem głosu, której to grupie Pan Dariusz Szustek coś się zadeklarował. Nie powiedział wprost, że deklaracja dotyczy podwyżek, ale można domniemać, że nie chodzi o karnety na siłownię.

Okres był świąteczny, a gdzieś na tej stronie Pan Starosta w czapce Mikołaja już był, więc i do Starych Kobiałek z niczym przyjechać nie mógł. Choć już niemal wszystkie przychodnie w powiecie są wyremontowane, to na samym końcu została ta w Stoczku. Okazuje się jednak, że budynek w którym się leczymy nie ma żadnej dokumentacji. Nikt nic nie wie. Dlatego, żeby cokolwiek zgodnie z przepisami zrobić potrzeba przeprowadzić inwentaryzację. ” Przeznaczymy na ten cel niewielkie pieniądze w tym roku, około 100 tys złotych” -powiedział Starosta.

31 stycznia na sesję Rady Miasta przyszedł Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pan Andrzej Wisiński. Na początek tradycyjnie narzekał na lokalne media, że nie są mu przychylne. Następnie stwierdził, że Pomoc Nocna w Stoczku jest to celowe działanie władz powiatowych, które nie szukają sposobu aby sprawę rozwiązać, tylko wymówek żeby zamknąć. Zasugerował również, że dzieje się to za jego plecami, że nic nie wiedział, i winni są wszyscy tylko nie on. Wskazał również Panią Bernadetę Machniak, jako tę osobę która dybała przez cały czas na stoczkowski punkt, aby te pieniądze przeznaczyć na podwyżki pielęgniarkom w szpitalu. Cóż, już kiedyś pisaliśmy, że o ile w naszym regionie Pan Andrzej ma przyjaciół wielu, to w Łukowie już ich zbyt dużo nie ma. Przecież żaden przyjaciel by za plecami nie robił podobnych rzeczy… Pan Andrzej Wisiński jest w koalicji powiatowej, więc musi ponosić odpowiedzialność polityczną za zamknięcie pomocy nocnej, honorowo byłoby z takiej koalicji zrezygnować. Można również mówić, że w koalicji jestem, ale się nie cieszę…

Podsumowując:

1.Punkt Pomocy Nocnej i Świątecznej zawieszony na dwa miesiące (przeznaczony do zamknięcia)

2. Oficjalny powód: brak lekarzy i sprzętu. ( Dyrektor w ofercie podał zbyt niskie stawki aby ktoś się zgłosił, w PPLiŚ na ulicy Partyzantów też wystarczającego sprzętu brak)

3. Winnych nie ma, Starosta ma jak najlepsze chęci. Zresztą wszyscy mają chęci, tylko nic nie mogą.

4.Ostatnia szansa na uratowanie punktów to „zrzutka” wszystkich samorządów, solidarnie po 6 zł od mieszkańca, albo zmiana finansowania punktów przez NFZ.

Jednym zdaniem: kpina powiatowa z naszego zdrowia, z naszego bezpieczeństwa. Okazało się, że władze powiatowe nie stanęły na wysokości zadania, lokalne też nie wspięły się na wyżyny. Przykre.

39
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wladek
Gość
Wladek

Dziwi mnie że szczepanik popierał sentkiewicza.piskorz to karierowicz gdzieś słyszałem kot nie zadał pytanie bo mu nie dali sentkiewicza już zły.to kogo trzeba wybrać by było w tym naszym grajdole ok?

Wladek
Gość
Wladek

Właśnie zrozumiałem jedno tu nic nie będzie obojętnie kto będzie tu przy władzy jesteśmy mała społecznością a tacy podzieleni zawsze ktoś wcześniej czy później tej pomocy będzie potrzebował wtedy może powróci rozum a w razie co to w .wielkim mieście stoczek..ksiądz powiększy cmentarz mondrosc buduje a głupota Przeciwnie i już nie trzeba komentować bo w Stoczku nie ma juz czgo zamykac wiecej siedlce budowaly sie kosztem lukowa lukow kosztem nas widać że tak musi być a wisienki i kruk też niczego nie uczynią jak nie będą mieć naszego poparcia wielu tego nie rozumie i to jest problem zawiść wsi do… Czytaj więcej »

andrzej
Gość
andrzej

Wisiński i Kruk mają poparcie wyborców i może jakieś sprawozdanie po kilku kadencjach?

andrzej
Gość
andrzej

Co ja plotę,żeby pochwalić się osiągnięciami to trzeba je mieć.

Obiektywny
Gość
Obiektywny

Heh, moim zdaniem to nie ma co teraz płakać i lamentowac, bo niech każdy uderzy się w pierś i przypomni sobie na kogo oddał swój głos niespełna dwa m-ce temu? Ile głosów zebrał Wisiński, ile Kruk? Ile kadencji są i co zrobili? Prawda jest taka, że my lokalni obywatele obrywamy, ale teraz po wyborach bo za 5 lat każdy zapomni że była kiedyś w Stoczku pomoc nocna, a myśl radnych”zawiezie się tu i tam wywrotke piachu i głos będzie” jak najbardziej aktualna.

Chyba będę radnym
Gość
Chyba będę radnym

A rada gminy to co? Wiadomo jaki ma budżet gmina a jaki miasto.
Wójt oczywiście bez podwyżki, bo po co się narażać, ponad 10 tyś każdy by chciał zarabiać. Rada podwyżki da sobie, bo za mało jest nowych żeby coś zmienili (może gdyby Pan Pasik miał więcej osób ze sobą to coś by mu się udalo) a nam co zafunduje? Otóż też podwyżki, ale cen odpadów o 100%,podwyżki cen wody i ścieków i w gratisie zamknięcie pomocy nocnej. Tak się robi po wyborach.

Ttt
Gość
Ttt

Pasiki z PiS Wisinski z PiS Szustek z PiS Staniszewski z PiS i co taka dobra zmiana zaskoczyła. Obiecanki co to nie zostanie zrobione a szydlo szybciej wyszło z worka niż by ktoś się mógł tego spodziewać. PS. Jak ktoś jest w koalicji dwie kadencję mało tego w zarządzie i prezydium a jego głos jest pomijany to przyzwoitości nakazuje rezygnację z udziału w koalicji, chyba że jest ku temu powód kierowany próżnościa.

iwo
Gość
iwo

To w PSL, to w PIS. Zależy co się bardziej kalkuluje

danek
Gość
danek

O ile się nie mylę to Wydaje mi sie ze za podwyżkami opłat byli wszyscy radni. Bez wyjätku. Twoje nadzieje sä złudne.

warszawiak
Gość
warszawiak

W sprawie bezpieczenstwa zdrowotnego Miasta i Gminy ,ktorego waznym elementem jest przychodnia ,pomoc nocna oraz ambulans nie mozemy sie dac poróznic. W takiej samej mierze odpowiedzialny za zawieszenie pomocy jest obecny Wojt ,Burmistrz jak i obaj Radni powiatowi czyli Kruk i Wisinski.Wszyscy przed wyborami zapewniali heroiczne poswiecenie dla wyborców a jak przyszedł test wiarygodnosci to podwineli ,,małe ogonki,, i ze skowytem uciekli przed prostakami z Łukowa ,którym nikt nie potrafił zadac merytorycznych pytan.Wystąpienie Pana Wisinskiego, to charakterystyczne dla tej formacji upatrywanie własnych porazek w ,,spiskowej teorii dziejów,,.To własnie przy takich sprawach jak ta z powolnym pozbawianiem Gminy opieki medycznej ,uwidacznia… Czytaj więcej »

andrzej
Gość
andrzej

Proszę przeczytajcie artykuł z 19 pażdziernika 2018 oraz komentarze pod nim a następnie proszę o zabieranie głosu poniżej.w okresie przedwyborczym było wiele emocjonalnych wpisów,chciałbym aby tamte osoby odniosły się do sytuacji obecnej.Jeszcze jedna uwaga:czekam kiedy na radzie ktoś zaproponuje rozwód z Łukowem,szukałem plusów przynalezności do tego powiatu może ktoś mi pomoże?

Dariusz
Gość
Dariusz

Plusów może i dużo nie ma, może bliżej dla niektórych niż do Siedlec, ale nie ma co wpadać w dramaturgie bo myśląc na chłodno to nie ma co się łudzić, gdybyśmy się przenieśli do Mazowsza to co? Myślicie że od razu oddadzą nam pomoc nocna i przyplynie nam strumień pieniędzy? Ja jestem przekonany że nie: Po 1 może i jest tam więcej pieniędzy, ale nie zapominajmy że to miasto stołeczne i potrzeby tam też są dużo większe. Po 2: przez pierwsze dwie kadencję mieli byśmy jeszcze mniej pieniędzy i jeszcze mniej do gadania – mało głosów i tekst : sami… Czytaj więcej »

andrzej
Gość
andrzej

przecież nie chodzi tu de facto o przejście do mazowieckiego tylko o akces uruchomienia procedury-tylko polityka….Gmina Wola Mysłowska tylko czeka,a powiat łukowski znika z map…

Roman
Gość
Roman

Uruchomienie procedury to jest wg Ciebie co? Bo wg mnie referendum.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Andrzeju czy ty masz wszystkie klepki? Gmina Wola Myslowska 5000 mieszkancow + gmina Stoczek lacznie z miastem 10 tys mieszkancow daje sume 15 tys !! Sama gmina Lukow ma pond 18 tys mieszkancow wiec zacznie z Lukowem jes polo 50 tys.Powiat Kaczynski 60 tys Powiat parczewski 40 tys O czym ty chlopcze bredzisz poczytaj co sie dzieje w regionie itp Gmina Lukow zaplanowala budzet na ten rok przekraczajacy 100 milionow o czym ty wiec bredzisz