Konkurs Działaj Lokalnie rozstrzygnięty

zdjęcie igrzyska
Międzyszkolne Igrzyska Naukowe były jednym z projektów realizowanych w 2015 roku.

Budowa mini placu zabaw, wyposażenie świetlicy, zakup teleskopu i wyjazd do planetarium to tylko niektóre pomysły, które będą realizowane w tym roku w ramach programu „Działaj Lokalnie” Łącznie do stowarzyszeń i grup nieformalnych z terenu 6 gmin (4 z powiatu łukowskiego i po 1 z siedleckiego i garwolińskiego) zostanie przekazanych 55 tys. zł Operatorem konkursu na naszym terenie jest Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej ze Stoczka Łukowskiego oraz Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Pieniądze na ten cel pochodzą z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz gmin partnerskich tj. Gminy Stoczek Łukowski, Wola Mysłowska i Wodynie.

Konkurs na naszym terenie organizowany jest już po raz czwarty. Łącznie do naszych małych, lokalnych społeczności trafiło już ponad 200 tys. zł. – Z tych środków udało się m.in. odegrać małe inscenizacje historyczne, wyposażyć w meble oraz sprzęt wiele świetlic wiejskich, zbudować boisko do piłki plażowej czy zorganizować „Międzyszkolne Igrzyska Naukowe” – mówi Łukasz Szczepańczyk – koordynator programu z Inkubatora. W tym roku konkurs objął 2 nowe gminy. Do samorządów z poprzednich edycji tj. miasta Stoczek Łukowski, gminy Stoczek Łukowski, Krzywdy i Woli Mysłowskiej dołączyły Wodynie i Borowie. Właśnie z terenu tych gmin grupy nieformalne i stowarzyszenia mogły składać wnioski na dofinansowanie inicjatyw rozwijających szeroko rozumiane dobro wspólne w wysokości 6 tys. zł. Realizacja przedsięwzięć już się rozpoczęła i trwać będzie do końca roku. Ciekawie zapowiada się projekt „Dosięgnąć Gwiazd”, który przeznaczony jest dla sympatyków kosmosu. Podczas 6 miesięcy uczestnicy będą przy użyciu teleskopu obserwować i fotografować nocne niebo, spotykać się z ekspertami, organizować pokazy dla mieszkańców, a na koniec odwiedzą planetarium w Warszawie. W tym roku zostanie zrealizowanych 12 inicjatyw.

Więcej informacji na stronie: http://iksstoczek.pl/category/dzialajlokalnie/

Najnowsze komentarze

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o