Komu przeszkadza Kościół?

kościół

W przeszłości w naszej parafii zdarzały się zuchwałe kradzieże w otoczeniu Kościoła. Złodzieje szczególnie upodobali sobie miedziane rury spustowe i rynny, w które wyposażony jest budynek.

Tym razem jednak nie chodzi o kradzież, ale akt zwykłego barbarzyństwa, bowiem w nocy z niedzieli na poniedziałek nieznany jak dotychczas sprawca rzucał kamieniami w figurę Matki Boskiej przed wejściem do świątyni.

Dziś Ksiądz Proboszcz modlił się mówiąc o ataku na nasz Kościół. Ktoś ponoć dzisiejszej nocy między północą a pierwszą po północy rzucał kamieniami w figurkę Matki Boskiej znajdującej się nad głównym wejściem do kościoła uszkadzając ją oraz wybijając szybę w sklepiku Akcji Katolickiej.

Takiego maila przesłał nasz czytelnik. 

Sprawę bada Policja, korzysta przy tym z monitoringu zamontowanego na zewnątrz Kościoła.

 

Nie zgadzasz się z treścią? Chcesz coś dodać albo przekazać? Zapraszam do kontaktu. mail: rozwojstoczka@gmail.com

Zostaw komentarz

9 komentarzy do "Komu przeszkadza Kościół?"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Kurka
Gość

Słyszałem, że rozpoznano gagatka na nagraniu. Czy ktoś wie coś na ten temat? Ta dziwna cisza trochę mnie niepokoi.

Kurka
Gość

A skąd ta pewność? A może to był osobnik , który coś zażył i musiał się na czymś wyżyć?

Andrzej
Gość
warszawiak
Gość
Andrzej ,zanim oskarżysz kogos o niecne czyny usiadz, ochłon i pomysl! Jakim prawem proboszcz wyprosił wolontariuszy z terenu koscioła. Kosciół jest wlasnoscią parafi bo parafianie go zbudowali i utrzymują.Nasi dzielni wolontariusze ,którym nalezy się uznanie za stanie na takim mrozie to też parafianie i do przebywania w kosciele maja wieksze prawo niz nasz ,,pozal się Boże,, proboszcz. Moim zdaniem incydent z obrzuceniem koscioła kamieniami wcale nie był atakiem na figure Matki Boskiej jak przedstawia to proboszcz .Ktos chciał zniszczyc kamere tylko albo byl pijany albo celne rzucanie nie jest jego mocną strona i dlatego trafiał ,,jak slepy w stodołe,,. Zeby… Czytaj więcej »
Gość
Gość

W pierwszej kolejności sprawdzić „żołnierzy” Owsiaka, którzy w niedzielę zostali wyproszeni z terenu wokół kościoła za parkan. W tak zwanym „sztabie WOŚP” maja wszystkich.

kolelo
Gość

Dajcie Proboszczowi !! Prosche samo się nie kupi, Wy skąpliwe zarazy ogniste, nieczyste ! Szpitale sobie poradzą, w końcu każdy płaci składkę !!

Andrzej
Gość

Dokładnie. Owsiak regularnie pluje na Kościół i na katolików, a swoich „wolontariuszy” wysyła pod kościoły. Obłuda aż paruje z WOŚP.

Ewan
Gość

A ja lubię WOŚP pomimo tego wszystkiego to coś robią a nie tylko siedzą i pier…. jacy to wszyscy sa żli

Kurka
Gość

Dokładnie. A tych młodych „żołnierzy” to należy chwalić, za to że robią coś dla innych.