„Komisarz Rex” zacznie pełnić służbę w łukowskiej Policji. Ma pomagać w służbie, ale także być atrakcją w szkołach i przedszkolach.

Komisarz rex

Już niebawem szeregi łukowskiej policji zasili półtoraroczny owczarek niemiecki. Wczoraj Margot wraz ze swoim przewodnikiem służbowym rozpoczął szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Pies będzie specjalizował się w patrolowaniu i tropieniu, będzie szkolony do działań służbowych bez kagańca.

Margot od wczoraj  jest „funkcjonariuszem” łukowskiej komendy i wkrótce będzie pełnił służbę patrolowo – interwencyjną w naszej jednostce. Pies służbowy został zakupiony ze środków przekazanych przez Urząd Miasta w Łukowie.

Półtoraroczny owczarek niemiecki wraz ze swoim przewodnikiem asp. szt. Arturem Misztą rozpoczęli specjalistyczny kurs w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Margot to pierwszy w łukowskiej komendzie pies policyjny, który będzie szkolony do działań służbowych bez kagańca. By stworzyć zgrany duet i nawiązać dobre więzi  przewodnik ze swoim czworonożnym przyjacielem będą uczyli się także współpracy i wzajemnego zaufania. Pod okiem instruktorów Margot będzie szkolił się w pokonywaniu przeszkód, tropieniu śladów, pościgach jak też będzie uczył się obrony swojego przewodnika. Jak podkreśla asp. szt. Artur Miszta wspólne szkolenie jest niezbędne do dalszej współpracy i bezwzględnego posłuszeństwa, a zdobyte umiejętności będą wykorzystane na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Wkrótce Margot wspólnie ze swoim przewodnikiem będzie patrolował ulice miasta i pilnował porządku podczas imprez, będzie także angażowany do działań związanych ze zdarzeniami kryminalnymi. Zapewne Margot będzie tez największą atrakcją w szkołach i przedszkolach, podczas spotkań dzieci i policjantów.

 

MJ.

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o