Kolejne przypadki zachorowania na korona wirusa w naszym powiecie. A jaka sytuacja w sąsiednich?

Dziś przed południem służby podały, że na terenie powiatu łukowskiego kolejne dwie osoby otrzymały dodatni wynik testu na COVID 19. Tym razem choroba dotyczy dwóch młodych osób w wieku do 20 lat, które miały kontakt z osobą zarażoną.

W sumie na terenie powiatu wykryto wirusa u 5 osób, przy czym nie wszyscy przebywają w szpitalu ze względu na łagodny przebieg choroby.

Władze powiatowe, a także dyrektor Mariusz Furlepa zapewniają, że łukowski szpital jest dobrze przygotowany, i niczego nie brakuje (04.04.20).

W sąsiednich powiatach sytuacja przedstawia się następująco:

W Siedlcach jest zarażonych 28 osób:

Nie wszyscy z zakażeniem lub podejrzeniem leżą w szpitalu, a tam – niekoniecznie na oddziale zakaźnym. Wśród 28 osób ze stwierdzonym koronawirusem 4 przebywają w stanie dość ciężkim na oddziale interny, a 19 na oddziale zakaźnym. Pozostałych 5 jest w izolatorium – ich stan jest na tyle dobry, że nie wymagają hospitalizacji, wystarczy im opieka pielęgniarska.

W powiecie mińskim:

Do tej pory pozytywnie zdiagnozowano 9. chorych. Obecnie 195 osób jest objętych kwarantanną domową a 14 – nadzorem epidemiologicznym. Dwóch pacjentów jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia.

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o