Kapitalny wynik Sławomira Skwarka!

Ciężka praca w terenie opłaciła się. Sławomir Skwarek (PiS) został wybrany na kolejną kadencję do Sejmu. Warto podkreślić bardzo dobry rezultat wyborczy, na nowego posła z ziemi łukowskiej oddano aż 15 544 głosów, co jest czwartym wynikiem w okręgu nr 6.

Swoją przygodę z Sejmem kończy Krzysztof Głuchowski. Zebrał on nieco ponad osiem tysięcy głosów, i nie jest nawet pierwszym oczekującym do objęcia mandatu. Tym samym nasz powiat stracił jednego posła…

Wstydzić się swojego wyniku nie może Marek Kopeć z PSL. Otrzymał on ponad 2,5 tysiąca głosów co dało mu piątą pozycję na jego liście, ale oczywiście na mandat liczyć nie może.

Senatorem został Stanisław Gogacz, który nie dał szans kontrkandydatowi KO Arkadiuszowi Kaszni i innym. Co ciekawe łukowianin (Arkadiusz Kasznia) najmniejsze poparcie uzyskał w powiecie łukowskim, czyli tam gdzie przynajmniej części wyborcom jest dobrze znany…

68
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrew
Gość
Andrew

Nie byłem zainteresowany oddaniem głosu na pana Skwarka, wiec nie czytałem programu, ale czy tam była wzmianka o przywróceniu połączenia kolejowego w Stoczku Łukowskim? Czy była to tylko obietnica wyborcza obecnego burmistrza, który musiał dodać sobie prestiżu(wątpliwego lub nie) pod postacią przynależności do PIS i tym samym powoływał się na wpływy w tej formacji mające umożliwić pozyskanie części dotacji na inwestycje w Stoczku Łukowskim. Odnoszę wrażenie, że pan burmistrz nie jest równoważnym czy chociaż darzonym sympatią partnerem, kolegą klubowym starosty, wojewody czy innych urzędników którzy mają wpływy na inwestycję mające na celu łączenie Polski powiatowej z wojewódzka i centralną. Sam… Czytaj więcej »

Grocik
Gość
Grocik

Burmistrz wygrał, bo miał jeszcze gorszych rywali. Zaraz sie Zdzicho zleci, że jego kandydat super byl, ale jak mial wygrac wybory to tylko w 2018 kiedy nikogo mocnego nie bylo. Zreszta nie dziwię sie, że Go ludzie nie wybrali, bo jest w Stoczku nie znany plus zero doświadczenia z urzędem, z dotacjami.

zdzicho
Gość
zdzicho

Grociku nie pisałem, że mój kandydat był SUPER. Uważałem tylko i dalej uważam, że był z tej trójki najlepszy. Dlaczego nie został też było pisane więc szkoda powracać do tematu. Burmistrzami zostają ludzie bez doświadczenia w urzędzie (np. Król), nieraz nie są związani z daną miejscowością np. spędzeniem części życia , rodzinnie, nie wychowywali się w danej społeczności- a mimo wszystko ludzie są zadowoleni, bo w tym wszystkim najważniejsze jest być dobrym GOSPODARZEM A co dotacji to patrząc na otrzymane w wysokości 70 % du.. nie urywają. Zreszto sam obecny burmistrz krytykował Szczupaka za niskie procentowo dotacje, a niektóre były… Czytaj więcej »

zdzicho
Gość
zdzicho

Andrew mimo, że ostro pojechałeś po bandzie, to trudno się z Tobą nie zgodzić. O sposobie wyłonienia w „prawyborach” burmistrza też słyszałem, tyle tylko, że nie wiedziałem o Ewie B. i B.G. Za to byli też podobno u kierownika Terapii. Partia nie zapomina i nie zna odmowy dlatego B.G za to „podziękowali”. Ciekawe czy Pani Dyrektor i Kierownik Terapii utrzyma stanowisko na kolejną kadencję. Musi się też Ewa B. pilnować aby jej nie zabrali zezwolenia na prowadzenie Pianki.

FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW
Gość
FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW

Po zebraniu dostępnych informacji, również ponizszych komentarzy, PODSUMOWUJĄC: 1. Brak w programie wyborczym obecnego burmistrza tematu o komunikacji kolejowej 2. Wzmianka o kolei pojawia się w „wywiadzie” z prowadzącym portal, ale dopiero po „oświadczeniu” Pana Skwarka na „wiecu wyborczym” 3. Do dnia dzisiejszego brak jakiejkolwiek informacji ze strony burmistrza o staraniach rozpoczęcia procedury przywrócenia kolei w Stoczku. 4. Przywrócenie kolei w Stoczku NIC NIE KOSZTUJE MIASTO , poza mozliwymi kosztami spotkań z zainteresowanymi podmiotami 5. Rozwój kolei w Polsce, a w Stoczku uważa się za zbędność i zło konieczne mimo, że MIASTA TO NIC NIE KOSZTUJE 6. Powrót kolei do… Czytaj więcej »

Rafał Urbanek
Gość
Rafał Urbanek

Uważaj, za chwilę dostanie Ci się za to, że masz wymogi na dojazd koleją z chorym dzieckiem do CZD. Niektórzy myślą tylko dniem dzisiejszym i nie potrafią wykorzystać dzisiejszych możliwości aby zmienić coś w przyszłości. Aby była jasność (zanim ktoś mi znowu coś zarzuci) bardzo dobrze, że robione są drogi, fajnie, że na skwerku mój syn miał możliwość fajnej zabawy, wielki plus z ruchów odnośnie biblioteki i przedszkola, tylko wszystko to zamknięte jest w granicach miasta. Gdzieś kiedyś słyszałem, że Stoczek należy „otworzyć” w taki sposób (lub podobny) jak kiedyś (kolonie, obozy, wycieczki i t.d.). Zresztą, co ja „były mieszkaniec”… Czytaj więcej »

zdzicho
Gość
zdzicho

Rafale już widać, że felietoniście się dostało po minusowych łapkach, ale to standard. Tak robią zwolennicy burmistrza na słuszną krytykę, na więcej ich nie stać, bo IQ małe. Nie zgodzę się z Tobą w kwestii, że „niektórzy mieszkańcy myślą dniem dzisiejszym i nie potrafią wykorzystać możliwości aby zmienić coś w przyszłości”. Otóż takich mieszkańców jest DUŻO, a nie „niektórzy” co widoczne było po głosowaniu w wyborach samorządowych. TO TAKA DUUUUŻŻŻŻAAA Wada Stoczkowiaków mająca wpływ na rozwój i życie w Stoczku.

Dariusz
Gość
Dariusz

Całkiem niedawno, w związku z niedyspozycją auta, przypadło mi dostać się do Warszawy komunikacją publiczną. Jakież było moje zdziwienie, gdy dowiedziałem się że również PKS Łuków zawiesił kursy do stolicy biegnące przez Stoczek. Prywatne autobusy pracownicze, to było zdecydowanie za wcześnie. Jest jeszcze linia busów Afar, tuż przed godziną 8.00 no idealny wręcz dla mojej potrzeby. Większość podróżnych opuściła busa w Stoczku, a dosłownie kilka osób razem ze mną kontynuowało podróż do Warszawy, jeszcze w Seroczynie dosiadła się garstka osób i tak w luźnej atmosferze, bez tłoku dotarliśmy na Plac Defilad. W drodze powrotnej była nas liczniejsza grupa, ale również… Czytaj więcej »

zdzicho
Gość
zdzicho

Dariuszu też korzystam z obecnych mozliwych dojazdów, ale mam mieszane uczucia. Zdarzyło mi się, że nie zabrałem się busikiem oraz kilkakrotnie podróż była w pozycji stojącej. Różnica w podróżowaniu busikiem (ciasne miejsca) też nie należy do przyjemności. Poza tym kolego zapominasz o ludziach pracujących na kolei, a tam nie po drodze jest podróż busikiem. także wygodniej sie dostać np. w góry, nad morzem koleją aniżeli biegać z walizkami od busika na dworzec i oczekiwać połączenia. każdy kij ma dwa końce. Dla mnie inwestycja potrzebna , popatrz na rozwój PKP. pamietam, że były połączenia autobusowe z Warszawą , ale częściej wówczas… Czytaj więcej »

Dariusz
Gość
Dariusz

Panie Zdzisławie, linia kolejowa biegnąca przez Stoczek, komunikacyjnie łączy Pilawę z Łukowem. Biorąc pod uwagę, że łuków jest świetnie skomunikowany trasą przez Siedlce, skąd w kierunku Warszawy odchodzą pociągi osobowe z częstotliwością raz na kilkanaście minut, to ile PKP mogłoby wygospodarować połączeń Pilawa > Łuków? 1 raz dziennie? 2 razy dziennie? I jak sądzę szybko okazałoby się, że są to puste przejazdy i rychło zostałyby zawieszone. Dostosować trzeba byłoby również peron, bo niby gdzie Ci pasażerowie mieliby wsiadać i wysiadać? W polu? Jasna sprawa, że pociągiem podróżuje się wygodniej, szybciej, przyjemniej i bezpieczniej, w tym ma Pan słuszność. Obawiam się… Czytaj więcej »

Ewa
Gość
Ewa

Utworzenie linii Stoczek- Pilawa lezy w interesie mieszkańców miasta i okolicy, dlatego władze winny czynić o to wszelkie starania, a nie kręcić głową ze sie nie da.

zdzicho
Gość
zdzicho

Dariuszu sam odpowiadasz w jaki sposób powinno być połączenie kolejowe- przynajmniej 2 razy dziennie ale w godzinach gdy będa korzystac mieszkańcy. faktycznie kiedyś przeloty były puste, ale o której godzinie- 11, 13 itp. Pamiętam połączenia takie , które umozliwiały dojazd do w-wy na 7 rano- pociągi niemal pełne. Tak jak pisał Rafał- nic to miasta nie kosztuje. Trzeba tylko chcieć, potem jak będzie załatwione to zebrać wnioski i ustalić dobre połączenia. Zobacz kiedy jeżdza prywaciarze busikami, prywatnie wie jak nie tracić na pustych przelotach. czy to tak trudno zrozumieć? Niestety prawda jest jeszcze taka, że Ci którzy popierali burmistrza w… Czytaj więcej »

Rafał Urbanek
Gość
Rafał Urbanek

Widzisz, zesrało się już na samym początku. Ja zacznę od końca. Jebie mnie jazda pendolinem, to po pierwsze. Prawnie i podatkowo jestem mieszkańcem Stoczka obecnym i tego nie zmienisz. Po kolejne: miasta to nie kosztuje nic po za zainteresowaniem w tej sprawie. Jakoś Wawa-Łuków połączenia są bardzo często i biznesmen używający własnego auta i raz na kilka lat łaskawie dupkę upchnie w komunikację publiczną nie robi im różnicy. Pytanie jest inne: czy patrząc w przyszłość jest możliwość większej korzyści tak miasta jak i gminy na tym, że ktoś dziś zajmie się takim tematem. Tu nie chodzi o to czy i… Czytaj więcej »

Dariusz
Gość
Dariusz

Szanowny Panie Urbanek, w ogóle niepotrzebnie reaguje Pan w ten sposób, bo pod żadnym pozorem nie miałem na celu, jak Pan to zgrabnie ujął „doj…wać” komukolwiek. Nie trzeba być wulgarnym i niegrzecznym. Po drugie, Pan już chyba dawno nie był w kraju, wyjazd ze Stoczka do Warszawy własnym autem, nie jest bynajmniej przywilejem BIZNESMENÓW, zwykli, prozaiczni ludzie jak ja, również tak robią- bo jest to wygodne, komfortowe, zaoszczędza czas i pieniądze. Nie pamiętam ile zapłaciłem za bilet bo nie przywiązywałem do tego wagi, powiedzmy około 20zł, + bilet dobowy ztm za 15zł. Reasumując za około 50zł można pojechać do stolicy,… Czytaj więcej »

Rafał Urbanek
Gość
Rafał Urbanek

I już widzę delikatną poprawę. Nie jest to połączenie specjalnie dla mnie, dla Pana czy kogoś innego jako jednej osoby. Połączenie takie może dać szansę dostępu w wiele innych miejsc. Skupiliśmy się na połączeniu do Wawy ale to nie jest priorytetem. Po drodze jest coś jeszcze. Tak samo w stronę Łukowa. Dlaczego Stoczek ma być zamknięty pod względem takich połączeń? Skoro jest chęć rozwijania i „otwarcia” Stoczka, to nie można budować muru na żadnym odcinku. Ktoś będzie korzystał. Ważne są odpowiednie godziny kursu/-ów. Skoro Łuków może mieć tyle połączeń dlaczego Stoczek ma nie mieć nawet jednego? W czym jest gorszy?… Czytaj więcej »

zdzicho
Gość
zdzicho

Dariuszu ja już nie potrafię cię zrozumieć. raz zachwalasz busiki i że nie potrzebna jest kolej, a teraz piszesz, że i busiki są niepotrzebne , bo tańszy i wygodniejszy jest samochód- podobno większość stoczkowiaków tak jest bogatych, że jeźdza sobie na zakupy i do kina. Czyli faktycznie po h.. kolej. Kończąc ten temat – proste wyliczenie- wyjazd pociągiem ze Stoczka do W-wy około 6 rano- w stolicy jesteś przed 8, załatwiasz sprawy i powrót na 14. WYGODA? I cena przejazdu przy uldze np. emeryta, KDR, uczniowski koszt w 2 strony po wykupieniu biletu nie więcej jak 30 zeta. WYGODA -GRATIS.

Dariusz
Gość
Dariusz

Nie jest to dla mnie zaskoczeniem Panie Zdzisławie że nie potrafi Pan zrozumieć, bo czytając Pana wypowiedzi sądzę że w ogóle Pan niewiele rozumie. Nie będę prosił Pana o wskazanie w którym zdaniu zachwalam busiki a w którym wskazuję że są one niepotrzebne, bo nie chcę kierować tej rozmowy w stronę w którą usilnie próbuje ją Pan kierować. Nic takiego nie napisałem. Wskazałem jedynie, że nawet bez samochodu jeśli ktoś chce dojechać do Warszawy, zrobi to bez większych przeszkód. Ja miałem potrzebę być tam w godzinach około południowych i dotarłem, jeśli miałbym być tam na godzinę 8.00 też bez problemu… Czytaj więcej »

zdzicho
Gość
zdzicho

dariuszu różnica w poglądach między Tobą a mną polega na tym, że ja uważam za bardzo dobra sprawę przywrócenie linni kolejowej w SToczku- plusy zarówno felietonista, ewa, rafał jak i ja pokazaliśmy i nie ma co je ponownie powielać. Ty natomiast uważasz, że nie masz nic przeciwko, ale no i właśnie to ale. Próbujesz swoimi wywodami zbrzydzić innych do tego ważnego dobrego kroku- a to lepiej jechać busikiem, a to lepiej samochodem, a i tak nikt nie będzie korzystał z kolei, bo jest dobre połączenie z w-wą itp. Dalej idąc próbujesz komuś narzucić aby się zorganizował jak chce kolei. a… Czytaj więcej »

Dariusz
Gość
Dariusz

to moje ALE ma nawet swoją nazwę- KOSZTA KOSZTA i jeszcze raz KOSZTA. Wymienione przez Państwa tak zwane „plusy” są, natomiast twierdzenie, że „MIASTA TO NIC NIE KOSZTUJE” „wystarczy chcieć”, „wystarczy się zainteresować”, „wystarczy tupnąć”, jest prawdziwe, jeśli ktoś w to wierzy to proszę mi wybaczyć- jest naiwny jak dziecko we mgle w drodze na Nową Zelandię. Za przykład mogę podać Łuków. O planach modernizacji, rewitalizacji, dworca przeczytać można było w lokalnych mediach hoho dobre 3 lata wstecz i co rusz temat odświeżany z coraz bardziej wyszukanymi pomysłami. Jak do tej pory na planach się kończyło z powodu braku czego???… Czytaj więcej »

Rafał Urbanek
Gość
Rafał Urbanek

Ciekawe. Skoro na odbudowę linii w Stoczku miasto również ma wyłożyć, to dlaczego do tej pory nie mogło na 100 metrów asfaltu na ul.Kolejowej? Do tego nikt tu nie wspominał o odbudowie dworca. Ja wyraźnie zacząłem o linii. Dworca nikt nie ruszy na 100% nawet jeśli będzie 1 czy 2 połączenia. Przykład ten (t)Łuków: A nie może być tak, że budynek PKP stoi na terenie należącym do miasta? Miasta może to nie interesować, gdyż ma inne plany rozpoczęte wcześniej. Sam Pan napisał, że PKP chce takie pierdyliardy wyłożyć, a zainteresowanie tym jest równe zero. I kolejne (najważniejsze) pytanie: dlaczego od… Czytaj więcej »

Szambo
Gość
Szambo

Dariusz na tym forum nie warto się wdawać w dyskusję. Bryluje tu kilku krzykaczy, którym się WYDAJE że mówią głosem większości mieszkańców Stoczka, a tak nie jest. Oczywiście znają się na wszystkim i pod każdym postem można ich spotkać z komentarzem. Podobnie jak Ty mam wrażenie, że jednak jedynym ich motywatorem jest niechęć do władzy i chęć jej dokopania.

Rafał Urbanek
Gość
Rafał Urbanek

Nie mam nic przeciwko obecnemu burmistrzowi, a wręcz odwrotnie, jestem zadowolony,że ktoś świeży i to akurat Marcin zajmuje to stanowisko. To tyle, jeśli w swojej wypowiedzi pijesz, między innymi, do mnie.

Szambo
Gość
Szambo

Nie chodzi o Ciebie. Widać MYŚL w Twoich komentarzach i otwartość na inne pomysły. Jednak podobnie jak Dariusz jestem sceptyczny nastawiony do PKP, tym bardziej że w przyszłym roku zamyka się kilka inwestycji drogowych, które znacząco ułatwią podróż samochodem, busem, autobusem. Jestem pewien, że i tak większość dojeżdża i będzie dojeżdżać autem.

zdzicho
Gość
zdzicho

Szambo a czym mają jeździć skoro nie ma pociągów? Widzisz ja jestem przekonany, że jakby powstały 2- 3 kursy o odpowiedniej godzinie (wcześniejsze rozpoznanie potrzeb podróżujących) to samochód byłby potrzebny, ale….. na dojazd na dwórzec. Tak jest w większości miejsc gdzie kursuje pociąg. Przejedż się pociągiem z Siedlec do W-wy a zobaczysz ile samochodów jest przy dworcach- no ale zaraz odpowiesz, że to parkują mieskzańcy pobliskich domów.

zdzicho
Gość
zdzicho

Dariuszu sam zaganiasz sie w ciemny róg! Podałeś akurat przykład, który wskazuje, że danego Miasta to nie kosztuje.też czytam informacje z powiatu, ale widocznie inaczej je rozumiemy. Przykład Łukowa- własnie. Modernizacja kolei jak i planowana adaptacja dworca – NIC NIE KOSZTUJE MIASTA. To kolej inwestuje, a nie Łuków. Przykłady niedociągnięć, opóżnień to nie wina łukowiaków tylko niewłaściwe rozmowy pomiędzy włodarzami Miasta , a kolei. To samo w Stoczku. Proste pytanie, na które Pan redaktor nie odpowiada- Czy było spotkanie odpowiedzialnych (zainteresowanych- czyt. władze Miasta) z dyrekcją kolei, a może inaczej- czy było spotkanie z wójtami w celu „utworzenia” komitetu w… Czytaj więcej »

M.W.
Gość
M.W.

Zdzichu to jakiej organizacji pomogłeś skoro mówisz? Mówmy głośno o swoich czynach.

zdzicho
Gość
zdzicho

A może chcesz mój nr telefonu, rozmiar buta, i długość fiu..- Anonimowość w tym miejscu musi być zachowana. Trochę IQ mam więc Twoje podchody nic nie dadzą.

Wladek
Gość
Wladek

No wez mu zdzichu podaj swoje namiary moze chce chlopak sie z toba styknac w realu…

M.W.
Gość
M.W.

Wladek to nie o to chodzi czy chce się styknąć w realu, czy chce znać jego rozmiary i wymiary chodzi mi o to, że większość ludzi ze Stoczka pomaga każdej instytucji, jacy są wspaniali i pomocni, a w rezultacie wychodzi, że garstka Stoczkowiaków pomaga jakiejś organizacji. Więc pytanie po co się przechwalać, mówić i pisać coś się nie zrobiło jak nie można podać konkretów? Anonimowość na tej stronie to przekleństwo ponieważ byłoby mniej komentarzy i pomysłów. Tak naprawdę tutaj każdy pisze, a w życiu się nie odezwie. Nie pójdzie na radę miasta i nie powie co mu się nie podoba,… Czytaj więcej »

Wladek
Gość
Wladek

Napisalem to w zartach.kilka lat temu glosno powiedzialem do jednej osoby swoje zdanie na temat podzialy miasta od gminy wytykano mi to dlugo.dzis jak wyszedl stoczek na tym to ludzie sami widza a ci co tak namawiali ludzi siedza na emeryturach i teraz sa ..owieczkami..dlatego teraz sie z tego smieje bo co innego pozostalo

M.W.
Gość
M.W.

Masz rację Władek, nic nie zostało innego. Wszystko idzie tutaj w przeciwnym kierunku. Inwestycje nieprzemyślane itp. Są inne rzeczy, które należało by zrobić w pierwszej kolejności, ale jak zwykle trzeba zaczynać za przeproszeniem od du** strony.

zdzicho
Gość
zdzicho

M.W – Władek niby żartem, ale Ci wyjaśnił dlaczego nie warto mówić komuś prosto w oczy, a Ty żądasz ode mnie abym się ‚Ujawnił”, napisał konkrety w pomocy itp. Nawet jakbym napisał prawdę to np. Ty tu na tym forum, być może pod innym nickiem napier…. byś na mnie , pisał że to wszystko nie prawda, że to znikoma pomoc itp. Za dobrze znam społeczeństwo Stoczka, o tym pisałem i podobnie jak Władek wiem że nie warto się wychylać jawnie w krytyce „rządzących” Stoczkiem, bo zjedzą żywcem. Też przerobiłem to co Władek za czasów rozłamu gminy, poprzednim burmistrzom również powiedziałem… Czytaj więcej »

Z. W.
Gość
Z. W.

M.W na tym przykładzie może zrozumiesz dlaczego nie warto na tym forum podpisywać się w pełni z imienia i nazwiska. To wycinek komentarza na jaki natrafiłem w zakładce KONTAKT, napisany przez Andrzeja Kota- „„KOCIE NIEDZIEL SKURY NA NIEDŻWIEDŻU BOŚ ZA CIENKI” – ,,służbach,, badają pod kątem odpornosci psychicznej .Chyba w Straży Pozarnej te badania sa na niskim poziomie” -„Brak klasy, albo zwykłe buractwo i chamstwo wyszło z Pana” -„Żeby odpowiedzieć na te kilka pytań trzeba być choć trochę bystrym lecz po Pańskiej aparycji jak i wyrazie twarzy” – „Myślę, że powinien Pan zostać przebadany pod kontem występowania zaburzeń psychicznych”. Co… Czytaj więcej »

M.W.
Gość
M.W.

Z.W zadaje pytanie tak naprawdę każdemu kto pisze anonimowo tutaj. A akurat Pan Kot i niewielu co podpisują się Imiennie są w pełni odpowiedzialni swoich słów i nie boją się podpisać. I takie osoby szanuje!

Wladek
Gość
Wladek

wielu ludzi duzo mondrzejszych od p.kota używało psediniow by pisać tworzyć i nikomu nie przeszkadzala ich anonimowosc wazne by mieli cos mondrego do przekazania innym.my skupiały. Sie na stoczku bo wile spraw nas boli nie możemy sie przebic z naszymi racjami a innych szukamy wad nie widzac własnych bo jestesmy tylko ludzimi a nie Bogami…

viola
Gość
viola

Teraz to można pisać, że się szanuje, docenia… Szkoda tylko, że o tym nie pisano wcześniej. M>W. na własne uszy słyszałam jak w Topazie gadano na Kota. Może to Ty byłeś jedną z osób, może to Ty hejtowałeś na chłopaka na forum, a teraz wymagasz aby ktoś nie pisał anonimowo. Może od siebie zaczniesz, a nie tylko inicjały i to może fałszywe. Niestety, ale sama piszę anonimowo widząc jak traktowano Kota. Przykro to pisać, ale Andrzeju dzięki Tobie wstrzymałam się jawności pisząc tutaj. Poprostu ktoś musiał być kozłem

M.W.
Gość
M.W.

Zdzichu gdyby nie anonimowość nie byloby tutaj wiele komentarzy i o to mi chodziło. To przekleństwo bo każdy zostaje zjechany przez osoby, a gdyby miał się podpisać prawie żadnych komentarzy by nie było. Co z tego że krytykujemy burmistrza tutaj jak i tak się nic nie zmieni. Burmistrz to czyta albo i nie, a swoje i tak zrobi. Chodzi mi o to, że pisanie tutaj nie zmieni Stoczka i jeśli naprawdę chcemy coś zrobić to może zmienić władze za 4 lata, umówić się sami i zacząć działać, pójść na sesje, pisać petycje itp. pisanie tutaj komentarzy nic nie zrobi. Zdzichu… Czytaj więcej »

M.W.
Gość
M.W.

Zdzichu Aves potrzebuje wsparcia pomogłeś? OSP miało remont, pomogłeś? Dwernicki ma słaby czas, pomogłeś? No właśnie. Na całym Stoczku każdy pomaga każdemu, a jak dochodzi do pomocy to zostaje małe grono czy to w Dwernickim, czy w OSP czy w Avesie. Przykład na szybko to OSP bo miała remont, schodzi im się to robić ale jak ich tam 3-4 robi w sobotę to co się dziwić, jestem pełen podziwu za to co zrobili wgl sami. Także nie chwalmy się jak my to pomagamy organizacjom społecznym bo przychodzi co do czego to nikogo nie ma. Pozdrawiam.

Goga
Gość
Goga

To zacznij pracować i chciej przyjechać wcześniej choćby do przychodni porecepte bądź na rehabilitację, załatwić sprawę w urzędzie- emerycie

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Chciałbym 1 listopada pojechać do Warszawy. Afar nie jeździ, PKS zlikwidowany, PKP nie działa. Trzeba więc tłuc sie kilka godzin o 4:00, albo zrezygnować. Albo dawać ogłoszenia na facebooku, może ktoś sie ulituje. Taka wspaniała komunikacja. Jak widać z dyskusji – ci którzy mogliby wpłynąć na polepszenie stanu rzeczy, to mają samochody i wszystko gdzieś do czasu, gdy popsuje im się samochód. Taxi też nie widać. Gdyby sie ktoś źle poczuł, albo musiał zawieźć zwierzę domowe do weternyrza, to prędzej przyjdzie zdechnąć. Tak jest ze wszystkim. A burmistz, jak mniemam, jest członkiem PiS, więc nie ma prawa myśleć samodzielnie i… Czytaj więcej »

obserwator
Gość
obserwator

„Ludzie głosujący na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami, są ich wspólnikami.”
George Orwell

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Świat jest pełen wykształconych nieudaczników – R. M. Kopmeyer

zdzicho
Gość
zdzicho

Głosowałem na pana Skwarka , a więc teraz trzymam za słowa obietnic, które złożył w Stoczku , czyli przywrócenie połączenia kolejowego oraz rozwiązanie sprawy Izydorów. Jeśli tego nie będzie to w następnych wyborach mam wszystkich z ich ugrupowania PiS w pisd.

viola
Gość
viola

I Ty zdzichu w to wierzysz? mądrze postąpiłeś przy wyborach samorządowych,ale Tu to dałeś się zrobić w konia. Idź w piz..!!!

Ciekawy
Gość
Ciekawy

To na kogo Violi trzeba było zagłosować? Tylko coś mądrego napisz, bo na razie komentarze masz na poziomie kolejki do mięsnego w Topazie.

Albin
Gość
Albin

Proboszcz kazał-Zdzicho i reszta zagłosował.Brawo ,mamy powrót do średniowiecza.

zdzicho
Gość
zdzicho

Albinie w prawie wyboru nikt mi nie narzuca na kogo mam głosować (to nie czasy średniowiecza) i w tym przypadku grubo się mylisz, że słucham doradców. Kochana violu wybory samorządowe to co innego niż do Sejmu. W samorządowych miałem dużą wiedze co do panującej sytuacji w Stoczku oraz znałem co reprezentują kandydaci. W przypadku posłów to kierowałem się tym co mieli do zaoferowania dla naszej miejscowości (tylko Skwarek złożył obietnice dla społeczeństwa stoczkowskiego, pozostali oferowali POMOC, ale tylko gospodarzowi w wygraniu wyborów i sprawowaniu władzy). Poza tym wiele dobrego słyszałem od mieszkańców Adamowa i okolic.

Albert
Gość
Albert

Ks. Proboszcz wdał się w politykę a nawet słowa nie powiedział, że odszedł od nas ksiądz Marek

Albin
Gość
Albin

Wasz ks.Proboszcz to bardzo prosty człek.On się w nic nie wydał, on został cynicznie wykorzystany przez PiS jako,, mierny ale wierny,,.Księżulek na sumie,składając życzenia urodzinowe Annie,która ukończyła 18 lat,miał tupet upomnieć ją aby dokonała właściwego wyboru!Ja na miejscu jej rodziców ,wyszedłbym z kościoła.

Wladek
Gość
Wladek

Kościół to nie Bóg ale jak długo tacy proboszcz będą nakazywac ludziom na kogo glosowac a ludzie beda sie ich sluchac tak dlugo ten caly pis bedzie przy wladzy i nie bedzie rozwiazany problem pedalstwa i pedofilstwa wsrod kleru

Dexter
Gość
Dexter

Czemu napisałeś to tak jakby umarł? Żyje! Żyje i mam się dobrze. To nasza wiara umarła, wiara w księży i naukę koscioła. Rozpędzić to kur…..wo na 3 wiatry z tej parafii.

Wladek
Gość
Wladek

Byli tu różni i ci co posuwali stoczkowianki i lubiący karty ale jeden miał odwagi że walił ,,Kiece,, dla kobiety i do tego mam szacunek za jego odwagi…

Zaciekawiony
Gość
Zaciekawiony

Przecież odszedł już dawno…

Borys
Gość
Borys

Ale chodzi o to że odszedł teraz drugi Marek

Rafał Urbanek
Gość
Rafał Urbanek

Tak więc musiałem przyjechać na pogrzeb, aby dla Stoczka dowiedzieć się pewnych informacji. Otóż nikogo z „władnych”(wójt, burmistrz) nie interesuje sprawa przywrócenia połączeń kolejowych w Stoczku. Czy wiecie, że właśnie tworzone są plany rewitalizacji linii kolejowej? Czy wiecie, że Stoczek nie jest ujęty w tych planach, czyli idzie do całkowitej likwidacji tej linii? Czy wiecie, że „nasz” poseł został poruszony aby coś ruszyć w tej sprawie? Czy wiecie, że PKP zrzekło się ulicy Kolejowej na rzecz miasta już dawno? Czy wiecie…eeeee, nie tak szybko i nie wszystko na raz. Linia Pilawa-Skierniewice plan ma już gotowy. Wystarczy ruszyć doopę i się… Czytaj więcej »

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Wszystko dobrze, ale priorytetem wśród obecnych obietnic przewodniej partii jest przywrócenie zlikwidowanych linii PKS, więc pan poseł raczej pójdzie po tej słusznej linii swojej partii. I za to będzie zbierał pochwały od wyborców, przełożonych, a nawet firmy PKS. Lecz kto wie, może ma silną pozycję i wielkopańskim gestem spowoduje, że pociągi będą zabierać pasażerów ze Stoczka do Warszawy. Przykładem niech będzie dworzec we Włoszczowej. Chcieć to moc, a skoro powiedział, że chce to może może. Albo tylko tak powiedział, jak to polityk, żeby go wybrali. Swoją drogą to pan poseł ma gadane.

Wladek
Gość
Wladek

Goszewski byl przy samym oltarzu to mial wiecej do powiedzenia a p.Skwarek nie jest przy Jaroslwie az tak blisko to moze nie dac rady z tym Pkp no ale burmistrz nam to tez obiecal i przy nastepnych wuborach go o to zapytamy..

zdzicho
Gość
zdzicho

Władku burmistrz nic nie wspomniał w swoim programie o linii kolejowej jak i Izydorach więc z czego masz go rozliczać?

zdzicho
Gość
zdzicho

Pełna zgoda panie Rafale, żeby coś zrobić lub nawet próbować zrobić to trzeba wziąć telefon do ręki i umawiać spotkania ( tego za burmistrza nie zrobią koledzy i koleżanki z PiS) oraz ruszyć zza biurka 4 litery a nie tylko przeglądac fejsa i dziękować za dotacje, które nam się odbiją czkawką.

Rafał Urbanek
Gość
Rafał Urbanek

Tu nawet nie chodzi o to aby obarczać winą burmistrza, gdyż nie tylko on może poruszyć ten temat. Tak, wiem że mieszkaniec Stoczka nie ma możliwości wymagać od wójta, dlatego rozmawiamy o burmistrzu.
To czy obiecał czy nie, nie będzie miało żadnego sensu. Będzie zwyczajnie „po ptakach”. Teraz jest ten czas i ktoś musi to ugryźć.
I proszę nie mówić do mnie na pan. Z pieniędzy i wyglądu mam tylko „i”.

zdzicho
Gość
zdzicho

A więc RAFALE w mojej ocenie to do burmistrza należy aby w STOCZKU była komunikacja kolejowa. jak się nie mylę piękny dworzec jest w STOCZKU. To burmistrz powinien być inicjatorem w postępowaniu. Mi się podobało prowadzenie kampanii wyborczej mojego kandydata, w której mówił o przywróceniu kolei, jak to powinno się próbować zrobić. Niestety mieszkańcy woleli marzyć o promenadzie, ścieżkach rowerowych w parku, liczyć pieniądze ściągnięte od mieszkańców wiosek parkujących w centrum, nowoczesnym placu zabaw itd. (wszystko zwyczajny populizm)niż przywrócić coś co było, jest i bardzo będzie potrzebne w przyszłości. Tak jak to tu napisał FELIETONISTA- mieszkańcom potrzebne są IGRZYSKA organizowane… Czytaj więcej »

Rafał Urbanek
Gość
Rafał Urbanek

Racja iż kolej w Stoczku nie zalicza się do tych IGRZYSK. Przywrócenie, a ściślej mówiąc ruch w tym kierunku nie wymaga ogromu pracy. Wystarczy zwrócić się do PKP o ujęcie Stoczka w planach, a już to będzie dużo. Bez takich ruchów dziś będzie to wszystko pustymi obietnicami w późniejszych latach czy dla obecnego burmistrza czy też innego. To jest ten czas aby zacząć budowę bez wydania złotówki z budżetu miasta. Nie wiem dlaczego nikt się tym nie zainteresował. Może nikt nie miał tej świadomości, a być może zwykłych chęci. Rozumiem, że burmistrz jest zajęty innymi sprawami, o których informował na… Czytaj więcej »

Rafał Urbanek
Gość
Rafał Urbanek

Odpowiedź za odpowiedź:
https://inzynieria.com/wpis-branzy/wiadomosci/5/54950,pkp-plk-umowa-na-projekt-wartej-2-mld-zl-przebudowy
Kiepskie to zainteresowanie, skoro plan obejmuje głównie trasę Pilawa-Skierniewice.

Rafał Urbanek
Gość
Rafał Urbanek

Dodatkowo w samym artykule w nadswidrem.pl nie ma nic o trasie z Pilawy przez Stoczek. Naprawdę ludzie z PKP pytają nawet swoich kolegów „po fachu” dlaczego Stoczka nie interesuje przywrócenie połączeń?
Nie zacząłem tematu aby komuś szkodzić gdyż nie mam w tym interesu. Mimo iż nie mieszkam już w Stoczku, nadal jest on moim miasteczkiem rodzinnym i interesują mnie jego losy. Ja wiem jakie jest zdanie wielu osób na mój temat oraz stosunek do moich wypowiedzi łącząc je z moim miejscem pobytu, ale pragnę poinformować te osoby, że mam to w doopie. Wolny człowiek ma prawo do własnych wypowiedzi i opinii.

zdzicho
Gość
zdzicho

Panie Marcinie jeśli Pan wie , że zainteresowany jest wójt Borowia to może odpowie pan konkretnie- Czy było spotkanie burmistrza z tym Panem i ustalenie dalszego planu działania?

ciekawy
Gość
ciekawy

zdzichu a skąd wiesz że burmistrz na takiej rozmowie nie był??może najpierw trzeba uzupełnić wiedzę zanim się coś napisze…

zdzicho
Gość
zdzicho

ciekawy jasnowidzem nie jestem i nie chodzę krok w krok za burmistrzem. Opieram swą wiedzę na dostępnych informacjach przekazanych przez burmistrza m.in. relacje z sesji, fb. Nie widziałem aby coś tam wspomniał o działaniach w sprawie przywrócenia linii kolejowej. Jeśli Ty już coś piszesz, a mozna wywnioskować, że masz doskonałe wiadomości to się podziel i zbędna będzie dyskusja, no ale zanim coś napiszesz to uzupełnij wiedzę.