Kandydat potrzebny od zaraz!

XXIV Sesja Rady Gminy w piątek

Kiedy wieczorem usłyszycie kołatanie do drzwi, to bardzo prawdopodobne, że w Waszym progu ukaże się, (doszły lub nie) kandydat na Wójta bądź Burmistrza. Chodź sprawa kandydatur na radnych powinna być załatwiona w najgorszym razie pół roku wcześniej, to na ostatnie miejsca trwa nabór w ostatnim możliwym terminie. Termin zgłoszenia upływa 17września.

Tak to już ordynacja wyborcza przewiduje, że osoba, która chce się ubiegać o najwyższe stanowisko w mieście, czy tez w gminie, musi wystawić minimum ośmiu radnych, a zupełnie poważny kandydat powinien mieć ich wszystkich czyli 15. Na ten przykład w Stoczku, mamy już deklarację udziału w wyborach minimum 3 pretendentów (Sentkiewicz, Piskorz, Kot) zatem kandydatów na radnych powinno być 45, a tych brakuje… Na terenie gminy, kandydatów na fotel wójta jest dwóch(Chudek, Czub), i być może chętnych do rady by nie brakowało, ale  kandydowanie jest tam mile widziane tylko z jednej, jedynie słusznej listy.

Kampania wyborcza wyzwala w naszym społeczeństwie, szereg negatywnych emocji. Wybory u nas nie są traktowane jako okazja do pracy na rzecz społeczeństwa, lecz jako chęć „do chapania” się na dietach, albo próba podważania czyjejś pozycji. To często festiwal oszczerstw, i fala kłamstwa i krytyki przewalająca się po głowie kandydata. Dlatego też, wiele osób, które by z pewnością wzmocniły merytorycznie radę nie chce kandydować i uczestniczyć w tym wątpliwie moralnie plebiscycie. Ujmujący jest również brak rzeczowej debaty (przed wyborami), o tym co można zrobić lepiej i skuteczniej dla dobra ogółu.

Warto sobie też zadać dziś pytanie, dlaczego w obu radach, czy to miasta, czy gminy tak mało merytorycznych głosów. Dlaczego tak mało ciekawych pomysłów i propozycji? 

 

 

 

4
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej Kot
Gość
Andrzej Kot

Szanowny Panie redaktorze mam nadzieję, że Pan jako pierwszy zorganizuje debatę kandydatów- to faktycznie warunek nr 1 aby stoczkowiacy mieli pełen pogląd na zamiary kandydatów. To po pierwsze. Po drugie- jeśli Pan pisze o kłamstwach i oszczerstwach kandydatów to prosze podac przykłady , bo to jest nie fer. ja nie słyszałem aby , którys z pretendentów źle się o mnie wypowiadał podobnie jak i ja to robię. Przykładem niech będzie, że do osób do których „zakołatałem wieczorem” , a zdecydowali się na inna opcję nie nagabywałem na zmianę decyzji, wręcz przeciwnie życzyłem powodzenia w wyborach. I po trzecie- dlaczego nie… Czytaj więcej »

Paludolog
Gość
Paludolog

Do dnia 17 września 2018 r. do godz. 24:00 zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych, odrębnie dla każdego okręgu wyborczego dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy. Nie do 16 września.