Jeszcze szkoła nie wygasła…

zespół szkół

Świetne informacja napływają z Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim. Po bardzo trudnych latach, jeśli chodzi o nabór uczniów, szkoła zanotowała wyraźne odbicie. Jak wynika z elektronicznej rejestracji, chęć podjęcia nauki w stoczkowskiej szkole ponadgimnazjalnej wyraziło w sumie 100 uczniów, na trzech różnych oddziałach. Pierwszy wybór szkoły wybrało 52 osoby. To znaczna poprawę jeśli chodzi o rok ubiegły, nie mówiąc już o tym sprzed dwóch lat.

Jest szansa, że powstaną trzy oddziały: technikum, liceum i szkoła branżowa. Taki obrót sprawy znacznie oddala widmo wygaszenia placówki.

Nastroje jednak chłodzi nieco Dyrektor Zespołu Szkół Ewa Mokicka, która wskazuje, że przed szkoła stoi wielka szansa na odwrócenie trendu, ale też czeka wielka praca, aby nie zawieść zaufania nowych uczniów. 

Szkoła-oddział/grupa Liczba miejsc Liczba chętnych ogółem Liczba chętnych z pierwszej preferencji
Branżowa Szkoła I Stopnia (ZS, Stoczek Łukowski) – 1z mechanik poj. samoch. – spawacz – wielozawodowa 31 15(0) 7(0)
Branżowa Szkoła I Stopnia (ZS, Stoczek Łukowski) – RAZEM 31 15* 7(0)
Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Gen. J. Dwernickiego (ZS, Stoczek Łukowski) – 1a Liceum Ogólnokształcące 31 36(0) 14(0)
Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Gen. J. Dwernickiego (ZS, Stoczek Łukowski) – RAZEM 31 36* 14(0)
Technikum z Odziałami Integracyjnymi (ZS, Stoczek Łukowski) – 1t t. logistyk/t.pojazdów samoch.-t.mechanik 31 49(0) 31(0)
Technikum z Odziałami Integracyjnymi (ZS, Stoczek Łukowski) – RAZEM 31 49* 31(0)

1
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Franek
Gość
Franek

Mam następującą sprawę: chcę zdobyć zawód rolnika w Zespole Szkół w Stoczku. Brakuje niestety zgłoszeń uczniów, żeby stworzyć klasę o tym profilu. Można zdobyć ciekawy zawód i umiejętności. Taka nauka mogłaby się przydać w przyszłości, ale, jak nadmieniłem brak chętnych do nauki zawodu. Zatem zachęcam do przemyślenia sprawy i skontaktowanie się z Zespołem Szkół. Zachęcam do zapoznania się z ofertą Zespołu Szkół i poszerzania horyzontów myślenia za pomocą dobroczynnego działania edukacji.