Jedna taka lekcja na sto lat

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 13.04.2018 miało miejsce wydarzenie pod nazwą „Lekcja historii na drodze do niepodległości w Stoczku Łukowskim”.

Wśród uczestników i zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele duchowieństwa, władz samorządowych, regionaliści oraz społeczność szkolna. Samorząd powiatowy reprezentowali przedstawiciele Zarządu Powiatu Łukowskiego p.Andrzej Wisiński, p.Józef Płudowski oraz Sekretarz Powiatu p.Jerzy Siwiec.

W Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim została przygotowana wystawa „Echa bitwy pod Stoczkiem”. W programie zaplanowano między innymi konferencję  na temat procesu beatyfikacyjnego Ks. Biskupa Adolfa Piotra Szelążka, którą przedstawiła Siostra Hiacynta Augustynowicz ze Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus – postulator procesu beatyfikacyjnego na etapie Rzymskim.

Lekcję historii dotyczącą Powstania Listopadowego przeprowadził p. Marcin Sentkiewicz. W trakcie uroczystości złożono wieńce i wiązankipod pomnikiem Generała Józefa Dwernickiego, pomnikiem upamiętniającym Bitwę pod Stoczkiem oraz  na kwaterze wojennej cmentarza parafialnego.W trakcie uroczystości realizowane były nagrania do cyklu reportaży „Dziedzictwo Ziemi Łukowskiej na 100-lecie Niepodległości Polski”. Organizatorami wydarzenia był Zespól Szkół w Stoczku Łukowskim, Powiat Łukowski oraz Towarzystwo Przyjaciół Stoczka Łukowskiego.

źródło: starostwolukow.pl, fb zs stoczek

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o