Jaką choinkę wybrać? Oferta Nadleśnictwa Łuków.

Jaki zapach rozsiewa tzw. żywa choinka podczas świąt Bożego Narodzenia wie ten, kto wybrał takie drzewko zamiast sztucznego zamiennika. Ile sprzątania pozostaje po tym, gdy drzewko zaczyna gubić igły również wie ten, kto musiał igły te sprzątać. Między innymi dlatego co roku zastanawiałem się nad sensem zakupu żywej choinki. Między innymi. Tymi innymi zawsze był bezsens marnowania drzewa. Choinki takie zazwyczaj trafiały na śmietnik. Oczywiście tylko te cięte. Na szczęście od kilku lat choinki takie zbierane są w celu dalszego wykorzystania. Ale ja tu o swoich, byłych wątpliwościach, a miało być coś innego.

Nadleśnictwo Łuków, Lasy Państwowe na swoim profilu znanego portalu społecznościowego poinformowało o możliwości zakupu żywej, ciętej choinki. Jak możemy przeczytać w komunikacie: cyt.”W dniach 12 i 13 grudnia, w leśnictwie Róża na plantacji, każdy będzie mógł wybrać i własnoręcznie wyciąć swoją wymarzoną choinkę (…) Sprzedaż wyciętych z plantacji drzewek będziemy prowadzić od 14 grudnia, w godzinach od 8 do 14, od poniedziałku do piątku przy leśniczówkach w leśnictwach: Gułów, Róża, Stoczek, Ławki (przy szkółce leśnej).”

Jeśli już ktoś zapragnie przystroić cięte drzewko na nadchodzace święta, bliższe informacje (numery telefonów oraz cennik) może znaleźć na stronie internetowej Nadleśnictwa Łuków.

Pamiętajmy tylko, że takie drzewko jest w pełni przetwarzalne. W takim razie zamiast zostawić je obok kontenera z odpadkami warto jest zadać sobie trochę trudu i oddać niepotrzebną już choinkę w miejsce, których z roku na rok powstaje coraz więcej. Myślę, że informacje o najbliższym takim miejscu uzyskamy podczas zakupu drzewka. Wystarczy zapytać.

Życzę miłego wyboru drzewka.

1
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
obserwator
Gość
obserwator

Żywa choinka rozsiewa zapach? Tak, trwa to do 24 godzin od momentu wniesienia drzewka do domu. Później nie ma żadnego zapachu.