Informacja na temat działalności OSP Stoczek w 2017 roku

KOTSTRAŻ

1. OSP SToczek w 2017 roku miała 92 wyjazdy co stanowiło ponad 10% wyjazdu z całego powiatu i dawało na 1 miejsce wśród wszystkich OSP powiatu, w tym poza miasto wyjeżdzano 60 razy co stanowi około 70% ogółu wyjazdów
W zamian OSP otrzymała od KRSG 4185 zł.-8 pozycja na 13 jednostek w KSRG (np. OSP Wola gułowska- 400 000zł, Grężówka 50 000zł., Wierzejki – 20 000zł.,Ksawerynów- 15 000zł. Tuż za naszymi plecami Jedlanka – mniej o 45 zł czy też Dąbie 35 zł.). Poza tym 12 jednostek z poza KRSG otrzymało więcej dotacji np. 1 pozycja Szczygły Górne 150 000zł. , a zamykające Jamielne i Róża Stara odpowiednio 5500 zł i 5800 zł. Dane udostepnione na stronie KP PSP Łuków. Wniosek jeden – pierwsza pozycja pod względem wyjazdów- 20 pod wzgledem dofinansowania!!!!!!!!!!!!
2. Na kolejne 2 lata jesteśmy pominięci w wiekszej kwocie dofinansowania z KSRG i jeżeli nie będziemy „walczyć” kwota może być podobna do tej z 2017 roku.
3. Gmina Stoczek dofinansowała OSP w kwocie 5000 zł. przy wydatkach w okolicach 30 000zł – i tu też podziękowanie- lepszy RYDZ niż NIC, bo Gmina nie ma obowiązku wspomóc nas nawet złotówką.
4. Orkiestra- propozycja stworzenia własnego Stowarzyszenia pod patronatem OSP – i tu korzyść zwłaszcza dla Orkiestry a nie chęć jej likwidacji jak to padało zwłaszcza pod moim adresem
5. Krytyka poprzedniego Zarządu- nie odnosiła się do wszystkich członków co na zebraniach przedstawiono, a świadectwem jest że 2 osoby dalej współpracują. Niestety ale błędy popełnione przez kilka lat wymagaja krytyki, a nowy Zarząd nie może za nich obecnie odpowiadać.
6. Współpraca poprzedniego Zarządu z podmiotami typu Powiatowy Zarząd ZOSP, KP PSP, UM. na poziomie miernym co widać było na Zebraniach- brak najważniejszych osób lub też całkowita nieobecność.
7. Obecnie brak przepływu informacji zwłaszcza z pierwszego w/w podmiotu pomimo, że są w nim dh. z OSP Stoczek
8. Sprawa problemu z kierowcą przedstawiona na początku.
9. Przedstawiłem też obecną naszą pracę, która mimo że trwa dopiero 3 miesiące to jest już odbierana pozytywnie. Niestety w dalszym ciągu rzucane są nam kłody pod nogi i stąd mój komentarz.
Tak jak na zakończeniu wypowiedzi na sesji, tak i teraz powtórzę. Daliśmy sobie pewien czas na pracę, którą w mojej opinii robimy dobrze. Jeżeli zamiast podziękowań i współpracy otrzymamy w zamian tak samo jak OSP za pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców nie tylko Stoczka to niestety nie będziemy tego tolerować.
z poszanowaniem
Andrzej Kot

3
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej kot
Gość
Andrzej kot

Uzupełniając- jest to część z komentarza zamieszczonego w artykule ‚Straż na urlopie”. Czytając cały komentarz łatwiej zrozumieć zamieszczony komentarz.

Pozdrawiam
Gość
Pozdrawiam

Andrzej Kot masz problem z precyzowaniem myśli.

Andrzej Kot
Gość
Andrzej Kot

Więc czekam na Twoje precyzowanie, ale nie mysli jak to określiłes tylko faktów.