Informacja dotycząca montażu paneli fotowoltaicznych

Od najbliższej środy 13.04.2022r. Wykonawca instalacji fotowoltaicznej firma ML System + Sp. z o.o Sp. K., rozpocznie wysyłkę materiałów niezbędnych do montażu instalacji fotowoltaicznych. Materiały będą dostarczane za pośrednictwem dwóch firm kurierskich, tj.  Schenker oraz Pekaes.

Materiały przyjadą na paletach owiniętych folią, będą zabezpieczone przed deszczem. Paletę należy sprawdzić, przy kurierze ale  nie rozpakowywać. W razie stwierdzenia uszkodzenia należy obligatoryjnie spisać z kurierem protokół szkody a paczkę przyjąć.

Kurier powinien rozładować paletę w wyznaczonym miejscu – ważne aby ładunek nie przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu, gdyż od daty dostawy do montażu może minąć kilka dni. Po rozładunku palety nie należy jej otwierać, przenosić ani rozpakowywać.

Zawartość ładunku i kompletność sprzętu sprawdzą montażyści przed montażem.

Same montaże rozpoczną się po Świętach Wielkanocnych. Wykonawca będzie się z Państwem kontaktował  indywidualnie z kilkudniowym wyprzedzeniem i umawiał na konkretną datę.

Informacja dotycząca wartości instalacji oraz wysokości wkładu własnego zostanie przekazana każdemu właścicielowi indywidualnie po uzyskaniu od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej informacji o wysokości stawki podatku VAT jaki należy zastosować dla wszystkich rodzajów instalacji (instalacje na dachu budynku mieszkalnego, gospodarczego, lub na gruncie).

Wartość wkładu własnego instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na dachu budynku mieszkalnego, gdzie VAT wynosi 8%, kształtuje się w granicach od 4 200 zł do 5 600 zł.

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o