II Sesja Rady Miasta (na ŻYWO)

Relacja z   sesji Rady Miasta na żywo. Strona odświeża się co 45 sekund. Link do transmisji live kliknij TUTAJ

Przewodniczący zakończył obrady.

Głos zabrał Waldemar Kedzierski, który życzy wszystkim Radnym i Burmistrzowi gratulacje. Przypomniał również, że warto się zająć: wejście do podziemia ratusza, „witacze” miejskie, targowica miejska, świąteczne oświetlenie, ulica Armii Wojska Polskiego, monitoring centrum miasta, kąpielisko Izydory, porządkowanie alei Parku Chojniak, boisko szkolne, oświetlenie boiska wielofunkcyjnego.

Radny Wiśniewski poprosił o wystosowanie pisma dotyczącego naprawy chodnika przy drodze powiatowej (ul. Dwernickiego)

Zapowiedzi bardzo ambitne…

500 tysięcy złotych  może być też przeznaczone na remont Przedszkola, bez środków własnych.

Burmistrz proponuje, żeby przesunąć pieniądze zarezerwowane na remont kolektora sanitarnego na budowę dróg ze środków Wojewody. Oznacza to, że miasto może zainwestować ponad milion złotych w budowę dróg lokalnych.

Burmistrz powiedział, że drzewa mają być wycięte w styczniu- lutym.

Radny Piotr Rosa wskazuje na to, że drzewa na obiektach sportowych przy szkole zagrażają bezpieczeństwu i warto zastanowić się nad ich wycięciem.

Burmistrz powiedział, że ma deklarację Starosty, że pomoc nocna nie zostanie zamknięta. Jeśli nie będzie pomocy nocnej, to nie będzie nigdzie w powiecie.

Radny Krzysztof Rosa poprosił o sprawdzenie informacji, dotyczącej zabrania pomocy nocnej w Stoczku. Radny Wiśniewski wskazuje na problemy pieszych na ulicy 1 Maja.

Wnioski stałych komisji Rady Miasta.

Informacja o pismach wpływających miasta.

Ceny wody ustalane odgórnie przez Wody Polskie, które wskazały kilka poprawek odnośnie stoczkowskiego regulaminu.

Uchwała o zmianie budżetu jednogłośnie.

Wracamy na posiedzenie Rady Miasta. Radni wrócili na swoje miejsca.

Przerwa.

Zmiany kosmetyczne.

Zmiana budżetu na rok 2018.

Rada Kinga Moreń powiedziała, że wskazane jest podjęcie działań, aby  przedsiębiorcy, którzy odeszli z miasta wrócili. Wskazała, że zasadne jest, aby zorganizować spotkanie. Burmistrz miasta powiedział, że działania już są podjęte.

Wszyscy za.

Burmistrz mówi, że mieszkańców czekają podwyżki cen energii i kosztów za wywóz nieczystości.

Krzysztof Rosa apeluje, żeby podatki podnosić o wysokość inflacji.

Teraz stawki podatku. Mają być takie jakie były przez 4 lata.

Pani Skarbnik powiedziała, że dołoży wszelkich starań by współpraca odbywała się na jak najlepiej.

W zasadzie tę uchwałę można było przyjąć przez aklamacje, bowiem na sali po wyborze rozległy się brawa.

Powołano nowego Skarbnika Miasta Stoczek Łukowski Ewę Soćko.(Wszyscy za)

Głosowanie: za koalicja(PiS) 9, przeciw nikt , wstrzymali się radni wybrani z komitetu Artura Piskorza.

Na obrady przybył spóźniony Krzysztof Rosa.

Radny Andrzej Wątroba, mówi, że ludzie wyjeżdżają za granicę zarabiać pieniądze, które są bardzo ważną motywacją. Motywacja, jeśli dostanie godziwe pobory będzie jeszcze większa Burmistrza.

Startuję z budżetem minus 50 tysięcy złotych.

Marcin Sentkiewicz zwrócił się do Radnego Piotra Rosy, że w poprzedniej kadencji nie zawahał się głosować za podniesieniem diet, więc wierzy, że i teraz mu nie zabraknie odwagi.

Nigdy żadnej pracy się nie bałem, i wiem, że na sali są osoby, które zarabiają więcej i ja się z tego bardzo cieszę.

Głos zabrał Burmistrz, mówi o tym, że to radni podejmą decyzję i wskazał, że dotychczas pracował w wielu miejscach i nie może mniej zarabiać jako Burmistrz zarabiać  niż mógłby w innych miejscach. Nie może się zastanawiać, czy w weekendy dorabiać. Chce się poświęcić tylko pracy w mieście, które tego bardzo potrzebuje.

O konsekwencji mówił Radny Piotr Rosa.

Wynagrodzenie Burmistrza jest bardzo zbliżone do wysokości poprzednika, więc tu obciążenia dla miasta większego nie powinno być…

Głos zabrał Radny Janusz Rosa, stwierdził, że należy okazać trochę szacunku dla pracy Burmistrza, mieszkańcy mu zaufali, w pełnym zakresie realizuje swoje zadania i nie może pobierać „próbnego” wynagrodzenia.

Pan Wiśniewski wskazał, że od najniżej.

Mówimy, za dużo, za mało, proszę o przedstawienie proponowanej kwoty- powiedział Przewodniczący.

Głos zabrał Radny Wiśniewski, który powiedział, że „proponujemy wynagrodzenie z najwyższej półki”. Proponuje on rozpoczęcie od pewnej kwoty niższej, i poczekajmy na efekt działań rozpoczętych, wynikających z tego profitów.

Przewodniczący powiedział, że podwyżka jest bardzo znikoma, i nie wpłynie to znacząco na budżet miasta.

Wysokość zarobków Burmistrza będzie wynosić będzie 8530 zł brutto, netto będzie to kwota: 6010,00

Głos zabrał Radny Jacek Kania, który pytał o zasadność proponowanej kwoty.

Wznowiono obrady.

Można powiedzieć, że dobry Mikołaj przybył do Stoczka.

Burmistrz dziękuje za przybycie i liczy na współprace ze Starostwem. Starosta nadmienił, że już na Zarządzie została podjęta decyzja o przekazaniu „7 arowej działki na rzecz miasta”.

Teraz przerwa ogłoszona przez Przewodniczącego na pięć minut. Obrady opuszczają goście Starosta z Skretarzem.

Kolejne uchwały zostają przyjęte jednogłośnie.

Na obradach jest 14 radnych, nie ma Radnego Krzysztofa Rosy.

Młodzież wręczyła Burmistrzowi Marcinowi Sentkiewiczowi  zaświadczenie strażnika kapsuły czasu . To finalizacja projektu realizowanego przez IKS Stoczek.

Teraz składa życzenia wszystkim Radnym i wszystkim mieszkańcom, zwrócił również uwagę, że lepiej obserwować pracę jednostek samorządowych z bliska, a nie zza biurka.

Głos zabrał Starosta Dariusz Szustek, który zapowiedział budowę bulwaru na ulicy Nowoprojektowanej.

Za chwilę Przewodniczący Krzysztof Szczepańczyk rozpocznie sesję.

Na obrady przybył Starosta Łukowski Dariusz Szustek i Sekretarz Powiatu Jerzy Siwiec.

Radni powoli zajmują miejsca.

54
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cham
Gość
Cham

Co Wy z tym prawem jazdy? Kaczyński nie ma, i co? Całą Polską rządzi i to z tylnego siedzenia. Nie po słowach, lecz po czynach będziecie sądzęni. Co za niecierpliwy naród w tym Stoczku mieszka. Wymagać mogliście od poprzednika, przez kilkanaście lat. Od młodego chcecie cudu od zaraz.

Stoczek
Gość
Stoczek

No faktycznie, prawo jazdy to jest ogromny wyczyn, trzeba jeszcze zapytać Burmistrza czy ma kartę pływacką bo to go też eliminuje byciem dobrym Burmistrzem. Chyba Wyborca się strasznie nudzi i wypisuje takie głupoty czyli brak dorobku intelektualnego 🙂

warszawiak
Gość
warszawiak

Burmistrz ,to funkcja wymagająca spotkan,wyjazdów i mobilnosci.Jak sobie Panie ,,Stoczek,, wyobrazasz wojaze Pana Burmistrza.Moze mu SOP przydzielą.Prawo jazdy to nie wyczyn i kazdy srednio rozgarnięty obywatel go posiada .Dlaczego ta informacja nie została przekazana wyborcom przed wyborami?Zatajenie to czy celowe wprowadzenie w błąd?
O dorobek intelektualny to ja Waszego Burmistrza nie podejrzewam ,bo skoro testy na prawo jazdy go przerosły to gdzie tu doszukiwac sie triumfu na niwie nauki.

Scrappy coco
Gość
Scrappy coco

A co to ten dorobek intelektualny? Czy to że ja Scrappy Coco znam wszystkie fryzury na świecie jest dorobkiem intelektualnym, czy muszę to potwierdzić Doktoratem? Pan z Warszawy to na pewno będzie wiedział. Daje rabat na strzyżenie.

Wyborca
Gość
Wyborca

Gratuluje wyboru Burmistrza! W XXI wieku, młody człowiek bez prawa jazdy, dorobku materialnego i intelektualnego zostaje wybrany na gospodarza Miasta.Wy się dziwić, że chce podwyzki, przeciez po to tu przyszedł.A na Wasze nieszczescie na piec lat.Bulwar to jest to od czego Stoczek ma byc bogatszy i ważniejszy- żenada i populizm.Juz wiemy dlaczego popiera PiS.Mierny ale wierny.

Scrappy coco
Gość
Scrappy coco

Też mnie zastanawia co to znaczy – dorobek intelektualny? Jakiś przykład?

viola
Gość
viola

o q…a to burmistrz nie ma prawa jazdy? To jak on zamierza załatwiać pieniądze do Miasta- telefonicznie/ Może i tak. Nieźle schowany nius przed wyborczy,że tez przeciwnicy nie wiedzieli, a można było wykorzystać, bo tak na poważnie to w dniu dzisiejszym bardzo duzy MINUS dla bycia Burmistrzem. No ale może teraz zrobi prawko, bo może wcześniej poprostu nie było Go stać. Jaja jak berety.

obserwator
Gość
obserwator

Ręce opadają, ale z Was zorientowani wyborcy w 2,5 tysięcznej pipidówie ludzi nie znają. Tym bardziej ludzi którzy sie udzielają i można ich kojarzyć. A teraz wielcy internetowi znawcy stoczkowskiego samorządu. Dno dna. Ale to typowy przykład trolli internatowych. Zero wiedzy, a dużo krzyku robią.

stasio
Gość
stasio

Będzie jeżdił taryfą.

Zdzichu
Gość
Zdzichu

W końcu jeden radny ma taryfę wiec jest czym jechać 🙂

Janek
Gość
Janek
Oceń post :
     

Niech lepiej zadbają o jakość transmisji, bo jakość dźwięku jest beznadziejna i nic nie da się zrozumieć

Samorządowy Stoczkowski Politolog
Gość
Samorządowy Stoczkowski Politolog

Janku , a może o to chodzi aby była słaba? Jest- jest, a to, że słaba to trudno, swoje zrobili. To tak samo jak z obiecywaniem gruszek na wierzbie podczas kampani przez obecnego. Dlai sie ludzie zrobić w balona, ale to typowe dla naszych mieszkańców. Ja znając Kota tylko z grania w piłkę- zdecydowałem się na niego oddać głos, bo go własnie najmniej znałem z pozostałych dwóch (wiedziałem na co ich stać) i wolałem zarezykować, chociaż w ryzyku pomógł mi człowiek, który z nim pracował w Łukowie. Odniosę się jeszcze do tego, że układ betonu w Stoczku dalej jest tylko… Czytaj więcej »

piotr
Gość
piotr

XXI wiek,podążajmy. Żenua.

piotr
Gość
piotr

XXI wiek. Podążajmy

mlody
Gość
mlody

Czy ktoś wie jakie sa koszty związane z rocznym utrzymaniem samochodu strażackie (przeglądy specjalistyczne ubezpieczenia OC AC

Arni..
Gość
Arni..

Tyle co kazdego innego normalnego pojazdu,nie wiecej nie mniej.